Göcek Tüneli Açılıyor

Göcek Tüneli Açılıyor
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

- Muğla - Fethiye Karayolu Arasında Bulunan 926 Metre Uzunluğunda Ve 12 Metre Genişliğindeki Göcek Tüneli, Yarın Hizmete Açılacak.

- Muğla - Fethiye karayolu arasında bulunan 926 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğindeki Göcek Tüneli, yarın hizmete açılacak.

Fethiye`de bir dizi açılışa katılan Muğla Valisi Temel Koçaklar, gelirken Göcek Tüneli`nden geçtiklerini anlattı. Koçaklar, ``Tüneli 50 saniyede geçtik, hiç rampa görmedik. Son derece güzel yapılmış. Bu sayede sizlerle 15 dakika erken buluştuk. Yarın tünelden geçişler başlayacak`` dedi. 8`inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde gündeme gelen Göçek Tüneli projesi, 8 başbakan, 11 bakan ve 13 hükümet değişmesine rağmen bir türlü hayata geçirilememişti`` dedi. Ancak, Muğla Milletvekili Anavatan Partili Hasan Özyer tarafından tozlu raflardan çıkarılan proje, dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu`ya sunulmuş ve temeli atılabilmişti.

Lider İnşaat tarafından yap-işlet-devret modeliyle 13 ayda tamamlanan Göcek Tüneli, Muğla- Fethiye karayolunda bulunuyor. 926 metre uzunluğunda ve 12 genişliğinde olan tünel, Fethiye ile Muğla arasındaki mesafeyi 15 dakika kısaltıyor.

(Erdoğan CANKUŞ/SU/AAA/GİR)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title