Gkv'liler Münazarada Türkiye Birinciliğinde Son Dönemeçte - Haberler
Haberi Paylaş

Gkv'liler Münazarada Türkiye Birinciliğinde Son Dönemeçte

Gkv'liler Münazarada Türkiye Birinciliğinde Son Dönemeçte
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Özel Okullar Birliği tarafından düzenlenen Türkiye Münazara Ligi ikinci ön elemelerinden birincilikle çıkan Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları Münazara Takımı öğrencileri, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan final müsabakalarına...

Özel Okullar Birliği tarafından düzenlenen Türkiye Münazara Ligi ikinci ön elemelerinden birincilikle çıkan Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları Münazara Takımı öğrencileri, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan final müsabakalarına isimlerini birinci sırada yazdırmayı başardılar.

Özel Okulları Birliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye genelinde 63 okulun katıldığı Türkiye Münazara Liginde ön elemeyi büyük bir başarıyla geçen GKV Özel Okulları Münazara takımı Beykent Üniversitesinde gerçekleşen ikinci ön elemeden de gurup biricisi olarak çıkarak isimlerini finale birinci sırada yazdırmayı başardılar. Yarı finalde 32 okulun yarıştığı Münazara Liginde bu yıl GKV Özel Okulları takımının birinciliğine kesin gözüyle bakılıyor.

Türkiye Münazara Liginde Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini başarıyla temsil ederek önce 63 okulla yarışan, ardından yarı finalde 32 okulun yarıştığı şampiyonada kendi grubundan birinci olarak finale adını yazdıran GKV Özel Okulları Münazara Takımında

Elif Naz Araz, Ece Nur Kurt, İpek Erdoğan, Bilge Nur Aktaş, Muhammed Özdemir ve Hikmet Kadıoğlu yer alıyor. Takımı şampiyonaya hazırlayan GKV'nin bu alandaki uzman öğretmenlerinden Özlem Fındık ve Mehmet Uçar elde edilen sonucu değerlendirirken, "Öğrencilerimiz bütün yarışmalarda adeta destan yazdı. Kendileriyle gurur duyuyoruz" dediler.

Türkiye Münazara Ligi finalistleri arasında ismini birinci sırada yazdırmaya başaran GKV Özel Okulları dışında BAAL Koleji, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Fenerbahçe Lisesi, Çakabey Lisesi, İçel Lisesi ve Açı Lisesi de yer alıyor. Türkiye'nin alanlarında ki en büyük okullarını elemeyi başaran GKV Özel Okulları Münazara Takımı bir anda Gaziantep gündeminin en önemli konusu haline gelirken yarışmaları değerlendiren grup sözcüsü Elif Naz Araz, "Münazara alanında elde ettiğimiz sonuçtan dolayı elbette çok mutluyuz. Yetişmemizde emeği geçen bütün hocalarımızı ve en büyük destekçimiz GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Sayın Nüket Ersoy'a teşekkür ediyoruz. Ben ve ekip arkadaşlarımız Gaziantep ve bölgemiz adına çıktığımız bu yarışmada verdiğimiz sözü tuttuk ve birinci aşamayı başarıyla geçerek yarı finale kaldık. Yarı finalde de yine çekişmeli bir geçen müsabakaların ardından gurup birincisi olarak finale kaldık. Önümüzdeki günlerde final yarışması için İstanbul'a gideceğiz ve hedefimiz bu kez Türkiye birincisi olarak müsabakalardan ayrılmak. Son katıldığımız münazara yarışmalarında Memurlar işten çıkarılabilmelidir. İşçileri grevde olan şirketlerin reklam yapması yasaklanmalıdır. Spor kulüplerine ve kişilere yalnızca yargı, ceza verebilmelidir. Spor alanında işlenen suçlardan dolayı yalnızca bireyler ceza almalıdır.

Zihinsel engelli çocukların bedensel gelişimi tıbbi müdahaleyle durdurulmalıdır. Devlet zihinsel engellilerin çocuk sahibi olmasını engelleyebilmelidir.

Türkiye Euro bölgesine girmeyi hedeflemelidir. Türkiye, Gümrük Birliği'nden çıkmalıdır konuları yanında anlık verilen konularla da münazara yarışmalarına katılarak gurup birincisi olarak çıkmayı başardık. Öğretmen ve idarecilerimizin desteğiyle şimdi finallere hazırlanıyoruz. Katıldığımız bu yarışmalar Gaziantep'in eğitim alanında İstanbul okullarıyla yarışır noktaya geldiğini bütün Türkiye'ye bir kez daha göstermiştir" dedi.

Türkiye'nin güzellikleri yanında bir çok sorununu da yakından tanıyan ve çözümler üretmeyi hedefleyen GKV Özel Okulları öğrencilerinin yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası yarışmalarda Gaziantep'i temsil etmesi ve farklı insanlarla tanışarak bunlarla diyalog içerisine girmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Atanur Vergili de, "Öğrencilerimizin ufkunun gelişmesi, ideallerinin büyütülmesi ve öz güven duygularının gelişmesini hedefleyerek yürüttüğümüz projelerimizin başarıyla sonuçlanmasını görmek elbette hepimizi mutlu etmektedir. Özel Okulları Birliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Münazara Ligine katılan takımımız 1.ve 2.elemeleri geçerek finale birinci sırada yükselmişlerdir. Münazara çalışmalarında liderlik yapan kurumumuz Gaziantep'te bir çok devlet okulunu kapsayan münazara çalışmalarını da yürütmektedir. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan final yarışmasında öğrencilerimizin birincilik kazanacağını umuyor, çalışmalara destek veren öğretmen ve idarecilerimizi, yarışmacı öğrencilerimizi yürekten kutluyorum" ifadelerini kullandı. - GAZİANTEP

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title