Gmis 8. Olağan Genel Kurulu

Gmis 8. Olağan Genel Kurulu

Genel Maden İşçileri Sendikası'nın (Gmis) 8. Olağan Genel Kurulu'nda Mevcut Başkan Çetin Altun ile Çekişen Ramazan Denizer, 145'e Karşı 163 Oy Alarak Seçimi Kazandı.

Gmis 8. Olağan Genel Kurulu

Genel Maden İşçileri Sendikası'nın (GMİS) 8. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Çetin Altun ile çekişen Ramazan Denizer, 145'e karşı 163 oy alarak seçimi kazandı.

İlk günde konuşmaların yapıldığı genel kurulda divan başkanlığını Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç yaparken, ikinci günde sadece oylama yapıldı. 309 delegenin tamamının oyunu kullanması üzerine saat 14.00'te açılan sandığın sayılmasıyla halasının oğlu olan mevcut başkan Çetin Altun'un rakibi Ramazan Denizer, 145'e karşı 163 oyla seçimi kazandı. Salonda bulunan madenciler tarafından omuzlara alınan Ramazan Denizer, tebrikleri kabul etti. Türk-İş Sendikası'na temsilci göndereceklerini söyleyen Denizer,

"Benim alnım açık. Bizim ayrımız gayrımız yok. Çok yoğun duygular yaşıyorum. Maden işçisine layık olacağız. Tertemiz yola çıkıyoruz. Tertemiz sendika istiyoruz. 1. raund, 2. raund ve nakavt. Başardık. İşçi olmayan, sendikayla alakası olmayan insanlar, bizden uzak duracak. Mazbatayı aldıktan sonra ilk işimiz sendikayı sıcak suyla baştan aşağıya yıkayarak kıtlatacağım. Üzülmez, Merkez, Kozlu, Karaman, MTA, Armutçuk, Amasra şubeleri, çalışan işçilerden birer hoca gönderin. Her katında da Kur'an okutturacağım.

Bunları sadece genel başkanı için konuşuyorum. Kurum ve sendika çalışanlarına ve yöneticilerine yönelik kimseye laf ettirmem" diyerek delegelere teşekkür etti.

GMİS Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Sekreteri iken 1999 senesinde evinin önünde öldürülen Şemsi Denizer'in kardeşi olan Ramazan Denizer'in yönetiminde Rahmi Yaman, Mustafa Dağlıoğlu, Dursun Oğuz, Muharrem Sarıçam ve Eyüp Alabaş seçimleri kazanarak, Çetin Altun'un yönetiminden seçime giren Ramis Muslu da 179 oy alarak yer aldı.

(OS-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA