Göbeğini Kaşıyan Adam Polemiği!

Göbeğini Kaşıyan Adam Polemiği!

Dün Gece Kanal D'de Yayınlanan 'Genç Bakış' Programına Telefon ile Katılan Piyanist Fazıl Say, Osman Yağmurdereli'ye Ağır Eleştirilerde Bulundu.

Göbeğini Kaşıyan Adam Polemiği!

DÜN GECE KANAL D'DE YAYINLANAN 'GENÇ BAKIŞ' PROGRAMINA TELEFON İLE KATILAN PİYANİST FAZIL SAY, OSMAN YAĞMURDERELİ'YE AĞIR ELEŞTİRİLERDE BULUNDU.

Yağmurdeli'nin programda sözlerini eleştiren Say''Kendisi hakikaten orada Bekir Coşkun'un anlattığı göbeğini kaşıyan adam durumundadır benim gözümde. Ve ben bura yani Osman Yağmurdereli'ler tarafından yönetilmektense yani ben bu durumu gerçekten iyi bulmuyorum.

Bakın ben bu bütün söylediklerimden dolayı haftalardır tehditler alıyorum, internet sitelerim kapanıyor. Osman Bey'e sormak lazım bunlar normal mi? Bunlar uygar bir ülkede normal mi? Dünyada tanınan 5-6 Türk'ten birine uygulanan bu yöntem normal mi diye bir sormak lazım Osman Yağmurdereli'ye.

Mesela Madımak'la ilgili sorular soruluyor, kendisine konuyu Adnan Şenses'e getiriyor. Türkiye'yi son derece üzen olayların yaşanmasına, bunun bütün dünya tarafından utanılacak şekilde tanıtılmasını es geçerek, tavır koymalarına sinir oluyorum. Bu yüzden de gitmek istiyorum bazen gerçekten.' dedi.

Bu sözler üzerine Yağmurderi 'Ben bu programın başından itibaren Fazıl Say'ın ülkeyi terk etmemesi gerektiğini, çok önemli bir müzisyen olduğunu, bu kadar iyi bir müzisyenin çok zor yetiştiğini, gitse de bırakmayacağımızı söyledim.

Dilerdim ki evinden buraya racon keser gibi telefonla bağlanacağına gelsin buraya değerli sanatçı arkadaşlarımla, değerli bakanım ve milletvekili arkadaşımla meseleyi tartışsın.

Öyle evinden racon kesmek kolay. Ben isterdim ki evinden kalkıp buraya gelsin, burada tartışsın. Bu ülkede demokrasi var. Evden konuşarak sorunları çözmek yerine, önümüzde yerel seçimler ve arkasından genel seçim var' dedi.

İşte Fazıl Say'ın o açıklaması:

Kaynak: Gecce