Giuliani'nin sağlığı sorulara sebep oluyor

Giuliani'nin sağlığı sorulara sebep oluyor

Missouri eyaletinde kampanya gezisi yaptığı sırada rahatsızlanarak St. Louis'de hastaneye kaldırılan Cumhuriyetçi Partili başkan aday adayı Rudolph Giuliani'nin sağlığı ile ilgili spekülasyonlar devam ediyor. Kampanya ekibinin de, Giuliani'nin sağlık durumunun iyi olduğunu açıklamakla yetinerek, detay vermemesi de farklı iddiaların medyada yer bulmasına neden oluyor. St Louis'deki Barnes Yahud...

Giuliani'nin sağlığı sorulara sebep oluyor

Missouri eyaletinde kampanya gezisi yaptığı sırada rahatsızlanarak St. Louis'de hastaneye kaldırılan Cumhuriyetçi Partili başkan aday adayı Rudolph Giuliani'nin sağlığı ile ilgili spekülasyonlar devam ediyor. Kampanya ekibinin de, Giuliani'nin sağlık durumunun iyi olduğunu açıklamakla yetinerek, detay vermemesi de farklı iddiaların medyada yer bulmasına neden oluyor. St Louis'deki Barnes Yahudi Hastanesi'nden çıkarken kameralara gülümsediği görülen Giuliani, "Kendimi iyi hissediyorum" dedi. Amerikan televizyonlarına konuşan tıp uzmanları, "şiddetli başağrılarının her zaman çok ciddiye alınan septomlar olduğunu" ifade ederek, "Çok ciddi şeyler de olabilir, ancak basit ya da önemsiz bir sebebe de dayanabilir" yorumunda bulundular. Giuliani'nin kampanya yöneticisi ise, "Kendisi iyi. Son bir ayda 53 şehirde 77 toplantıya katıldı. Bundan kaynaklanan basit bir rahatsızlık" diye konuştu.

New York'a gelen Giuliani ise, özel doktoruyla buluştu. Giuliani'nin rahtsızlığı, 8 yıl önce yine sağlık sorunları sebebiyle bir başka politik yarıştan çekilmesini hatırlattı. 1999 yılında New York Belediye Başkanı olan Rudy Giuliani, New York senatörlüğü için, Hillary Clinton'a karşı aday olmuş, ancak prostat kanseri başlangıcı yaşadığı gerekçesiyle yarıştan çekilmişti.