Gıda Bankası'na Toplam 350 Hisselik Kurban Bağışlandı

Gıda Bankası'na Toplam 350 Hisselik Kurban Bağışlandı

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediyenin Hayır Kuruluşu Olan Gıda Bankası'na Bu Yıl Toplam 350 Hisselik Kurban Bağışında Bulunulduğunu Açıkladı.

Gıda Bankası'na Toplam 350 Hisselik Kurban Bağışlandı

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, belediyenin hayır kuruluşu olan Gıda Bankası'na bu yıl toplam 350 hisselik kurban bağışında bulunulduğunu açıkladı.

Kurban kesimlerini yerinde inceleyen Başkan Aydın, 30 adet büyükbaş, 150 adet küçük baş olmak üzere toplam 350 hisse kurban bağışı yapıldığını söyledi. Aydın kurban bağışı yapan vatandaşlara teşekkür ederek kurbanlarının kabulünü diledi.

Kurbanlıkların kesildikten sonra nasıl paketlendiği hakkında da bilgi veren Başkan Aydın, ayrıca kurban bağışı yapan vatandaşlara da istedikleri taktirde kendilerine de pay verileceğini belirtti.

Kurban yardımlarının şeffaflığını ortaya koymak amacı ile kesilen her kurban için kurban bağışında bulunan vatandaşın ismini de okuyarak videoya kayıt edildiğini ve bağışta bulunan vatandaşa hem bir anı hem de böylesine önemli bir hayır işinin ne kadar şeffaf yapıldığını kendilerine sunmak istediklerini belirten Başkan Aydın, böylece hayır işlerinde dedikoduya meydan verilmeyeceğini söyledi.

Gıda Bankasının Sivas'ta sosyal yardım alanında çok önemli bir açığı da kapattığına değinen Başkan Aydın, "Yardımların belli bir merkezden gerçekleştirilmesi hem istismarları ortadan kaldırmış hem de isteme cesareti olmayan insanların da mağduriyetini gideren bir sistem olmuştur. Bu sisteme destek veren değerli Sivas halkına teşekkür ediyor ve daha nice bayramlara ulaşmalarını diliyorum" dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın, Gıda bankasında bayram tatil demeden çalışan ve halka hizmet eden gıda bankası çalışanlarına da özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

(İG-ÖK-Y)

Kaynak: İHA