Gezici Anasınıfı" Hizmete Girdi

Gezici Anasınıfı" Hizmete Girdi

Kırklareli’nin Vize ilçesinde kaymakamlık tarafından "Gezici Anasınıfı" projesi kapsamında özel olarak hazırlanan karavan, dezavantajlı öğrencilerin hizmetine açıldı.

Gezici Anasınıfı

Kırklareli'nin Vize ilçesinde kaymakamlık tarafından "Gezici Anasınıfı" projesi kapsamında özel olarak hazırlanan karavan, dezavantajlı öğrencilerin hizmetine açıldı.

Vize Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, okul öncesi çağında olup, eğitime erişemeyen ve dezavantajlı bölgelerdeki öğrenciler için gezici karavan satın alıp, anasınıfı şartlarına uygun olarak donattı. Vize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Anaokulu ve Vize Kaymakamlığı arasında imzalanan ve Kırklareli Valisinin onayıyla oluşturulan Gezici Anasınıfı hizmete girdi.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, çocukların geleceğin teminatı olduğunu, dezavantajlı çocukların eğitime erişimini sağlayarak, eğitimli, sağlıklı, mutlu bireyler olarak geleceğe hazırlanmaları gerektiğini belirtti.

Gezici Anasınıfı, Düzova ve Okçular köylerindeki öğrencilere haftada iki gün, dezavantajlı bölgedeki, Namık Kemal Mahallesi'nde de haftada 3 gün olmak üzere hizmet veriyor. - KIRKLARELİ