Giad 2. Başkanlığına İdris Çimen Getirildi
Haberler » Güncel » Giad 2. Başkanlığına İdris Çimen Getirildi - Haber

Giad 2. Başkanlığına İdris Çimen Getirildi

Gümüşhane Genç İşadamları Derneği (Giad) 2. Başkanlığına İşadamı İdris Çimen Getirildi.

Giad 2. Başkanlığına İdris Çimen Getirildi

Gümüşhane Genç İşadamları Derneği (GİAD) 2. başkanlığına işadamı İdris Çimen getirildi.

GİAD yönetim kurulu üyeleri, 2011 yılında yapılacak projeleri ve çalışmaları istişare toplantısında masaya yatırdı. Toplantıda yeni görev paylaşımları da yapıldı. 2. başkanlığa İdris Çimen getirildi.

GİAD Başkanı Yusuf Büyükbayraktar, işadamı İdris Çimen'in 2. başkanlığa getirilmesinin derneğe yeni vizyon kazandırdığını belirterek, "Dernek yönetiminin yeni görev dağılımı ile derneğe taze kan gelmiştir. GİAD, Gümüşhaneli işadamlarımız arasında sosyal ve kültürel alanda dayanışma ve kaynaşmalara vesile olması konusunda büyük bir sorumluluk taşımaktadır. Artık yeni işadamlarımızı dernek bünyesinde daha aktif hale getirerek yapılan akademik çalışmalar, plan ve projelerle işadamlarımızın ön plana çıkmasını sağlayacağız." dedi.

Derneğin daha büyük hedeflere ulaşması yolunda çalışacağını vurgulayan İdris Çimen ise ilk hedefinin GİAD'ın faaliyetlerini sürekli gündemde tutmak olacağını söyledi. Tüm Gümüşhaneli işadamlarına hitap etmeyi düşündüklerini belirten 2. Başkan İdris Çimen, bu anlamda Gümüşhane dışındaki ve tüm ilçelerde bulunan işadamlarına ulaşmayı hedeflediklerini ve Gümüşhaneli işadamlarını bir araya getirmeyi arzuladıklarını dile getirdi.

Çimen, GİAD olarak yapılacak projeleri ise şu şekilde sıraladı: "Gümüşhane'deki işadamları ve esnafa yönelik kişisel ve mesleki gelişimler hakkında bilgi vermek, mesleki konularda bilgi alışverişini gerçekleştirmek, işadamlarının ilgili oldukları özel ve resmi kuruluşlarla ilişkilerini geliştirmek, Türkiye'yi ve Gümüşhane'yi ilgilendiren ekonomik, kültürel ve sosyal konularda projeler üreterek organizasyonlar düzenlemek, iş fuarlarına katılmayı sağlayarak Gümüşhane'deki yatırım çıtasını yükseltmek, çeşitli konularda araştırmalar yaparak kamuoyunu aydınlatıcı ve eğitici çalışmalar yapmak."

Uluslararası sanayi ve ticaret odaları, meslek odaları, kurum veya kuruluşlarla işbirliği yaparak üyelerinin yurt dışına açılmalarına yardımcı olduklarını belirten Çimen, 2011 yılında Gürcistan, Nahçıvan ve Mısır gibi ülkelere çeşitli geziler tertip edildiğini, Nisan ayında ise Bosna Hersek'e gezi düzenleyerek işadamlarına farklı ufuklar sunmayı düşündüklerinin altını çizdi. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler