GİORGİ MARGVELAŞVİLİ HABERLERİ

Giorgi Margvelaşvili Haberleri

Giorgi Margvelaşvili haber, Giorgi Margvelaşvili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Giorgi Margvelaşvili - 6.7.2016
ABD Dışişleri Bakanı Kerry Gürcistan'da
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Tiflis'te resmi temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'i kabul etti.
Giorgi Margvelaşvili - 6.7.2016
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Gürcistan'da
Kerry bugün Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili'yle de görüşecek.
Giorgi Margvelaşvili - 6.7.2016
Gündem / 6
(Şam-Kudüs-Bağdat-Sana-Tunus-Cakarta-Kahire-Doha-Mekke) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Gürcistan'a yapacağı resmi ziyarette, Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Başbakan Giorgi Kvirikaşvili ve Dışişleri Bakanı Mikheil Janelidze ile bir araya gelecek.
Giorgi Margvelaşvili - 6.7.2016
Gündem / 6
(Şam-Kudüs-Bağdat-Sana-Tunus-Cakarta-Kahire-Doha-Mekke) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Gürcistan'a yapacağı resmi ziyarette, Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Başbakan Giorgi Kvirikaşvili ve Dışişleri Bakanı Mikheil Janelidze ile bir araya gelecek.
Giorgi Margvelaşvili - 6.7.2016
Gündem Özeti / 6 Temmuz 2016
(Şam-Kudüs-Riyad-Bağdat-Sana-Tunus-Cakarta) 2- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Gürcistan'a yapacağı resmi ziyarette, Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Başbakan Giorgi Kvirikaşvili ve Dışişleri Bakanı Mikheil Janelidze ile bir araya gelecek.
Giorgi Margvelaşvili - 1.7.2016
Agit Parlamenterler Asamblesi 25. Toplantısı Tiflis'te Başladı
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 25 yıl önce Gürcistan'ın yeniden özgürlüğüne kavuştuğunu ve halkın o tarihten bu yana demokrasiyi güçlendirme isteğini tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.
Giorgi Margvelaşvili - 1.7.2016
Akpm Başkanı Agramunt Gürcistan'da
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Pedro Agramunt, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ve Başbakanı Giorgi Kvirikaşvli ile bir araya geldi.
Giorgi Margvelaşvili - 1.7.2016
Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Gürcistan'da
Tiflis'te 1-5 Temmuz'da düzenlenecek AGİT Parlamenterler Meclisi'nin 25'inci Oturumu'nun açılışına katılarak bir konuşma yapması planlanan Steinmeier, Janelidze'nin ardından Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ile görüştü ve Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili tarafından kabul edildi.
Giorgi Margvelaşvili - 29.6.2016
Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı
Gürcistan Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde yayımladığı taziye açıklamasında, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen patlamadan dolayı derin üzüntü duyduğunu aktararak, şunları kaydetti: "İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda can kayıplarına neden olan dehşet terör saldırısından dolay derin üzüntü duyuyorum.
Giorgi Margvelaşvili - 29.6.2016
Atatürk Havalimanı'ndaki Patlama
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ve Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'ndaki patlamadan dolayı şokta olduğunu ifade ederek, Türkiye'ye somut destek verdiklerini bildirdi.
Giorgi Margvelaşvili - 21.6.2016
Margvelaşvili-Brink Görüşmesi
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya Masası Müdür Yardımcısı Bridget Brink ile görüştü.
Giorgi Margvelaşvili - 8.6.2016
İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, masum insanların ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan İstanbul'daki terör saldırısı nedeniyle şokta olduklarını ifada ederek, "Gürcü halkı, dost Türk halkın yanında ve daima dayanışma içinde" açıklamasında bulundu.
Giorgi Margvelaşvili - 8.6.2016
Tusk-Margvelaşvili Görüşmesi
Tusk, AB Konseyi'nde Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ile görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenledi.
Giorgi Margvelaşvili - 7.6.2016
Gürcistan'ın AB'ye Vizesiz Seyahat İçin Kriterleri Yerine Getirdi
Strasbourg'da devam eden AP Genel Kurulu çalışmaları sırasında Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ile bir araya gelen Schulz, Gürcü yönetiminin vizesiz seyahat için kriterleri yerine getirdiğini belirterek, gerekli işlemlerin yapılarak yürürlüğe konulması gerektiğini belirtti.
Giorgi Margvelaşvili - 31.5.2016
Slovakya Cumhurbaşkanı Kiska, Gürcistan'da
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, resmi temaslarda bulunmak üzere ülkesinde bulunan Slovakya Cumhurbaşkanı Andrej Kiska'yla birlikte Güney Osetya'nın Gürcistan ile idari sınırında işgalci Rus askerlerinin kontrol ettiği hattı ziyaret etti.
Giorgi Margvelaşvili - 30.5.2016
Slovakya Cumhurbaşkanı Kiska, Gürcistan'da
Slovakya Cumhurbaşkanı Andrej Kiska, Gürcistan'ın başkenti Tiflis ziyareti çerçevesinde Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ile görüştü.
Giorgi Margvelaşvili - 26.5.2016
ABD ve İngiltere'den Gürcistan'a Destek
Gürcistan'ın bağımsızlığının 25. yıl dönümü için Özgürlük Meydanı'nda düzenlenen Gürcü askerlerin yemin töreni, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Başbakan Giorgi Kvirikaşvili, Türkiye-Gürcistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve üst düzey yabancı misafirler tarafından izlendi.
Giorgi Margvelaşvili - 26.5.2016
Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili Açıklaması
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Rusya'nın, Gürcü halkının Abhazya ve Güney Osetyalı kardeşleriyle barışma sürecini engellediğini söyledi.
Giorgi Margvelaşvili - 25.5.2016
Tarihin İlk İnsani Zirvesinde Küresel Yardım Sistemi Ele Alındı
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle görüştü Zirvede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjeorge Ivanov, Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa Sarraj, Madagaskar Cumhurbaşkanı Hery Rajaonarimampianina, Tunus Başbakanı Habib Essid, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de bir araya geldi.
Giorgi Margvelaşvili - 16.5.2016
Azerbaycan Başbakanı Rasizade Gürcistan'da
Azerbaycan Başbakanı Artur Rasizade, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili tarafından kabul edildi.
Giorgi Margvelaşvili - 11.5.2016
Gürcistan'da Ortak Askeri Tatbikat
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, "Noble Partner 2016" adı verilen tatbikattan önce düzenlenen törende yaptığı konuşmada, böyle bir tatbikatın ülkesinde düzenlenmesinden gurur duyduğunu ifade ederek bunun NATO ile Gürcistan ilişkilerinde ileriye dönük önemli bir adım olduğunu söyledi.
Giorgi Margvelaşvili - 5.4.2016
Ermenistan-Azerbaycan Cephe Hattındaki Çatışmalar
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışmalarla ilgili, taraflara barışçıl çözüm için çaba göstermeleri çağrısında bulundu.
Giorgi Margvelaşvili - 2.4.2016
Nükleer Güvenlik Zirvesi
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya ve Güney Osetya'ya nükleer atıkların ihraç edildiğinden ve atıkların buralardan transit geçişinin yapıldığından şüphelendiklerini söyledi.
Giorgi Margvelaşvili - 19.3.2016
Beyoğlu'ndaki Terör Saldırısına Dünyadan Tepkiler
Arnavutluk, Kosova, Litvanya ve Gürcistan'dan tepkiler Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, terör saldırısı nedeniyle şokta olduğunu ifade ederek Türk halkının acısını paylaştığını belirtti.
Giorgi Margvelaşvili - 19.3.2016
Beyoğlu'ndaki Terör Saldırısına Tepkiler
Gürcistan Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, terör saldırısı nedeniyle şokta olduğunu ifade ederek Türk halkının acısını paylaştığını belirtti.
Giorgi Margvelaşvili - 14.3.2016
Ankara'daki Terör Saldırısına Dünyadan Tepkiler
Gürcistan Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, terörü şiddetle kınadığını, Türk halkıyla dayanışma içerisinde olduğunu bildirdi.
Giorgi Margvelaşvili - 14.3.2016
Ankara'daki Terör Saldırılarına Tepkiler
Gürcistan Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, terörü şiddetle kınadığını, Türk halkıyla dayanışma içerisinde olduğunu bildirdi.
Giorgi Margvelaşvili - 10.3.2016
Aliyev: "Ülkeler Siyasi Gerginliğin Azaltılması İçin İşbirliği Yapmalı"
Güney Gaz Koridoru projesinin Bakü'den İtalya'ya kadar uzanacağını vurgulayan Aliyev, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "29 Şubat'ta 11 ülke ve Avrupa Birliği'nin imza attığı belgeyle Azerbaycan, bu stratejik projeyi hayata geçiren ülke olarak tarihe geçti. Hırvatistan ve Karadağ'ın da bu projeye katılacağına inanıyorum. Temel amacımız bunu ticari projesi olarak hayata geçirmek. Enerji siyasi araç olarak kullanılmamalı, siyasi araçları iş alanına müdahale etmemelidir. Petrol fiyatları uzun süre aşağı düzeyde kalmayacak. Avrupa'da doğalgaza ihtiyaç artacaktır. Biz gereksiz rekabetten kurtulmalıyız. Enerji ve siyasete ayrı bakmalıyız ki, başarı kazanalım" Gürcistan çeşitli işgalciler yüzünden acılar çektiğini belirten Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, "Rusya topraklarımızın yüzde 20'sini işgal etmiş, nüfusumuzun yüzde 15'i Gürcü oldukları için kendi ülkelerinde göçmene dönüştü.
Giorgi Margvelaşvili - 10.3.2016
Göçmenlerin Önünü Kesemezsiniz"
Enerji sektörünün önemini koruduğuna işaret eden Aliyev, Azerbaycan doğalgazını Avrupa'ya ulaştıracak, Güney Kafkas Boru Hattı, TANAP ve TAP projelerinden oluşan Güney Gaz Koridoru'nu gerçekleştirmek için ülke ve şirketlerden oluşan çok iyi bir ekip kurduklarını aktardı. "Enerji, siyasi koz olmamalı" Güney Gaz Koridoru'nun 45 milyar dolarlık bir proje olduğunu hatırlatan Aliyev, şöyle konuştu: "Güney Gaz Koridoru ile Azerbaycan ve İtalya limanları birleşecektir. Bu projeyi ticari bir proje olarak yapacağız. Enerji konusu siyasi koz olarak kullanılmamalıdır. Siyaset de iş sektörüne müdahale etmemelidir. Başarı elde etmek için enerji ve siyaset birbirinden farklı tutulmalıdır." 2016 yılının ülkede çok kültürlülük yılı ilan edildiğini hatırlatan Aliyev, bu akımı devlet politikası olarak belirlediklerini bildirdi. Azerbaycan'da tüm milli, dini ve etnik grupların barış ve huzur içerisinde yaşadığını belirten Aliyev, Avrupa'da yaşanan sığınmacı kriziyle ilgili "Ortadoğu ile Avrupa arasındaki mesafe uzak değilmiş. Hatta uzak olsa bile ülkesinde yaşanan çatışmalar nedeniyle ailesini korumak için göç eden insanların önünü kesemezsiniz" görüşünü paylaştı. Uluslararası Nizami Gencevi Merkezi'nin organizatörlüğünde Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesinin desteği, Madrid Kulübü, İskenderiye Kütüphanesi ve Roma Kulübü'nün katkılarıyla düzenlenen forumda, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani ile 53 farklı ülkeden çok sayıda üst düzey eski ve mevcut devlet görevlileri yer alıyor.
Giorgi Margvelaşvili - 28.2.2016
İspanya Dışişleri Bakanı Margallo, Tiflis'te
"Toprak bütünlüğü meselesi temel bir ilkedir" Janelidze ile görüşmesinde Gürcistan'ın toprak bütünlüğü sorunlarının da masaya yatırıldığını aktaran Margallo, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz Abhazya'yla Güney Osetya bölgeleri dahil Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne destek veriyoruz. Dünyada uluslararası istikrarın sürdürülmesi ve barış içinde yaşanması için toprak bütünlüğü meselesi temel bir ilkedir." Temasları çerçevesinde Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ve Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili'nin yanı sıra Gürcistan Ortodoks Kilisesi Patriği İlia II ile de bir araya gelecek Margallo, yarın Gürcistan Meclis Başkanı Davit Usupaşvili'yle görüşmesi ardından Tiflis'ten ayrılacak.
Giorgi Margvelaşvili - 23.2.2016
Bakü Küresel Forumu'na Büyük İlgi
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 10-11 Mart günlerinde düzenlenecek Bakü 4. Küresel Forumu'na ilgi büyük. APA haber ajansının bildirdiğine göre foruma 7 ülkenin lideri katılacak. Forum; Azerbaycan'ın diasporadan sorumlu Devlet Komitesi, Uluslararası Nizami Gencevi Merkezi, İskenderiye Kütüphanesi ve Madrid Kulübü tarafından düzenleniyor. Foruma; Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliyev, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Buyar Nişani, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ve Bosna Hersek Yönetim Kurulu üyesi Mladen İvaniç'in katılacağı bildirildi.
Giorgi Margvelaşvili - 18.2.2016
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Gürcistan Cumhurbaşkanı, Giorgi Margvelaşvili Ankara'daki terör saldırısını yayımladığı mesajla kınadı.
Giorgi Margvelaşvili - 18.2.2016
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Gürcistan Cumhurbaşkanı, Giorgi Margvelaşvili Ankara'daki terör saldırısını kınadı.
Giorgi Margvelaşvili - 17.2.2016
Çavuşoğlu Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili ile Görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak üzere gittiği Tiflis'te Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ile görüştü.
Giorgi Margvelaşvili - 8.2.2016
İsveç Dışişleri Bakanı Wallström Tiflis'te
Wallström, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Başbakan Giorgi Kvirikaşvili ve Parlamento Başkanı Davit Usupaşvili ile de bir araya gelecek.
Giorgi Margvelaşvili - 3.2.2016
Gürcistan'dan Enerjide Rusya Uyarısı
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, "Rusya enerjiyi siyasi amacıyla kullanmak istiyor.
Giorgi Margvelaşvili - 13.1.2016
Derleme - "Sultanahmet'teki Terör Saldırısına Tepkiler" Haberlerimizi Derleyerek Yeniden...
Bunun yanında, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, terörü çağdaş dünyanın en büyük tehlikesi olarak nitelendirdi.
Giorgi Margvelaşvili - 12.1.2016
Sultanahmet'teki Terör Saldırısı
Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili ve Başbakan Giorgi Kvirikaşvili, Sultanahmet'teki terör saldırısını sert şekilde kınadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Giorgi Margvelaşvili Haberleri | Giorgi Margvelaşvili Haber - Haberler - Sayfa 5 - Giorgi Margvelaşvili haberleri, son dakika giorgi margvelaşvili haber ve gelişmeleri burada. Papa Francis Gürcistan'da.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 08:50:31. #1.14#
title