GÖÇ İDARESİ HABERLERİ

Göç İdaresi Haberleri

Göç İdaresi haber, Göç İdaresi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Göç İdaresi - 27.1.2010
Sürekli Aydınlığın Yenilenen Adı Sedaş
Akcez Yetkilileri Türk Sanayisinin Kalbinin Attığı ve Gayri Safi Milli Hâsıla (Gsmh) Üretiminde Tartışmasız Lider Konumda Bulunan Bir Bölgede Faaliyetlerini Sürdüren Sedaş'ın, Yatırımlarına Devam Edeceğini Bildirdi.
Göç İdaresi - 26.1.2010
Mersin'de Aşırı Yağış Heyelana Neden Oldu: 15 Ev Zarar Gördü
Mersin'in Mezitli İlçesine Bağlı Zeybekler ve Kocayer Köylerinde Aşırı Yağış Sebebiyle Meydana Gelen Heyelanda 15 Ev Zarar Gördü.
Göç İdaresi - 22.1.2010
Maliye, Isparta Belediyesi'nin Tüm Mallarına Tedbir Koydu
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 30 Milyon Lira Alacağına Karşılık Isparta Belediyesi'nin Tüm Gayrimenkulleri ile 3 Bin 400 Parsellik Arazisi Üzerine İpotek Koydu.
Göç İdaresi - 8.1.2010
Kaçtılar Kurtuldular
Manisa'da Yılbaşı Gecesi Başlayan Tartışma, 76 Roman'ı Selendi'den Gördes'e Göç Ettirdi.
Göç İdaresi - 7.1.2010
SPK Başkanı Akgiray: Türkiye Önümüzdeki 10 Yılda Avrupanın En Büyük Ekonomisi Olacak
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray, Gayrimenkul Sektörünün Önünü Açacak Çalışmalara İmza Attıklarını Belirtti. Türkiye Ekonomisinin Önümüzdeki 10 Yıl İçerisinde Avrupa'da Birinci Ekonomi Olacağını İddia Eden Akgiray, "Bu Bir Hayali Laf Değil. Bunun Olmamasını Yanlışlık Olarak Görüyoruz." Dedi.
Göç İdaresi - 29.12.2009
Efteni Gölü Olta Balıkçılığına Açıldı
Düzce'nin Gölyaka İlçesi Sınırları İçinde Bulunan Efteni Gölü Kuş Cenneti Spor Amaçlı Olta Balıkçılığına Açıldı.
Göç İdaresi - 28.12.2009
Kuyucuk Gölü'nde Araştırma Yapan Ekiplerin Malzeme ve Eşyaları Çalındı
Kars'ın Akyaka İlçesindeki Kuyucuk Gölü Yanında Bulunan ve Araştırmaların Yapıldığı Karavan ile Baraka Tahrip Edilerek Malzemeleri Çalındı.
Göç İdaresi - 20.12.2009
Hayata Dönüş Operasyonları, Çhd Avukatlarınca Protesto Edildi
F Tipi Cezaevlerini Protesto Amacıyla Ülke Genelinde Cezaevlerinde Başlatılan Olayları Bastırmak İçin 19 Aralık 2000 Tarihinde Başlatılan ve 2'si Asker 30 Kişinin Hayatını Kaybetmesiyle Sonuçlanan Hayata Dönüş Operasyonları, İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı Önünde Protesto Edildi.
Göç İdaresi - 20.12.2009
Sodes Sayesinde Bölgeye 91 Milyon Lira Kaynak Aktarıldı
Gap'ın 9 İlinde Ekonomik, Sosyal, Kültürel ve Sportif Kalkınmayı Sağlamak İçin Hayata Geçirilen Sosyal Destek Projesi (Sodes) Kapsamında Bölgeye 91 Milyon Lira Kaynak Aktarıldı.
Göç İdaresi - 14.12.2009
Zayıf Düşen Köylere Kanun ile Can Suyu
Tüm Muhtarlar Derneği (Tmd) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Çelik, Hükümet Programında Köylerin İdari ve Mali Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Amacıyla Yeni Bir Köy Kanunu Tasarısının Öngörüldüğünü Belirtti.
Göç İdaresi - 13.12.2009
Mardin'den Dünyaya Hoşgörü Çağrısı Yapıldı
Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (Tasam) Tarafından Yapılan ve Türkiye'nin AB Üyeliği Müzakere Sürecine Yönelik Stratejik Vizyon Geliştirmeyi Amaçlayan 'Iı. Türkiye-avrupa Forumu' Sona Erdi.
Göç İdaresi - 12.12.2009
Acılı Göçün Uyum Sancılarını Yaşıyorlar
Mardin'in Bilge Köyü'nde 44 Kişinin Yaşamını Yitirdiği Katliamı Yapan Tarafın 84 Yakını, Evlerinden 1660 Kilometre Uzakta Sancılı Bir Uyum Süreci Geçiriyor. İki Bloklu Sitenin Ürkek Misafirlerini, 200 Metre İlerideki Marketin Sahibi Hiç Görmemiş. Kent Merkezinde "Gördüm" Diyene Rastlayamadık.
Göç İdaresi - 6.12.2009
'Bu Ülkede Diz Boyu Irkçılık Oldu'
AKP Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Bu Ülkede Irkçılık, Asimilasyon Olmadı mı? İtiraf Edeyim Ki Diz Boyu Oldu" Dedi
Göç İdaresi - 5.12.2009
Germenikea Antik Kenti Gün Işığına Çıkıyor
Kahramanmaraş'ın Merkez Karamaraş Mevkii Üzerindeki Antik Germenikea Antik Kenti, Şehri Kültür Turizminin Odak Noktası Haline Getirecek. İzmir Efes ve Gaziantep Zeugma Kenti'ndeki Mozaiklerle Büyük Benzerlikler Taşıyan Antik Kentin Açık Hava Müzesi Olarak Teşhir Edilmesi Düşünülüyor.
Göç İdaresi - 4.12.2009
2. Türkiye-avrupa Formu Mardin'de Yapılacak
İkinci Türkiye-avrupa Forumu 10-12 Aralık 2009 Tarihinde Mardin'de Yapılacak. "Avrupa Bütünleşmesi ve Türkiye" Başlığı ile Gerçekleştirilecek 2. Türkiye - Avrupa Forumu'na Çok Sayıda Davetli Katılacak.
Göç İdaresi - 4.12.2009
Türkiye'nin En Büyük Su Deposu Gaziantep'te Açıldı
Türkiye'nin En Büyük Su Deposu Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir Tarafından Hizmete Açıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yaptırılan Su Deposu 100 Bin Ton Suyu Depo Ediyor.
Göç İdaresi - 19.11.2009
Bursa'da Kaçak Yapılaşma ile Mücadelede Büyük Güçbirliği
Bursa'da İlk Kez Merkezi ve Yerel Yöneticiler Kaçak Yapılaşmaya Karşı Ortak İşbirliği İçin Bir Araya Gelerek, Kentin Kanayan Yarasının Durdurulmasına Yönelik Kararlılıklarını Ortaya Koydu.
Göç İdaresi - 18.11.2009
Erdoğan: "Dünyada Terör Yoksulları Kullanıyor"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, Terörle Mücadele Eden Bir Ülke Olduğunu Belirterek, 'Fakat Terörün Şöyle Altını Bir Karıştırdığımız Zaman, Altından Yoksulluk Çıkmaktadır. Dünyada Terör Dikkat Ederseniz, Yoksulları Kullanıyor' Dedi.
Göç İdaresi - 18.11.2009
İklim Değişikliği Daha Çok Kadına Vuracak
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun (Unfpa) İklim Değişikliğinin Ele Alındığı 2009 Yılı Raporunda, Sürecin Kadınlar Üzerinde Daha Fazla Etkili Olacağına Vurgu Yapıldı.
Göç İdaresi - 17.11.2009
Kırşehir'de, Kosgeb Kredisine Bin 114 Esnaf ve Sanatkâr Başvurdu
Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (Kosgeb)'nin Küçük Esnaf ve Sanatkârın Kullanması İçin Açtığı 25 Bin Tl'lik Krediye, Kırşehir'de Bin 114 Esnaf ve Sanatkâr Müracaat Etti.
Göç İdaresi - 13.11.2009
Digor Kaymakamı Bir Asır Sonra Suya Kavuşan Köylülerden Özür Diledi
Cumhuriyet Tarihinden Bu Yana İçme Suyu Bulunmayan Kars'ın Digor İlçesine Bağlı Bostankale Köyünde Su Şebekesinin Açılışı Bayram Havasında Yapıldı. Digor Kaymakamı Serkan Şeker, Yaptığı Konuşmada Bir Asırdır Suya Hasret Kalan Köylülerden Özür Diledi.
Göç İdaresi - 9.11.2009
Dp Genel Başkanı Cindoruk: Darbe Yapan ve Darbeye Teşebbüs Eden Yargılansın
Demokrat Parti (Dp) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Darbe Yapan, Darbeye Teşebbüs Eden ve Silah Saklayanın Yargılanması Gerektiğini Belirtti. Cindoruk, "Ama Siz Onların Üzerine Birtakım Profesörleri, Rektörleri Getirip, Alıp Alıp Salarsanız, O Zaman Hukuk Sistemi Zedelenir, Sürdürülebilir Demokrasi İçin Tehlike Oluşturur." Dedi.
Göç İdaresi - 9.11.2009
Dp Gik "Turgut Özal Kampusu"nda Toplandı
Anavatan ile Bütünleşen Dp'nin 100 Üyeli Genel İdare Kurulu İlk Toplantısını, Adı, "Dp Genel Merkezi, Turgut Özal Kampusu" Olarak Değiştirilen Balgat'taki Anavatan Eski Genel Merkezi'nde Gerçekleştiriyor.
Göç İdaresi - 5.11.2009
Anka, 5 Kasım 2009 Perşembe Gündemi
Anka, Ankara Haber Ajansı A.ş.
Göç İdaresi - 27.10.2009
Yakup Abdal Köyü'nün 50 Yıllık Rüyası Gerçek Oldu
Bayburt'un Demirözü İlçesi Yakup Abdal Köyünde Yapılan Sulama Göleti Törenle Hizmete Alındı.
Göç İdaresi - 26.10.2009
Türk Doktorlar Etiyopya'da "Umut" Dağıttı
Adı Hal Muhammed İbrahim. Dedesinin Arnavutluk'tan Göç Etmiş Bir Osmanlı, Kendisinin de Onun Etiyopya'ya Kadar Uzanmış Bir Torunu Olduğunu Söylüyor ve Coşkulu Bir Şekilde "Ben de Türk'üm, Ben de Sizin Ailenizdenim." Diyor.
Göç İdaresi - 15.10.2009
Bu Sözler Çok Tartışılır
Doç. Dr. Esma Durugönül, 'Erkekler Lightlaşıyor Demek Yanlış. Erkekler Aslında İnsanlaşıyor.' Dedi.
Göç İdaresi - 5.10.2009
Minibüsçüler Hat Kavgasında Birbirine Girdi; 4 Kişi Yaralandı
Adana'da Şehir İçi Ulaşım Yapan Topel ve Özen Dolmuş Duraklarında Çalışan Şoförlerin Hat Kavgasında 4 Kişi Yaralandı.
Göç İdaresi - 1.10.2009
Gümüşhane'de Kapanan Köy Yolları Ulaşıma Açıldı
Gümüşhane'de Hafta Başında Etkili Olan Kar Yağışının Ardından Özellikle Kürtün İlçesinde Kapanan Çok Sayıda Köy ve Yayla Yolu 3 Günlük Çalışmanın Ardından Ulaşıma Açıldı.
Göç İdaresi - 24.9.2009
Bursa Milli Eğitim Müdürü Gülsar: Yeterli Dersliğimiz Var, Kimse Açıkta Kalmayacak
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Bursa'da Derslik Açığı Olduğu Yönündeki Eleştirilerin Yersiz Olduğunu Belirterek, "Derslik Açığı 30 Kişilik Sınıf Hedefine Göre Ortaya Çıkıyor. Ama Bizim Şu Anda Çocuklarımızı Eğitecek Kadar Dersliğimiz ve Okulumuz Var. Kimse Boş Kalmayacak." Dedi.
Göç İdaresi - 20.9.2009
Gaziantep Valisi Kamçı: Bayramlar, Aile Büyükleri ve Eş, Dost Ziyareti Açısından Büyük Önem Taşıyor
Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Bayramların, Başta Aile Büyükleri Olmak Üzere Eş, Dost ve Akrabalarla Ahiret'e Göç Edenlerin Kabirlerinin Ziyaret Edilmesi Açısından Büyük Önem Taşıdığını Söyledi.
Göç İdaresi - 19.9.2009
Köylerine Baraj Yapılmaması İçin Yargıya Gittiler (Özel)
Erzurum'un Tortum İlçesinde Köylüler, Proje Aşamasındaki Üç Hidroelektrik Santralinin Köylerine Kurulmaması İçin Yürütmeyi İptal Davası Açtı.
Göç İdaresi - 17.9.2009
Kahta'da Bayram Öncesi 400 Fakir Çocuk Sevindi
Adıyaman'ın Kahta İlçesinde Bayram Öncesi 400 Fakir Çocuğa Kaban, Ayakkabı, Pantolon, Gömlek ve Çorap Gibi Çeşitli Yardımlarda Bulunuldu.
Göç İdaresi - 17.9.2009
İlgi Görmek İçin Doğuda mı Yaşamalı
Özlem Ünal, 19'unu Yeni Doldurmuştu. Biraz Daha Para Kazanmak, İyi Modeller Çizmek İçin Fabrikada Gece Yarılarına Kadar Çalışıyordu. Sel Minibüsü Kapladığında, O da Diğerleri Gibi Çaresizdi. Özlem'i Bir Daha Morgda Gören Babası Şöyle İsyan Etti: "Bu da Katliam, Ama Kimse İlgilenmiyor. İlgi Görmek İçin, Doğuda mı Yaşamak Gerekiyor?"
Göç İdaresi - 7.9.2009
Yıldırım'da Devlet-millet El Ele Egitim Seferberliği Devam Ediyor
Bursa'nın En Çok Göç Alan İlçelerinden Birisi Olan Yıldırım İlçesinde Eğitim Yatırımları Devlet ve Hayırsever Elbirliği ile Tüm Hızıyla Devam Ediyor. Son Yıllarda Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası Çerçevesinde Devlet Millet El Ele Verilerek Başlatılan Seferberlik Kapsamında Bursa'da Son Altı Yılda 3 Bin 700 Derslik Yapıldı.
Göç İdaresi - 6.9.2009
"Türklerin de Demokratik Açılıma İhtiyacı Var"
Ünlü Kürt Siyasetçi ve Şeyh Said'in Torunu Abdulmelik Fırat, Demokratik Açılıma Kürtler Kadar Türklerin de İhtiyacı Olduğunu Vurguladı.
Göç İdaresi - 5.9.2009
Demirel'in 'Demokrasi Müzesi' İslamköylülere Umut Oldu (Özel)
Dokucuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in İslamköylü Hemşerileri, Beldelerine Yaptırılan 'Demokrasi Müzesi ve Kütüphane'nin Bir An Önce Açılması İsteniyor. Müzenin Ziyarete Açılmasıyla Beldede Turizm Hareketliliğinin Yaşanacağına İnanan İslamköylüler, Bunun Yöre Halkının Ekonomik Kalkınmasına da Katkı Sağlayacağı Görüşünde.
Göç İdaresi - 2.9.2009
Kırşehir Müftülüğü Protokü İftarda Buluşturdu
Kırşehir Müftüsü Nimetullah Arvas Tarafından İl Protokolüne ve İş Adamlarına İftar Yemeği Verildi.
Göç İdaresi - 30.8.2009
Göçmen Vatandaşlara "Konut Parası" Uyarısı
Bulgaristan'dan 1989 -1995 Döneminde Zorunlu Göçle Gelen, Parasını Yatırıp, Devletten Konut Almak İçin Ortalama 17 Yıldır Bekleyen, Ancak Konut Alamayan Vatandaşların, Nemalanmış Bir Şekilde Parasını Almak İçin Yıl Sonuna Kadar Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) Başvurması Gerekiyor.
Göç İdaresi - 29.8.2009
Vali Güvenç Yuntağı Köylerinde Yatırım Projelerini Yerinde İnceledi
Manisa Valisi Celalettin Güvenç Yuntdağı Köylerinde Yatırım Projelerini Yerinde İnceledi ve Köylülerin İsteklerini Dinledi.
Göç İdaresi - 27.8.2009
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertekin: Bizim İçin Çok Önemli Olan Fuarlar Desteklenmeli
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (Şutso) Başkanlığı'nda Bir Araya Gelen Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri ile Sivil Toplum Örgütü Yetkilileri, Fuarcılığı Masaya Yatırdı. Şutso Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, "Fuarlar Bizim İçin Çok Önemli. Fuarların Desteklenmesi Lazım." Dedi.
Göç İdaresi - 25.8.2009
Adana Sokak Çocukları Derneği'nin Destek Verdiği 10 Öğrenci Üniversiteyi Kazandı
Adana Valisi İlhan Atış, Sokak Çocukları Derneği'nden Destek Alarak Üniversiteyi Kazanan 10 Dezavantajlı Öğrenciyi Kabul Etti. Atış, Eğitim Hayatı Boyunca Bu Çocuklara Sahip Çıkacaklarını İfade Etti.
Göç İdaresi - 6.8.2009
Erzurum'da 5 Yıl İçerisinde 240 Okul Kapandı
Erzurum'un İlçe ve Köylerinde Son Beş Yıl İçerisinde Öğrenci Bulunamamasından Dolayı 240 Okul Kapandı.
Göç İdaresi - 4.8.2009
Van'da Olimpik Yüzme Havuzu Yaptırılıyor
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Van'da Olimpik Yüzme Havuzu Yaptırıyor. 500 Kişilik İzleyici Kapasiteli ve 8 Kulvarın Bulunduğu Tesisin Bitmesiyle Bölgenin En Büyük Yüzme Havuzu Olacağı Bildirildi.
Göç İdaresi - 4.8.2009
Son Filmini Göremedi
'Tersine Dünya', 'Kurt Kanunu', 'Kuşatma Altında Aşk' Gibi Filmlerin Yönetmeni Ersin Pertan, Beynindeki Rahatsızlık Nedeniyle Tedavi Gördüğü İstanbul Amerikan Hastanesi'nde Yaşamını Yitirdi. Ekim 2009'da Yeni Filmi 'Mazi Yarası'nı Gösterime Sokmaya Hazırlanan Ersin Pertan, 66 Yaşındaydı.
Göç İdaresi - 31.7.2009
Kırşehir Valisi Erden: Sanayicilerin Sevinçlerine ve Sıkıntılarına Ortak Olmaya Çalışıyoruz
Kırşehir Valisi Mehmet Ufuk Erden, Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği'ni Ziyaret Ederek İşletmelerde İncelemelerde Bulundu.
Göç İdaresi - 31.7.2009
Bakan Faruk Çelik, Sosyal Hizmetler Tesisleri'ni Gezdi
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa Valisi Şahabettin Harput'la Kentteki Sosyal Hizmetler Tesisleri'nde İncelemelerde Bulundu.
Göç İdaresi - 30.7.2009
Kürt Genci Ata Köyünün Umudu
Ata Altın, 8 Çocuklu Şırnaklı Bir Kürt Ailenin Boşaltılan Kırkkuyu Köyü'nün Üniversite Mezunu Tek Çocuğu.
Göç İdaresi - 27.7.2009
Vali Yardımcılıklarına Atama Yapıldı
İçişleri Bakanlığı'nda, 131 Vali Yardımcılıklarına Atama Yapıldı. Bu Arada İçişleri Bakanlığı'nda 10 Kaymakam ve Vali Yardımcısı Hukuk Müşevirliğine Alınırken, Mahalli İdareler Birimlerine de Atamalar Yapıldı.
Göç İdaresi - 24.7.2009
Yönetmen Ersin Pertan Yaşamını Yitirdi
'Tersine Dünya', 'Kurt Kanunu', 'Kuşatma Altında Aşk' Gibi Filmlerin Yönetmeni Ersin Pertan, Beynindeki Rahatsızlık Nedeniyle Tedavi Gördüğü İstanbul Amerikan Hastanesi'nde Yaşamını Yitirdi. Ekim 2009'da Yeni Filmi 'Mazi Yarası'nı Gösterime Sokmaya Hazırlanan Ersin Pertan, 66 Yaşındaydı.
Göç İdaresi - 23.7.2009
60 Yıldır Yol İstiyorlar
Rize'nin Topluca Köylüleri, İhtilaf Nedeniyle Yaylalarına Patika Yoldan Yürüyerek Gidiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Göç İdaresi Haberleri | Göç İdaresi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Göç İdaresi haberleri, son dakika göç idaresi haber ve gelişmeleri burada. Kocaeli'yi 218 Kamera Gözetleyecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 23:29:59. #1.15#
title