GKV Özel İlkokulunda Öğretmenler Günü Şenliği

GKV Özel İlkokulunda Öğretmenler Günü Şenliği

GKV Özel Okulları kuruluşunun 50.yıl etkinlikleri çerçevesinde 24 Kasım Öğretmenler gününü bir şenlik havasında kutluyor.

GKV Özel İlkokulunda Öğretmenler Günü Şenliği

Bünyesinde GKV Özel Anaokulu, GKV Özel İlkokulu, GKV Özel Ortaokulu, GKV Özel Anadolu Lisesi, GKV Özel Fen Lisesi ve Cemil Alevli Koleji bulunan Gaziantep kolej Vakfı bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Öğretmenler günü etkinliklerini bir hafta süresince çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Kutlama proğramı çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 4.sınıf öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı izleyiciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Tören sunuculuğunu Batuhan Baytar ve Arda Uygur adlı öğrencilerin üstlendiği 24 Kasım Öğetmenler Günü programı Okul Müdürü Hüseyin Emre'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Etkinliği hazırlayan sınıf ve öğrencilerin günün anlam ve önemine yönelik okuduğu şiir ve kompozisyonları konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Öğrenci velilerinin büyük katılımıyla gerçekleştirilen ilk törende öğretmen öğrenci ilişkilerini anlatan fıkralarla izleyicilere keyifli anlar yaşatırken bir çok konuğun ilk okul yıllarındaki anıları hafızasında canlandı. GKV'li öğrenciler tarafından sahnede hazırlanan sınıf ortamının canlandırıldığı tiyatro gösterisi büyük bir hayranlık uyandır. Yeliz Kargıner adlı öğrencinin keman çalarak renk kattığı kutlama programı, koronun söylediği öğretmen şarkılarıyla devam ederek Kafkas Oyunlarının sergilendiği Halk Oyunları gösterisi ile sona erdi. Etkinliklerin bu gün de süreceği ve hafta içerisinde çeşitli panel, sergi ve gösterilerle devam edeceği öğrenildi.