Gkv'li Kitap Kurtları Ödüllendirildi
Haberler » Yerel » Haber

Gkv'li Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Öğrencilerin Kitap Okumalarını Geliştirmek ve Alışkanlık Kazanmalarını Sağlamak İçin Gaziantep Kolej Vakfı (Gkv) Özel İlköğretim Okulu'nda Uygulanan Haftanın Kitap Kurtları Ödülleri Dağıtıldı.

Gkv'li Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Öğrencilerin kitap okumalarını geliştirmek ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak için Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel İlköğretim Okulu'nda uygulanan Haftanın Kitap Kurtları ödülleri dağıtıldı.

GKV Özel İlköğretim Okulu öğrencileri arasında en çok kitap okuyanlara yönelik Haftanın Kitap Kurtları ödülleri dağıtımı düzenlenen törenle yapıldı. 1. ve 5. sınıf öğrencileri arasından seçilen en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllerini öğretmenlerinin elinden aldı. Okumanın bir sanat olduğunu ve öğrenciler arasında geliştirilmesi gerektiğini ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü Necmiye Karataş, "Kitap okumak çocuklarımızın en büyük tutkusu olmak zorunda. Bilgiye ulaşabilmenin en doğru yolu öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını geliştirmektir. Okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan nesiller yetiştirmek için çocuklarımız arasında bu alışkanlığı hızla yaymak zorundayız. GKV Özel Okulları öğrencileri arasında düzenlenen bu tür etkinlikler özellikle ilköğretim 1. kademe öğrencilerinin bu alışkanlığı kazanmasında önemli bir etkendir. Her hafta tespit edilen çocuklarımıza düzenlenen törenle ödülleri verilmektedir" dedi.

Düzenlenen törende haftanın kitap kurtları seçilen 1 A sınıfından Ege Genco, Yaren Nizamoğlu, 1 B sınıfından Berkay Şekeroğlu, Ufuk Canözer, 1 C sınıfından Ekin Utku Kanevetci, Ece Şenay Eser, 1 D sınıfından Eylül Carfi, Emir Karataş, 1 E sınıfından Hasan Can Süslü, Gökalp Köreken, 1 F sınıfından Muhammet Hanifi Kaplan, Adil Ahmet Can Kahraman, 2 A sınıfından Fırat Aksoy, 2 B sınıfından Kemal Kadoğlu, 2 C sınıfından Ece Yağcı, 2 D sınıfından Yiğit Meriç, 2 E sınıfından Serhan Erkanlı, 3 A sınıfından Bahtiyar Orulluoğlu, 3 B sınıfından Bilge Hengirmen, 3 C sınıfından Armağan Keklikçioğlu, 3 D sınıfından Ecem Özbağ, 3 E sınıfından Utku Güç, 3 F sınıfından Yaren Bilgili, 4 A sınıfından Orkun Çalışıcı, 4 B sınıfından Alhan Babam, 4 C sınıfından Efe Maralcan, 4 D sınıfından Naz Ölçal, 4 E sınıfından Mert Kılıç, 5 A sınıfından Zeynep Göktekin, 5 B sınıfından Sena Alpay, 5 C sınıfından Selma Uç ve 5 D sınıfı örgencilerinden Gözde Karayiğit, ödüllerini öğretmenlerinin elinden aldılar.

(OÇ-OÇ-Y) 09.03.2008 11:31 TSİ