Giresun Üniversitesi'nin Kuruluşunun 1. Yıldönümü

Giresun Üniversitesi'nin Kuruluşunun 1. Yıldönümü

Giresun Üniversitesi (Gü) Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Tüfekçi, Hedeflerinin Bir Dünya Üniversitesi Haline Gelmek Olduğunu Kaydetti.

Giresun Üniversitesi'nin Kuruluşunun 1. Yıldönümü
17.03.2007 16:47 | Son Güncelleme: 17.03.2007 16:47

Giresun Üniversitesi (GÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Tüfekçi, hedeflerinin bir dünya üniversitesi haline gelmek olduğunu kaydetti.

GÜ'nün kuruluşunun 1. yıldönümü münasebetiyle Özel İdare Kültür Sitesi'nde tören düzenlendi. Giresun Vali Vekili Mehmet Çınar, Giresun Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Dursun Ali Karaduman, Giresun Belediye Başkanı Hurşit Yüksel, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katıldığı törende konuşan Prof. Dr. Tüfekçi, başta hükümet ve il milletvekilleri olmak üzere üniversitenin kuruluşunda katkısı olan herkese teşekkür etti. Üniversitelerin başlıca amacının ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek olduğunu belirten Prof. Dr. Tüfekçi, kendilerinin de bu temel hedef doğrultusunda faaliyetlerini devam ettirdiklerini söyledi. Giresun Üniversitesi'ni Türkiye'deki önemli üniversitelerden birisi haline getirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Prof. Dr. Tüfekçi, "Bilgi üretiminde, kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif alanlarda Türkiye'de önde gelen, mezunları tercih edilen ve aranan, katılımcılık, şeffaflık ve ölçülebilir odaklı, kurumsallaşmanın geliştirildiği, uluslararası nitelikte öğrenci ve öğretim elemanı yapısına sahip, ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyası ile örgütsel bağları gelişmiş, dünyadaki üniversitelerle eşdeğer bir eğitim ve araştırma kurumu yapısında, ortak paydaşlarıyla karşılıklı etkileşim içerisinde ve onların ihtiyaçlarını hızlı, kaliteli ve etkili çözümlerle karşılayan öncü bir üniversite olmak hedefimizdir" diye konuştu.

Konser ve halk oyunları gösterilerinin yapıldığı 1. kuruluş yıldönümü töreni, üniversitenin logosunun belirlenmesi için açılan yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

(AÇ-MU-CC-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title