Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

"Türkiye genelinde oylarımız artarsa 31 Mart sabahı çözümü istemeyenlere cevap vereceğiz" "Türkiye'de Kürt sorunu varsa bu, yapışık ikiz olan CHP ve MHP'nin ortak tasavvurunun ürünüdür"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Türkiye genelinde oylarımız artarsa 31 Mart sabahı çözümü istemeyenlere cevap vereceğiz" dedi.

Bakan Eker, Diyarbakır'daki temasları kapsamında, Organize Sanayi Bölgesi esnafını ziyaret etti.

Esnaf ile görüşen Bakan Eker, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'de artık kan dökülmediğini belirtti.

Bakan Eker, çözüm sürecinin başarılı bir şekilde huzurla sürdüğünü ifade ederek, "İlk defa bu seçimi huzur ve rahat bir şekilde geçiriyoruz. Bu barışın kalıcı bir hale gelmesi için siyasi istikrarın olması lazım. Eğer Başbakan ve arkasındaki güçlü siyasi heyet olmazsa o zaman bu barışı istemeyenler, onu durdurmak için bir takım hamleler yaparlar" diye konuştu.

Artık Kürtçe'nin önünde yasak bulunmadığını kaydeden Eker, şöyle dedi:

"Başbakan çözüm sürecini başlattı diye, iftira, şantaj ve montajlarla saldırıp duruyorlar. Bunun arkasında tek bir hedef var o da biziz. 'Başbakanı itibarsızlaştırırsak, güçsüzleştirirsek çözüm süreci sekteye uğrar' diye düşünüyorlar. Türkiye genelinde oylarımız artarsa 31 Mart sabahı çözümü istemeyenlere cevap vereceğiz."

Bakan Eker, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı (IKBY) Mesut Barzani ile sanatçı Şivan Perver'in 16 Kasım 2013'de Diyarbakır'a geldiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"O programda sahnede Kürtçe konuştuğum için mecliste laf sataşması ile saldırdılar. 31 Mart sabahı onlara, 'oturun oturduğunuz yerde, millet çözüm istiyor' diyeceğiz. Eğer Başbakanımızın oyu fazla olursa o zaman Başkanımızın sesi barıştan yana güçlü çıkar. Eğer biz zayıflarsak, 'millet barışı istemiyor' diyecekler. Türkiye'de Kürt sorunu varsa bu, yapışık ikiz olan CHP ve MHP'nin ortak tasavvurunun ürünüdür. Bakmayın isimleri farklı ama bunların zihniyetleri aynı. Herkes beslenmesini farklı gıdadan alıyor. Bazıları barıştan değil, kavgadan, kandan besleniyor. Onun için onlara fırsat vermememiz lazım." - Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title