Giresun'a Toplam 22 Vekil Ebe ve Hemşire Alınacak

Giresun'a Toplam 22 Vekil Ebe ve Hemşire Alınacak

Giresun'da İl Sağlık Müdürlüğü'ne Bağlı Birimlerde Görevlendirilmek Üzere Toplam 22 Vekil Ebe ve Hemşire Alınacağı Bildirildi.

Giresun'a Toplam 22 Vekil Ebe ve Hemşire Alınacak

Giresun'da İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere toplam 22 vekil ebe ve hemşire alınacağı bildirildi.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından kadrosu boş bulunan yerlere vekil ebe ve hemşire alınmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, buna göre Giresun'da 17 ebe ve 5 hemşirenin vekil olarak alınacağının ifade edilerek, atanacak personelin Sağlık Meslek Yüksek Okulu veya Sağlık Meslek Lisesi mezunu olması gerektiği aktarıldı.

Atamalarla ile ilgili müracaatların Sağlık Müdürlüğü ve kaymakamlıklara yapılabileceği vurgulanan açıklamada, "Atanacak personeller, Giresun Merkez, Bulancak, Dereli, Eynesil, Görele, Keşap, Piraziz, Çanakçı, Şebinkarahisar, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki sağlık ocağı ve sağlık evlerinde görevlendirilecektir" denildi.

Açıklamada, müracaatların istenilen evraklarla birlikte 25 Şubat Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yapılması gerektiği kaydedildi.

(AÇ-ÖS-MU-Y)

16.07.2007 18:06 TSİ