Göç Haberleri

Göç haber, Göç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Göç - Bugün
Meksika, düzensiz göçü önlemek için bazı Brezilyalıların vizesiz girişini askıya alacak
MEXICO Meksika'nın, göçmen kaçakçılığıyla mücadele amacıyla bazı Brezilya vatandaşlarının ülkeye vizesiz girmesine izin veren 17 yıllık programı askıya alacağı bildirildi.
Göç - Bugün
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 27 Kasım 2021
6 Nisan 1920 1- "Kaza kara noktaları"nda iyileştirme seferberliği Trafik güvenliği çalışmaları kapsamında 2003 yılından bu yana 1666 kaza kara noktasında iyileştirme çalışmaları tamamlanırken bu yıl sonuna kadar 50 noktada daha gerekli düzenlemelerin bitirilmesi hedefleniyor MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç: "Trafik güvenliğinin sağlanması ve kaza sayılarının düşürülmesi hedefli çalışmalarda kaza kara noktalarının belirlenmesi ve iyileştirilmesi önem kazanmaktadır" "Bugüne kadar yapılan çalışmalarla kara noktaların iyileştirildiği yerlerde trafik kazalarının azaldığı görülüyor" (Arife Yıldız Ünal/Ankara) 2- GRAFİKLİ - Türkiye'nin ambulans uçakları, şifa bekleyen 154 hasta için 53 ülkeye uçtu Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçaklar, yurt dışında acil sağlık hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşlara yardım eli uzatmak için 5 kıtaya havalandı KKTC 14, Kosova ve Hollanda 10'ar, Fransa 7, Azerbaycan ve Lübnan 6'şar kişiyle, bu yıl en fazla hastanın getirildiği ülkeler oldu (Ahmet Sertan Usul/Ankara) 3- Türk Kızılay dünyadaki 20 milyonu aşkın insana yardım eli uzattı Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık: "18 ülkede Kızılay'ımızın daimi delegasyonları insani operasyonlar yapıyor. Bunların pek çoğu çatışma ve afet bölgeleri" "Belarus ve Polonya sınırında yaşanan düzensiz göç hareketlerinde insan onuruna yakışmayan birtakım manzaralarla karşı karşıya kalıyoruz.
Göç - Bugün
Son dakika haberi! Fransa'da gözaltına alınan aşırı sağcı örgütün üyelerinden 4'ü hakkında soruşturma açıldı
Silahlı grupların oluşturulmasını isteyen "Yeniden Sömürgeleştirme" adlı örgütün 2020 yılının yazından bu yana Fransa İç İstihbarat Birimi (DGSİ) tarafından takip edildiği belirtiliyor. Örgütün üyelerinin ülkede göçmenler nedeniyle iç savaş çıkmak üzere olduğunu iddia ettiği ifade ediliyor.
Göç - Bugün
TBMM Başkanı Şentop: "Dünyadaki insanları birleştirecek en güçlü değerler biz Müslümanların içinde ve arasındadır"
"Azami dayanışma ve iş birliği gerektiren konularda tek ses olmamız elzemdir" "Vatanlarından, memleketlerinden ayrılmak zorunda kalan göçmenlerin durumuna çare olabilmek için azami dayanışma ve iş birliği gerektiren konularda tek ses olmamız elzemdir" diyen Şentop, "Bütün dünyayı ve özellikle bölgemizi ilgilendiren göç meselesinin kimseyi mağdur etmeden çözülmesi büyük önem arz etmektedir.
Göç - Bugün
Macron'dan Johnson'un göçmen mektubuna yanıt
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un sosyal medya hesabında kendisine yönelik yayınladığı mektubu ciddi bulmadığını ve kullanılan yönteme şaşırdığını ifade ederek Johnson'u geleneksel diplomatik kanalları tercih etmeye davet etti.
Göç - Bugün
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı
Göçmenlerin kurtarılmasında rol alıyor Bayraktar TB2'ler, Ege ve Akdeniz'de devam eden düzensiz göç hareketlerini gökyüzünden takip ederek birçok düzensiz göçmenin hayatının kurtarılması ve insan hakları ihlallerinin belgelenmesine de önemli katkı sağlıyor.
Göç - Bugün
KUDAKA'dan İspir Kalesi için restorasyon hamlesi
Projenin tamamlanması ile birlikte ilçede yaşanabilirliğin ve sosyal gelişmişlik düzeyinin arttırılarak yıllardır süren göçün önüne geçilmesi ve istihdamın arttırılması da öngörülüyor.
Göç - Bugün
Türk ve mülteci kadınlar 'Şiddetsiz Zirve'de buluştu
"Göç edenlerin yarısı kadın" 500 bine yakın mülteciyi yaklaşık 10 yıldır Gaziantep'te misafir ettiklerini aktaran Şahin, "Anavatanlarından göç eden mültecilerin yarısının kadın olduğunu düşündüğümüz zaman, 200 binin üzerinde kadın vatandaşı Gaziantep topraklarında misafir ediyoruz diyebiliriz.
Göç - Dün
Son dakika haber: Kolombiya'da hükümetle Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin imzaladığı anlaşmanın 5. yılı kutlandı
Nüfusu 48 milyonu aşan Kolombiya'da devlet ile FARC arasında 52 yıl süren yaklaşık 260 bin kişinin ölümüne ve 6 milyonun göç etmesine neden olan iç çatışma, son 5 yıldır çoğunlukla sakin geçti.
Göç - Dün
TBMM Başkanı Şentop, İspanya gazetesine konuştu Açıklaması
AB ve NATO sınırlarını koruyan Türkiye ve İspanya'nın düzensiz göçte büyük yük üstlendiğini dile getiren TBMM Başkanı, "İspanya'nın gayretlerini sürdürmesinin bütün taraflar bakımından faydalı olacağına inanıyorum.
Göç - Dün
NATO'dan Rusya'ya "Ukrayna'ya karşı güç kullanmanın sonuçları olur" uyarısı
Stoltenberg, Belarus yönetiminin göçmenleri siyasi araç olarak kullanması ve Polonya, Avusturya ve Litvanya'ya baskı yapmasının da ele alınacağını aktardı.
Göç - Dün
Polonya Başbakanı Morawiecki, İngiliz mevkidaşıyla göç krizini görüştü
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkesinin "göçmen krizini kışkırtmaya çalışanlara" karşı Polonya ile "omuz omuza" duracağını söyledi.
Göç - Dün
Fransa düzensiz göçle ilgili toplantıya İngiltere'yi davetini iptal etti
Fransa, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın düzensiz göç krizine ilişkin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a gönderdiği mektubu sosyal medyada paylaşmasına tepki olarak 28 Kasım'da düzenleyeceği toplantıya İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel'i davetini iptal etti.
Göç - Dün
Doğa Koleji lise öğrencileri d'MUN Konferansı'nda buluştu
Yapılan açıklamaya göre konferansta, göçmenlik sorunu, ekonomi ve sosyal gelişim, insan hakları, sağlık, siber güvenlik gibi dünya meseleleri tartışıldı.
title