Giresun Valisi Taşkesen: "Giresun'un Takımına Sahip Çıkması Gerekli"

Giresun Valisi Mustafa Taşkesen, Belediye Başkanı Hurşit Yüksel ve Giresunspor Başkanı Mehmet Fatih Kitapçı, Giresunspor'a Sabit Gelir Kazandırmak İçin Bir Araya Geldiler.

Giresun Valisi Taşkesen:

Giresun Valisi Mustafa Taşkesen, Belediye Başkanı Hurşit Yüksel ve Giresunspor Başkanı Mehmet Fatih Kitapçı, Giresunspor'a sabit gelir kazandırmak için bir araya geldiler.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Giresunspor'a sabit gelir kaynağı olacak olan Akaryakıt istasyonu, Belediye tarafından ihale edilecek olan 3 adet dolmuş hattının verilmesi ve Karadeniz Sahil Yolu kenarındaki dolgu alanlarından bir yerin kulübe verilmesi konuları görüşüldü.

Toplantıda ortaya konulan şartlar hakkında açıklamada bulunan Vali Taşkesen, "Kulüp Başkanı Kitapçı, ileriki günlerde yapılacak genel kurulda aday olabilmesi için kulüp adına bu yardımları Belediyeden ve bizden talep etti. Akaryakıt yeri hakkında kıyı kenar çizgisi ilgili bir sorun vardı. Onu da Ankara'ya yazı yazmak ve Bakanlıktan yetki almak suretiyle oranın kulübe verilmesi için biz, Milli Emlak kanalı ile Belediye de o yerin imar konusundaki çalışmalarıyla yapmakta ve bu konuda sadece zaman dışında bir sorun görünmüyor. Dolgu alanı konusunda ise, Sayın Başkan içerdeki görüşmemizde vereceklerini söyledi. Ayrıca Başkan Yüksel dolmuş hatları hakkında ise, önlerindeki ilk Belediye Meclis toplantısında bunu gündeme getireceklerini ve Belediye Meclisinin de bu konuya sıcak baktığını söyledi" dedi.

Giresunspor'a bu yardımları istikrarlı bir yönetim ve takımın yükselen bir başarı grafiği olduğu için yaptıklarını ifade eden Vali Taşkesen, "Bizde bu başarıyı başta Başkan Kitapçı olmak üzere kulüp yönetimine borçluyuz. Onun için kendisine takımı bu günlere getirdiği içinde teşekkür ediyoruz. Takımımız şuan iyi durumda, bu sene 1'inci ligde tutunmaya başardı. Bundan sonra inşallah daha yukarılarda hedeflerimiz var. Bunun içinde Giresun'un bu takımı hak etmesi lazım. Daha da açıkçası Giresun'un bu takımı desteklemesi lazım" diye konuştu.

Yaptırılacak Petrol istasyonun sadece benzin ve gaz satışı yapan bir tesis olmayacağını belirten Giresunspor Kulüp Başkanı Kitapçı, "Öncelikle tesisimizi, TÜPRAŞ'şın Genel Müdürlüğünü yapan Yavuz Erkut yapacak. Kendisi aslen Giresunlu olduğu için memleketine yaptığı biz ziyarette bunun sözünü bize vermişti. O nedenle yapacağımız tesis sadece benzin ve gaz satan bir yer olmayacak, sosyal alanları ile güzel bir tesis olacak çünkü Yavuz bey bize söz verdi. Bu tesis ayda 10-15 bin YTL getirecek bir tesis değil, yaklaşık 50 ila 60 bin YTL gelir getirmesi tahmin edilen bir tesis olacak" dedi.

Belediye Başkanı Yüksel ise, kendilerinin göreve geldiğinde Giresunspor'un 3'üncü ligde mücadele eden bir takım olduğunu hatırlatarak, "Biz Sayın Kitapçı'dan kulübün başına geçmesini istedik. Sağ olsun kendileri de başarılı bir yönetimle bugünlere geldiler. Biz hep kulübün arkasında durduk ve arkasında durmaya da devam edeceğiz" dedi.

Kulübe verdikleri desteklerden dolayı Belediye olarak uzun süreli denetimlerden geçtiklerini de değinen Başkan Yüksel, "Biz Belediye olarak şeffafız, Devlet işlerinden hiçbir parayı kulübe aktarmadık. Kulübe para kaynağı olarak çöp gelirlerinden, hatırı iş adamlarından ve rica ettiğimiz bazı konulardan sağlanan kaynakları verdik. Bu şekilde desteklerimizde devam edecek. Bu bağlamda dolmuş hatlarının verilmesi için yasal dayanakları oluşturarak, ihale edeceğiz ve kulübe gitmesini sağlayacağız" diye konuştu.

Kaynak: CHA