Giresun'da Şüpheli Varil Bulundu

Giresun'da Şüpheli Varil Bulundu

Giresun'un Keşap İlçesinde Şüpheli Bir Varil Bulundu.

Giresun'da Şüpheli Varil Bulundu

Giresun'un Keşap ilçesinde şüpheli bir varil bulundu.

Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Hıdır, Keşap ilçesi Düzköyaltı Plajı yakınındaki balıkçı barınağında bulunan balıkçıların, denizde şüpheli varil bulduklarını jandarma ekiplerine bildirilmeleri üzerine bölgede inceleme yaptıklarını belirtti.

Varilin paslanmış ve üzerindeki yazıların okunmayacak durumda olduğunu ifade eden Hıdır, ''Tehlikeli atık sınıfında değerlendirdiğimiz bu varilleri denizden geçen uluslararası gemilerin açıktan geçerken Karadeniz'e bıraktıklarını tahmin ediyoruz. Birkaç gün önce yörede yaşanan fırtınanın etkisiyle de sahile sürüklendiğini düşünüyoruz'' dedi.

Hıdır, varilden herhangi bir sızıntı olmadığını, bu nedenle içindeki maddenin ne olduğunu bilmediklerini kaydederek, şunları söyledi:

''Varilin çevresinde yaptığımız ölçümlerde radyasyon ve zehirli gaza rastlanılmadı. Ancak içinde akışkan bir malzeme olduğundan kimyasal olabilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz. Varili Kocaeli'deki İzmit Atık Yakma ve Depolama Şirketine (İZAYDAŞ) imha edilmek üzere teslim edeceğiz.''

Kaynak: AA