Giresunspor basın sözcüsü Mustafa Temel Bozbağ, "Giresunspor'un çok büyük maddi sorunu da var"

TFF 1. Lig takımlarından Giresunspor'da basın sözcüsü Mustafa Temel Bozbağ, bu sene itibariyle iç saha performanslarının, hem yönetimi hem taraftarları memnun etmediğinin apaçık ortada olduğunu söyledi.

Giresunspor basın sözcüsü Mustafa Temel Bozbağ,

TFF 1. Lig takımlarından Giresunspor'da basın sözcüsü Mustafa Temel Bozbağ, bu sene itibariyle iç saha performanslarının, hem yönetimi hem taraftarları memnun etmediğinin apaçık ortada olduğunu söyledi.

Otel Bozbağ'da yaptığı toplantıda, pazar günü kendi sahalarında oynadıkları Altay maçında, istemedikleri bir puan kaybettiklerini belirten Bozbağ, "Yaşadığımız bu yenilgilerle ilgili yönetim kurulu ve teknik ekip arkadaşlarımızla Pazar ve pazartesi akşamları olmak üzere üst üste toplantılar yaptık. Yaptığımız toplantılardan sonra yönetim kurulu olarak teknik ekibin görevine devam etmesi kararını aldık. Tabi Giresunspor yönetimi olarak gerekli tedbirleri alacağız." dedi.

Geçen 4 sene içerisinde bu gibi durumları çok yaşadıklarını dile getiren Bozbağ, "Hepsinde verdiğimiz kararların doğru olduğu, sezon sonunda ortaya çıktı. Tabi yönetim olarak bizi en fazla üzen bizi desteklemeye gelen taraftarlarımızın, aldığımız yenilgi sonucu üzüntülü olarak evlerine gitmeleri. Çok net söylüyorum taraftarımız bunu hak etmiyor. Ama bunlar futbolun içinde olan şeyler, biz yönetim kurulu olarak çözüm üretmek için bu görevdeyiz. Ne yapacağımızı da biliyoruz. Hiç kimsenin paniklemesine, endişelenmesine gerek yok. Önümüzde çok maç var Giresunspor yönetimi geçmişte hangi tedbirleri almışsa yine ilerleyen günlerde aynı tedbirleri alacak güçtedir." diye konuştu.

Giresunspor'un sorunu sadece aldığı skorlarla alakalı olmadığına da değinen Bozbağ, "Giresunspor'un çok büyük maddi sorunu da var. Üç, dört kulvarda bir savaşıyoruz. Yönetim olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Taraftarlarımız hiç merak etmesin özlenen Giresunspor'u onlara izlettireceğiz. Bunun için ne gerekiyorsa, hangi fedakarlık gerekiyorsa yönetim kurulu onu yapacaktır." dedi.

Giresunspor kötü bir takım olmadığını vurgulayan Bozbağ, zamanın sakin olma ve ihtiyatlı olma zamanı olduğunu belirtti. Maçların bireysel hatalardan kaybettiklerini ve hata yapan arkadaşların daha dikkatli olacaklarını ifade eden Bozbağ, "Sonuçta profesyonel maç, bugün yeniliyorsun yarın yeniyorsun. Tabi yenildiğin zaman her şey farklı oluyor ama biz bunları düzelteceğiz. Onun için gerekli tedbirlerin de ne olduğunu biliyoruz." şeklinde konuştu.

Giresuspor'un maç başı borçlarının yanın da, sezon başında futbolcularına verdiği peşinat çeklerinin de olduğunu belirten Bozbağ, "Yani Giresunspor'un çok acil 500-600 milyar liraya ihtiyacı var. Konuyla alakalı Vali bey ve Belediye Başkanıyla görüşmelerimiz oldu. Her iki taraftan da olumlu yaklaşımlar aldık. Ama bir türlü hayata geçiremiyoruz. Geçiremediğimiz süre içerisinde de Giresunspor kan kaybediyor. Ben ısrarla üstüne basarak söylüyorum. Giresunspor'un saha sonuçlarından daha çok önemli konusu budur. Sonuçta yönetimler gelip geçicidir. Biz bakarız bu işi yapamıyorsak, altından kalkamıyorsak bizde gereğini yaparız. Biz yönetim olarak olaya bakmıyoruz, Giresun meselesi bu. Giresun taraftarının mutsuzluğunu, hiçbir yönetici ve teknik heyetteki arkadaşım istemiyor. Ama Giresunspor'un geldiği bu durumdaki sorununu çözmekte hepimizin görevi." diyerek sözlerini tamamladı.