Giray Bulak, Vestel Manisaspor'un Başında İlk İdmanına Çıktı

Vestel Manisaspor'da Teknik Direktörlüğe Getirilen Giray Bulak, Yeni Takımıyla İlk İdmanına Çıktı.

Giray Bulak, Vestel Manisaspor'un Başında İlk İdmanına Çıktı

Vestel Manisaspor'da teknik direktörlüğe getirilen Giray Bulak, yeni takımıyla ilk idmanına çıktı.

Tarık Almış Spor Tesisleri'nde yönetim ve futbolcularla tanışan Teknik Direktör Giray Bulak, akşam saatlerinde yeni takımıyla ilk idmanını yaptı. Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Teknik Direktör Giray Bulak, uzun zamandır kazanamamanın verdiği stres nedeniyle mücadele gücünü kaybeden Vestel Manisaspor'da psikolojik sorun yaşandığını, bunu da en kısa zamanda elbirliğiyle aşacaklarını söyledi. Bulak, "Bu sıkıntıların yaşanmaması lazımdı, ama zaman zaman böyle şeyler yaşanabiliyor. Sadece bir teknik direktör değişikliği sorunları çözmez. Sorunların çözümü için yönetici, futbolcu, taraftar ve basının mutlaka birlikte hareket etmesi lazım. Birlikte iyi bir çalışma içerisinde olacağız. Basından da anlayış bekleyeceğiz" dedi.

Vestel Manisaspor'un ligdeki düşüşü, yaşadığı olayların ve teknik direktör değişikliğine gitmesinin kendisi için sürpriz olduğunu ifade eden Bulak, "Tabii ki benim açımdan değil, ama Vestel Manisaspor'un bu hale gelmesi ve değişiklik olması sürpriz oldu. İnşallah bu durumu her beraber aşacağız. Hem takım hem de şehir üzerinde uzun zamandır kazanamamanın verdiği bir stres var. Bu stres, insanları biraz oyunun dışına itiyor ve istenilen seviyede mücadele yapılamıyor. Bu, oyuncunun mental çalışmasıyla beraber aşılabilecek bir durum. Takımda fizyolojik problemin asıl sebebi psikolojiktir" diye konuştu.

Kulüp Başkanı Haluk Çubukçu ise, Giray Bulak ile yeni bir sayfa açtıklarını belirterek, "Bu değişikliğin hepimize, Vestel Manisaspor camiasına ve ülke sporuna hayırlı olmasını diliyoruz. Yeni bir başlangıç yapıyor, yeni bir sayfa açıyoruz. Eski Vestel Manisaspor'u spor kamuoyu önünde inşallah en iyi şekilde temsil etmek için bundan sonra daha fazla çalışacağız ve bunu sahada ispatlayacağız. Buna inanıyoruz. Ersun hocamızın da takdir ettiği hocanın çatımız altında olmasından dolayı, mevcut şartlarda iyi bir hocayla tekrar yolumuzu birleştirdiğimiz için memnunuz. Artık yolumuza bakıyoruz, ligdeki durumumuzu çok iyi biliyoruz, artık başka şeylerle uğraşmıyoruz, sadece lige bakıyoruz. Tek amacımız ligi en iyi yerde tamamlamak" ifadelerini kullandı.

Bu arada Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, İdari Menajer Mustafa Turgat ve yönetim kurulu üyeleri de antrenmanı izledi.

Teknik Direktör Giray Bulak'ın yarın saat 13.00'te Ves Cafe'de kendisini 1.5 yıllık sözleşmeye imza atacağı belirtildi.

(ÖA-İY-OK-S)

Kaynak: İHA