Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Şanlıurfa'da

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Şanlıurfa'da

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde ciddi sorunlar yaşandığını belirterek, "Irak yetmiyordu, Suriye eklendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Şanlıurfa'da

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde ciddi sorunlar yaşandığını belirterek, "Irak yetmiyordu, Suriye eklendi. Şimdi de bütün Ortadoğu, İslam alemi Katar merkezli bir şekilde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya." dedi.

Çelik, beraberinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından kente yapılacak 12 tesisin temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Çelik, Şanlıurfa'da birçok sorunu çözdüklerini ancak sorunların bitmediğini, bu sorunları birlikte, dayanışma içerisinde çözeceklerini bildirdi.

Bugün 760 milyon değerinde bir yatırımın temelini atacaklarını vurgulayan Çelik, desteklerinden dolayı 2 milyon Şanlıurfalı adına Bakan Eroğlu'na teşekkür ettiğini ifade etti.

Bakan Çelik, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerinde çok ciddi sorunlar yaşandığına dikkati çeken, şöyle devam etti:

"Irak yetmiyordu, Suriye eklendi. Şimdi de bütün Ortadoğu, İslam alemi Katar merkezli bir şekilde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya. Bunların çözümü noktasında, bunların çözümü ne, dertleri ne, geniş bir zamanda konuşuruz. Hesaplar büyük. Şanlıurfalı kardeşim iyi düşün, sen bilinçi, şuurlu insansın. Ortodoğuda dönen dolapların amacının, maksadının ne olduğunu sen çok iyi anlıyorsun. İnşallah hiçbir şer odağına geçit vermedin, önümüzdeki süreçte de yaşanacak entrikalara karşı duruşumuzu sağlam bir şekilde koruyacağız. Bundan hiçbir endişem yok."

"Topraklarımızın kıymetini iyi bilelim"

Şanlıurfalılardan arazilerinin kıymetlerini iyi bilmelerini isteyen Çelik, dünyada açlık yaşanırken Şanlıurfa'da hasat döneminin yaşandığına işaret etti.

Çelik, Şanlıurfa'nın topraklarından bereket fışkırdığını belirterek, "Onun için bu güzel ilimizin kıymetini iyi bilelim. Toprağımızı sele vermeyeceğiz, yele vermeyeceğiz, toprağımıza göz diken ele de vermeyeceğiz. Çünkü bu toprak şehit kanıyla sulanmış, aziz, mukaddes topraklardır." diye konuştu.