GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI HABERLERİ

Girişimciler Kurulu Başkanı Haberleri

Girişimciler Kurulu Başkanı haber, Girişimciler Kurulu Başkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Girişimciler Kurulu Başkanı - 28.10.2020
Geleceğin enerji fikirlerine 300 bin lira ödül
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde başlatılan "Enerjim Sensin Hızlandırma Programı" kapsamında elektrik dağıtım sektörüne yönelik yenilikçi iş fikirlerine 300 bin lira ödül verilecek.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 22.10.2020
Girişimci kadınlardan Kırşehir Valisi Akın'a ziyaret
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde faaliyet yürüten girişimci kadınlar, Vali İbrahim Akın'ı ziyaret etti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 21.10.2020
MediaMarkt Startup Challenge 20'nin kazananı Türkiye'den başvuran Shopi oldu
MediaMarkt Türkiye'nin düzenlediği MediaMarkt Startup Challenge 20'nin kazananı Türkiye'den başvuran Shopi oldu.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 16.6.2010
Bafra'da 'Kadın İstihdamı' Konulu Panel
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Çalışma Kurulu ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Sosyoloji Bölümü işbirliği ile Bafra Öğretmenevi Konferans Salonu'nda kadın girişimcilere yönelik 'Kadın İstihdamı' konulu panel düzenlendi. Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rızvan Aksoy'un da hazır bulunduğu panele Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Kıyıcı, OMÜ Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yasemin Yüce Tar ve Proje Uzmanı Mehmet Huntürk konuşmacı olarak katıldı.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 15.6.2010
Kto'da Girişimcilik Paneli
KTO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu, yaptığı yazılı açıklamada, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 15.6.2010
Kosgeb Kars'ta Açılmalı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Kars Başkanı Adem Çalkın, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Başkanlığı'nın (Kosgeb) Kars'ta da Açılması Gerektiğini Belirtti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 13.6.2010
Bafra'da 'Kadın İstihdamı' Paneli Düzenlenecek
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Çalışma Kurulu Tarafından 'Kadın İstihdamı' Konulu Panel Düzenleneceği Bildirildi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 12.6.2010
ATO'da 'Bilişim Vadisi Zirvesi' Görüşüldü
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Genç Girişimciler Kurulu'nun Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) yaptığı toplantıda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Ankara, İstanbul, Eskişehir Ve Kocaeli illerinden birinde hayata geçirilmesi planlanan 'Bilişim Vadisi Projesi' görüşüldü. Toplantıya katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanı Sinan Aygün, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, Bilişim Vadisi'nin Başkent'te kurulması için Ankara milletvekillerinden destek istemeye karar verdi. Önümüzdeki günlerde, Ankara milletvekillerinin Bilişim Vadisi Projesi'nin ele alınacağı yemekli bir toplantıya davet edilmesi planlanıyor. Toplantıda Bilişim Vadisi Projesi ile ilgili bir sunum yapan İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve ATO Meclis Üyesi Üner Karabıyık, Ankara'nın Bilişim Vadisi'ni hak ettiğini belirtti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 12.6.2010
Ato'da Bilişim Vadisi Zirvesi
TOBB il Genç Girişimciler Kurulu, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Ankara, istanbul, Eskişehir ve Kocaeli illerinden birinde hayata geçirilmesi planlanan "Bilişim Vadisi Projesi'ni" masaya yatırdı. Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) gerçekleştirilen "Bilişim Vadisi Zirvesi'nde, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklığıoğlu, ATO, Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanları "Bilişim Vadisi'nin" Başkent'te kurulması için Ankara milletvekillerinden destek isteme kararı aldı. ATO'dan yapılan açıklamaya göre TOBB il Genç Girişimciler Kurulu'nun ATO'da yapılan toplantısında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Ankara, istanbul, Eskişehir ve Kocaeli illerinden birinde hayata geçirilmesi planlanan "Bilişim Vadisi Projesi" masaya yatırıldı. Toplantıya katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanı Sinan Aygün, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve ATB Başkanı Faik Yavuz, Bilişim Vadisi'nin Başkent'te kurulması için Ankara milletvekillerinden destek istemeye karar verdi. Önümüzdeki günlerde, Ankara milletvekillerinin Bilişim Vadisi Projesi'nin ele alınacağı yemekli bir toplantıya davet edilmesi planlanıyor. - ANKARA BiLiŞiM VADiSi'Ni HAKEDiYOR- Toplantıda Bilişim Vadisi Projesi ile ilgili bir sunum yapan il Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve ATO Meclis Üyesi Üner Karabıyık, Ankara'nın Bilişim Vadisi'ni hak ettiğini belirtti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 12.6.2010
'Bilişim Vadisi Zirvesi'
- ANKARA BİLİŞİM VADİSİ'Nİ HAK EDİYOR- Açıklamaya göre, toplantıda Bilişim Vadisi Projesi ile ilgili bir sunum yapan İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve ATO Meclis Üyesi Üner Karabıyık, Ankara'nın Bilişim Vadisi'ni hak ettiğini, ulaşım ve altyapı bakımından projeyi taşımaya uygun bir kent olduğunu belirterek, 'Finans kuruluşlarının İstanbul?a taşınmasıyla doğan boşluğu dolduracak en iyi proje Bilişim Vadisidir' dedi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 12.6.2010
ATO'da "Bilişim Vadisi Zirvesi"
TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Kocaeli illerinden birinde hayata geçirilmesi planlanan "Bilişim Vadisi Projesi'ni" masaya yatırdı. Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) gerçekleştirilen "Bilişim Vadisi Zirvesi'nde, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklığıoğlu, ATO, Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanları "Bilişim Vadisi'nin" Başkent'te kurulması için Ankara milletvekillerinden destek isteme kararı aldı. ATO'dan yapılan açıklamaya göre TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu'nun ATO'da yapılan toplantısında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Kocaeli illerinden birinde hayata geçirilmesi planlanan "Bilişim Vadisi Projesi" masaya yatırıldı. Toplantıya katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanı Sinan Aygün, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve ATB Başkanı Faik Yavuz, Bilişim Vadisi'nin Başkent'te kurulması için Ankara milletvekillerinden destek istemeye karar verdi. Önümüzdeki günlerde, Ankara milletvekillerinin Bilişim Vadisi Projesi'nin ele alınacağı yemekli bir toplantıya davet edilmesi planlanıyor. -ANKARA BİLİŞİM VADİSİ'Nİ HAKEDİYOR- Toplantıda Bilişim Vadisi Projesi ile ilgili bir sunum yapan İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve ATO Meclis Üyesi Üner Karabıyık, Ankara'nın Bilişim Vadisi'ni hak ettiğini belirtti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 11.6.2010
Gagikad, Bir Grup Kız Öğrenciyi İstanbul'a Gönderdi
Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (gagikad) Başkanı Serpil Karuserci'nin, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş ile Görüşerek, Bir Grup Kız Öğrenciyi İstanbul'a Gönderdiği Bildirildi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 10.6.2010
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şahin: Genelge, Kadın İstihdamı İçin İyi Bir Başlangıç
AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İmzasıyla Yayımlanan 'Kadın İstihdamının Artırılması ve Fırsat Eşitliğinin Sağlanması' Genelgesiyle Çok İyi Bir Başlangıç Yapıldığını Bildirdi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 7.6.2010
Sivas'ta Genç Girişimcilere Yönelik 'Girişimcilik' Konulu Eğitim Verildi
TSO bünyesinde oluşturulan Genç Girişimciler Kurulu üyelerinin izleyici olarak katıldığı programın açılış konuşmasını TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı yaptı.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 7.6.2010
TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurul Üyesi Serpil Karuserci'ned Ümit Boyner'e Destek
TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurul Üyesi Serpil Karuserci, Tüsiad Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'e Destek Verdi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 7.6.2010
Yerel ve Ulusal Tarzan ödülleri sahiplerini buldu
MANİSA Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri'nin 6. gününde Yerel ve Ulusal Tarzan ödülleri sahiplerini buldu.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 5.6.2010
Erzurum'da Girişimcilik Eğitimi
ETSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haktan Ömeroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen (TOBB) eğitim programına, Erzurum'daki girişimcilerin TOBB TV aracılığıyla katılma şansı bulduğunu belirtti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 3.6.2010
Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur, Çomü'yü Ziyaret Etti
Kale Grubu Kurucu Murahhas Azası ve Onursal Başkanı Dr. H. İbrahim Bodur, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çomü) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir'e Nezaket Ziyaretinde Bulundu. Ziyarette Bodur'a Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (Çtso) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Tezcan ve Kale Grubu Genel Müdürü Remzi Gula da Eşlik Etti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 1.6.2010
Bakan Aliye Kavaf, 4 Haziran'da Çorum'a Geliyor
Son Günlerde Önemli İsimleri Ağırlayan Çorum'a Bu Kez Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Aliye Kavaf Geliyor. Kavaf, 4 Haziran Cuma Günü Çorum'da Olacak. Hafta Sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Ağırlayan Çorum, 3 Haziran Perşembe Günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü Konuk Edecek.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 29.5.2010
Türk-Rus İşadamları Arasında İşbirliği Anlaşması
"vizeler Karşılıklı Kaldırılmış Durumda. Türk ve Rus İş Adamları İçin Bu Çok İyi Bir Fırsat"
Girişimciler Kurulu Başkanı - 27.5.2010
Edirne Basınında Bugün
Edirne'de Yayınlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle: Edirne: 'CHP İktidara Yürüyor' CHP Edirne İl Başkanı Nejat Gencan, CHP'nin Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında İktidar Koşusuna Çıktığını Söyledi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 27.5.2010
Anka, 27 Mayıs 2010 Perşembe Gündemi
Anka, Ankara Haber Ajansı A.ş.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 21.5.2010
Batman ve İstanbul Kardeş Şehir Oldu
TOBB Bünyesinde Genç Girişimcileri Desteklemek Amacıyla Kurulan Genç Girişimciler Kurulu'nda Başlatılan Uygulamada Batman ve İstanbul Kardeş Şehir Oldu. İstanbul'a Davet Edilen Batman Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Adnan Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Burada Protokole İmza Attı.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 15.5.2010
Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy:
Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Genç Girişimcilerin İş Yaşamında Kontrol Edebilecekleri Kadar Büyümeleri Gerektiğini, Yüzde Yüz Kurumsallaşarak Kontrol Dışı Büyümenin Büyük Riskler Taşıdığını Söyledi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 14.5.2010
Çanakkale - Gülben Ergen´E ´Sosyal Girişimcilik´Ödülü
ÇTSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu'nca düzenlenen 'Önder Kadın' konulu konferans Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Anafartalar Kampüsü Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Girişimci kadınların büyük ilgi gösterdiği konferansa Çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Demir, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve Defterdar Sacide Şakar da katıldı. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi Çanakkaleli girişimci Fernur Sözen ile Gülben Ergen yaptıkları konuşmalarda, kadınların girişimcilikteki önemine değindi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 14.5.2010
Gülben Ergen'e, 'Sosyal Girişimcilik' Ödülü
çTSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu'nca düzenlenen 'Önder Kadın' konulu konferans çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi (çOMü) Anafartalar Kampusu Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Girişimci kadınların büyük ilgi gösterdiği konferansa çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Demir, çOMü Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve Defterdar Sacide Şakar da katıldı. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, TBMM üstün Hizmet Ödülü sahibi çanakkaleli girişimci Fernur Sözen ile Gülben Ergen yaptıkları konuşmalarda, kadınların girişimcilikteki önemine değindi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 13.5.2010
Tüsiad Başkanı Boyner: Mali Kural ile Yatırım Ortamı Öngörülebilecek
Tüsiad Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Hükümetin Türkiye'nin Büyüme Sürecinde Attığı Adım Olan Mali Kuralın, Yatırım Ortamını Öngörülebilir Hale Getireceğini, Bu Noktada Önemli Bir Çıpa Olduğunu Söyledi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 13.5.2010
Tügiad Bursa Şubesi'nden Altepe'ye Ziyaret
Türkiye Genç İşadamları Derneği (tügiad) Bursa Şubesi'nin Yeni Seçilen Yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'i Ziyaret Etti
Girişimciler Kurulu Başkanı - 13.5.2010
Boyner: Ciddi Bir Kutuplaşma Yok
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Türkiye'de Sivilleşme ve Demokratikleşmeyle Başlayan Bir Güç Kavgası Olduğunu Belirterek, 'Ama Bir İç Savaş Diyebilir Miyiz Emin Değilim. Çünkü Halk Arasında Bir Savaş Olduğunu, Ciddi Bir Kutuplaşma Olduğunu Ben Görmüyorum' Dedi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 12.5.2010
Göçmen Girişimciler Ülkemiz İçin Önemli
Hamburg?da Göçmen Girişimciler Birliği (asm) Tarafından Düzenlenen ?göçmen Kökenli Girişimcilerin Potansiyelini Kullan ve Ekonomiyi Destekle? Adlı Toplantının Selamlama Konuşmasını Yapan Hamburg Senato ve Belediye Başkanı Ole Von Beust, Göçmen Girişimcilerin Ülke İçin Önemli Olduklarını Kaydetti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 11.5.2010
Esider Yönetim Kurulu Başkanı Sofuoğlu:
Uluslararası Eskişehirli Sanayici İşadamları ve Girişimciler Derneği (esder) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Sofuoğlu, Ululararası Yunus Emre Haftası'nın Kapsamlı Olarak Kutlanmasının Mutluluk Verici Olduğunu Bildirdi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 11.5.2010
Aliağa'da İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Eğitimi Verildi
Aliağa Ticaret Odası ve İzmir Tarım İl Müdürlüğü Tarafından Hem Üreticilere, Hem de Tüketicilere Yönelik 'İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım' Konulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 11.5.2010
Aliağa’da Organik Tarım Semineri Düzenlendi
Aliağa Ticaret Odası ve İzmir Tarım İl Müdürlüğü tarafından Aliağa'da organize edilen "İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım" konulu bilgilendirme semineri yapıldı.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 10.5.2010
Erzurum - Ali Sabancı: Girişimcilik İşsizliğe Alternatif
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (tobb) Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, 78 İlde Teşkilatlandıklarını Belirterek, "türkiye'de 'girişimci Köşeyi Döner. Köşeyi Döndüğüne Göre Masanın Altında da Birşeyler Vardır' Algısı Var. Halbuki Böyle Değil. Girişimcilik İşsizliğe Alternatif" Dedi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 10.5.2010
Erzurum'da 'Üniversiteli Genç Girişimciler ve Türkiye' Konferansı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (tobb) Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, 'Genelde 'Mağdur' Oynuyoruz
Girişimciler Kurulu Başkanı - 10.5.2010
Ali Sabancı: Girişimcilik İşsizliğe Alternatif
Tevfik AKAN- Hümeyra PARDELİ/ERZURUM, (DHA) TüRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, 78 ilde teşkilatlandıklarını belirterek, "Türkiye'de 'Girişimci köşeyi döner.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 8.5.2010
Bakan Kavaf: Anayasa Değişikliği ile Kadın ve Çocuk Hakları Güvence Altına Alındı
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Anayasa Değişikliği ile Çocuk ve Kadınların Haklarının Güvence Altına Alındığını Söyledi. Düzenlemenin Devletin Sosyal Sorumluluk Alanını Genişlettiğini Dile Getiren Kavaf, "Değişiklikler Önce Kadını, Çocuğu ve Aileyi, Dolayısıyla da Sosyal Sermayemizi Güçlendirme Yolunda Atılmış Çok Önemli Adımları İçermektedir.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 8.5.2010
Oib Başkanı Sabuncu: Otomotiv Sektöründe Kadın İstihdamı Artırılmalı
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (Oib) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, Çalışma Hayatındaki Kadın İstihdamına Yönelik Engellerin Kaldırılması Gerektiğini Belirtti.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 8.5.2010
Kayseri'deki Kadın Girişimcilerin Envanteri Çıkarılacak
Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu, Kentteki Kadın Girişimcilerin Envanterini Çıkaracak
Girişimciler Kurulu Başkanı - 7.5.2010
'7. Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Kongresi'
Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu, Tekstilin Kabuk Değiştirdiğini Belirterek, 'Eğer Biz Verimli Çalışmazsak, İnovasyon Yapmazsak, Müşterinin-pazarın Beklentilerini Doğru Ölçmeyip Ürünlerimizin Fonksiyonunu İyileştirmezsek, İhtiyacımızı Başkaları Karşılayacaktır' Dedi
Girişimciler Kurulu Başkanı - 7.5.2010
4. Anadolu Girişimci İş Kadınları Zirvesi
Bazen bu tip yanlışlıkların, hayırlara vesile de olabileceğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, 'Nerede gördüm bunu? Bodrum'da gördüm. Bodrum Başkanı diyor ki; 'Başkanım 20 sene önce bizim bu deniz kenarları çok değersizdi, babalar onun için kızlara verdi. Tarlalar da çok değerliydi oğlanlara verdiler. Şimdi kızlar zengin, oğlanlar fakir.' Tam ilahi adalet' diye konuştu. Hisarcıklıoğlu, haksız bir düzen kurulmamasının çok önemli olduğunu, bunda da en büyük görevin anne ve babalara düştüğünü vurgulayarak, kız ve erkek çocuğu arasında bir ayrım gözetilmemesinin önemini dile getirdi. - 'BÜYÜK BİR MİSYON ÜSTLENDİNİZ'- Türkiye'de toplam kadın girişimci sayısının yüzde 7 olduğuna dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, bu yanlışın düzeltilmesi için bir hareketin başlatılması gerektiğini ve şimdi bu çabanın içinde olduklarını anlattı. Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilere hitaben şöyle konuştu: 'İstediğimiz ne sizden? Rol model olmanız. Kime? Genç kızlarımıza. Kızlarımız acaba hangi devlet dairesinde, hangi fabrikada, hangi büroda iş var diyeceğine, tam tersine 'Ben girişimci olmak istiyorum' desinler. Onun için sizlerden ricam, ne olur, her ortamda kendi başarı hikayenizi anlatın. Anlatın ki genç kızlarımız heveslensinler. İşsizliği çözebilmek ve zengin olmanın yolu buradan geçiyor. Girişimci sayısını artırmaktan geçiyor. Şu anda kilit rol sizde. Büyük bir misyon üstlendiniz.' Hisarcıklıoğlu, erkeklerin 'bir kadın iyi de iki kadın yan yana geldiğinde birbirini kıskanır' şeklinde bir anlayışı dile getirdiğine de işaret ederek, 'Bu anlayışı da yıkın. Haberiniz olsun. 'Birbirlerinin ayağından aşağıya çekerler' diyorlar. Sakın ha bu yapmamanız lazım. Tam tersine birbirinize destek olmanız lazım' dedi. - 'TOBB MECLİSLERİNDE KADIN SAYISI YÜZDE 300 ARTTI'- Yaptıkları çalışmaların somut sonuçlarını kısa zamanda almaya başladıklarına işaret eden Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: 'Bugün TOBB'da toplam meclislerindeki kadın girişimci sayımız yüzde 300 arttı. Sadece girişimci kurulları kurduk o kadar. ve o kurullarla birlikte yine bir ilki daha yaptık. İlk defa seçimle bir sanayi ve ticaret odasının başkanı kadın. Yine ilk defa, Türkiye'nin en önemli borsalarından biri İzmir Ticaret Borsası'nın başkanı bir kadın oldu. Bu tarihinde ilktir.' Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilere yönelik kolaylıklara da değinerek, şunları söyledi: 'Kadın girişimcilerin taleplerinin karşılanması için krediye erişemeyen, teminat noktasında sıkıntı noktasında sıkıntı çeken kadın girişimcilerimize öncelik ve ayrıcalık yaparak, birinci önceliği kadın girişimcilerimizin talepleri değerlendirildi Kredi Garanti Fonu'nda. Yine tüm Türkiye'deki fuarcılık düzenleme yetkisi TOBB'da olduğu için tüm fuarlarda kadın girişimcilerimize ücretsiz stant devrettik. Yine KOBİ AŞ'nin, girişim sermayesinde de ortağa ihtiyacı olan, projesi olan kadın girişimcilerimize öncelik veriyoruz.' Türkiye'de en fazla seyahat eden kişilerden biri olduğunu, geçmiş yıllarda yıllık ortalama 240 bin kilometre yol katettiğini, yani dünyanın etrafını 6 kez döndüğünü, bu yıl ise 300-320 bin kilometreyi bulacağını tahmin ettiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, 'Ama nereye gitsem Aynur hanımı (Aynur Bektaş) görüyorum. Kıskanmıyor da değilim' dedi. Hisarcıklıoğlu, konuşmasının sonunda 9 Mayıs Anneler Günü'nü kutladığı tüm kadın girişimcileri, 21-22 Mayıs'ta yapılacak olan TOBB Genel Kurulu'na davet etti. - EN DÜŞÜK KADIN İSTİHDAMI İSTANBUL'DA- TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş da 1990 yılında yüzde 34 olan kadınların iş gücüne katılım oranının, 2009'da yüzde 26 seviyesine düştüğünü belirterek, bu oranın AB'ye üyelik hedefindeki Türkiye için kabul edilemez ölçüde düşük olduğunu vurguladı.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 6.5.2010
Kagider ve Tüsiad, Avrupa Parlamentosu'nda 2020 Stratejisinde Cinsiyet Eşitliği Konusunu Ele Aldı
BASIN DUYURUSUDUR Avrupa Parlamentosu’nda 5 Mayıs tarihinde gerçekleşen Konferansta KAGİDER ve TüSİAD Yönetim kurulu üyeleri, Türkiye’de kadın-erkek eşitliği konusunu ve eşitliğin tam anlamıyla sağlanması amacına yönelik olarak düzenlenen kampanyaları anlatarak, Avrupa Birliği’ne yönelik taleplerini dile getirdi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 6.5.2010
Moda, Tekstil Ve Hazır GiyimFuarının Açıldı
Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Cem Negrin, tüm dünyanın hızlı bir değişim içinde olduğunu,ticaretin statik kurallarının yıkıldığına dikkat çekerek, "Kur riski ve pamuktaki fiyat artışlarıyla bindiğimiz dalı kesmekten vazgeçip dünyaya daha fazla açılmak için çalışalım" dedi.
Girişimciler Kurulu Başkanı - 5.5.2010
Ev Hanımlarını İş Hayatına Kazandırma Projesi
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (ktso) Kadın Girişimciler Komitesi, Bölgedeki Ev Hanımlarını İş Hayatına Kazandırmak Amacıyla Başlattığı Çalışmaları Sürdürüyor
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Girişimciler Kurulu Başkanı Haberleri | Girişimciler Kurulu Başkanı Haber - Haberler - Girişimciler Kurulu Başkanı haberleri, son dakika girişimciler kurulu başkanı haber ve gelişmeleri burada. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması'na Uludağ Üniversitesi imzası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 20:16:52. #1.14#
title