Girişimci İşadamları Vakfı Konya Şubesi Yakında Açılıyor
Haberler » Güncel » Girişimci İşadamları Vakfı Konya Şubesi Yakında Açılıyor - Haber

Girişimci İşadamları Vakfı Konya Şubesi Yakında Açılıyor

Merkezi İstanbul Bahariye'de bulunan Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) ilk şubesini Konya'ya açıyor.

Girişimci İşadamları Vakfı Konya Şubesi Yakında Açılıyor

Geçtiğimiz aylarda fiziki mekan çalışmaları yürütülen ve çalışmalarında son noktaya gelinen Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) şubesi; Havzan mahallesinde bulunan hizmet binasında Genel Başkan Mehmet Koç ve Genel Merkez yöneticilerini misafir etti.

Kahvaltı programından sonra, hizmet binasını gezen heyet burada ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya GİV Genel Başkanı Mehmet Koç, Genel Merkez yöneticileri ve Konya Şubesi kurucu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Mehmet Koç, Girişimci İşadamları Vakfı'nın kurulduğu ilk günden bu zamana kadar geçtiği evreleri kısaca özetleyerek, şimdide Anadolu'da ilk şube olarak açılacak olan Konya şubesinin verdiği heyecanın adımları daha hızlı atmaya, safları daha sıkı tutmaya vesile olacağını söyledi.

GİV Genel Başkanı Mehmet Koç konuşmasında Girişimci İşadamları Vakfının vizyonundan ve Anadolu ile kurulacak olan bağlardan bahsederek, gelişen ulaşım ile artık 'a muhtaç olmadıklarını, Anadolu'dan ve özellikle Konya'dan umutlu söyledi. Genel Başkan Koç sözlerine şöyle devam etti; "Önümüzde hem İstanbul, hem de Konya için iyi bir fırsat var bunu iyi değerlendirmeliyiz. İyi bir iletişim kanalı oluşturulmalı ve diğer şubelerle birlik içinde olmalıyız. Konya şubemiz hizmet binasıyla konforlu ve kaliteli bir sosyal mekan çizgisi yakaladı ve bu konuda da olduğu gibi diğer şehirlerde kurulmakta olan şubelerimize örnek olacağı kanaatindeyiz. Şuan iyi bir GİV iyi bir kurumsal hafıza ve kökleri derinde olan kuvvetli bir arka plana sahiptir. Bunu Anadolu'ya aktarırken yeni tabirle iyi bir network ün var olduğunu düşündüğümüz zaman ve bu birikimi doğru kullanılması kılcallara iyi kanalize edilmesi sonucunda, başta Konya olmak üzere diğer şubelerde de başarıların yakalanabileceği muhakkaktır."

Ülkeler Silahlarla Değil Rakamlarla Değerlendiriliyor…

Girişimcilik üzerine de bazı konulara değinen Koç; '' Ülkelerin artık silahlarla değil, rakamlarla değerlendirildiği bir dönemdeyiz, bu sebeple iyi bir ekonomizmin olması ilki şart. Bunun içinde yeni girişimcilere, işadamlarına ve yeni patronlara ihtiyacımız var. Girişimciler gençlere sadece burs vererek sorumluluktan kurtulamaz, aynı zamanda yeni girişimcilerin eğitilmesi ve yetiştirilmesi de gerek. Gençlere yönelmeli ve içlerinde bulunan umutsuz ruhu bırakmaları yönünde çalışılmalı. GİV in ilk görevleri iş adamları çıkarmaktır. Kararlı gençleri yakalamalıyız. Ben 40 yaşında girişimci olmaya karar verdim. En önemli kalemiz Üniversiteler ve sanayi çıraklarıdır. Özellikle bu iki husus göz önünde bulundurulmalıdır. Alaylı ve mekteplilerin kendi aralarında eksiklikleri var bizim iki kesimi bir araya getirip, birbirlerini tamamlamalarını sağlamalıyız.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler