GKV Özel Anaokulunda Değerler Eğitimi

GKV Özel Anaokulunda Değerler Eğitimi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda, Değerler Eğitimi adı altında uygulanan metotla öğrencilere nezaket kuralları öğretiliyor.

GKV Özel Anaokulunda Değerler Eğitimi

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu'nda uygulanan değerler eğitimiyle minik öğrencilerin yaşamları boyunca alışkanlık haline getirecekleri ve sürdürebilecekleri bir çok kazanıma kavuşurken toplum içi davranış ve bireysel gelişimlerine de önemli katkılar sağlandığı ifade edildi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu'nda yürütülen proje ve etkinliklerin öğrenciler üzerinde çeşitli kazanımlar sağladığına dikkat çeken Genel Müdür Yrd Doç Dr Atanur Vergili bu kazanımı sağlanan bu değerlerin bireylerin yaşamları boyunca sürecek güzel alışkanlıklar olduğunu vurgulayarak "Son yıllarda okul öncesi eğitiminde temizlik, düzen, rahat iletişim kurma, insan ilişkilerine özen gösterme, ahlaki değerlere ve nezaket kurallarına uyma, sevgi, saygı, hoşgörü gibi konuların vurgulanması gereksinim haline gelmiştir. Bu değerlerin yaşam boyunca sürekliliğinin sağlanması çocuklara okul öncesi dönemden itibaren çeşitli etkinliklerle aktarılmasıyla mümkün olmaktadır. Değerleri kazanmada okul öncesi eğitimin önemi çok fazladır. Çocuklarımızın sosyal becerilerini geliştirmek için ev ortamında ve okulda bu değerlerin benimsenmesi gerekmektedir.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrenci ve velilerine karşı üzerine düşen sorumluluk bilinciyle yürüttüğü eğitim programında değerler eğitimine öncelik vermektedir. 2012-2013 eğitim öğretim döneminde de çeşitli gözlemler sonucu çocuklarda görülen yanlış davranışların giderilmesi ve istenilen davranışların pekiştirilmesi amacıyla drama, gezi, oyun içerisinde ve sınıf içi etkinliklerle doğrudan ve dolaylı olarak değerler eğitimi uygulanmaktadır. Bu süreçte öğrencilerimizde kalıcı temel değerlerin yerleşmesi kendilerine çok önemli bir kazanım sağlamaktadır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulunda yapılan etkinlerin tümünde en az bir değer vurgulanmaktadır." dedi.