Girne: Girne'de Blues Rüzgarı

Girne: Girne'de Blues Rüzgarı

Bu Yıl 17.'si Gerçekleştirilen Efes Pilsen Blues Festivali Çerçevesinde Kuzey Kıbrıs'a Gelen Amerikalı Ünlü Blues Sanatçıları Buckwheat Zydeco ve Larry Garner & Band, Girne Jasmine Music Clup'ta Sahne Aldı.

Girne: Girne'de Blues Rüzgarı

Bu yıl 17.'si gerçekleştirilen Efes Pilsen Blues Festivali çerçevesinde Kuzey Kıbrıs'a gelen Amerikalı ünlü Blues sanatçıları Buckwheat Zydeco ve Larry Garner & Band, Girne Jasmine Music Clup'ta sahne aldı.

Konser öncesi Jasmine Music Clup'ta bir basın toplantısı düzenleyen Blues müziğinin önde gelen ünlü sanatçıları, Kuzey Kıbrıs'ta bulunmaktan duydukları memnuniyeti belirtip, siyasi ve ticari ambargo altında bulunan ülkeye gelmelerinin siyasi amacı olmadığını, sadece konser amaçlı geldiklerini ifade etti. Sanatçılar, Kuzey Kıbrıslı blues severlerle biraraya gelecek olmaktan heyecan duyduklarını da sözlerine ekledi. Konseri, Kıbrıslı Türk blues severlerin yanısıra adada bulunan çok sayıda yabancı turist ve Güney Kıbrıs'tan gelen Rumlar da izledi. Bugüne kadar Türkiye'de 13 ili ziyaret eden festival, 20 Aralık'a kadar Denizli, Antalya, Gaziantep, Mersin ve Adana konserleri ile müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.

Bu arada, diğer sanatçılarla sahne alması beklenen Michael Powers'in rahatsızlığı nedeniyle Kuzey Kıbrıs'a gelmediği öğrenildi. Buckwheat Zydeco ve Larry Garner & Band tarafından yapılan açıklamada, şeker hastası olan Powers'in, rahatsızlığı nedeniyle İzmir'de hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Kaynak: İHA