Gezenler Haberleri

Gezenler haber, Gezenler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gezenler - 4.6.2012
Datçalı Bayanlar El Becerilerini Sergiledi
Sergiyi gezenler hanımların yaptığı eserleri hayranlıkla incelediler ve çok beğendiklerini belirttiler.
Gezenler - 4.6.2012
Ünlüler 'Mümkünlü'den Ev Bakıyor (Özel)
Osmanlı ahşap mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu Taraklı bozulmamış tarihi dokusu ve sakinliği ile dikkat çekiyor. Taraklı'yı gezenler adeta Osmanlı döneminde zamanın durduğu hissine kapılıyor.
Gezenler - 31.5.2012
Viranşehir Kız Lisesi Öğrencileri Çalışmalarını Sergiledi
Giyim üretim teknolojisi, çocuk gelişimi ve eğitimi, bilişim teknolojileri ile uygulama sınıfı öğrencilerinin yaptığı tüm malzemeler sergiyi gezenler tarafından hayranlıkla izlendi.
Gezenler - 29.5.2012
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden Yıl Sonu Sergisi
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan yıl sonu sergisinin açılışına İlçe Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, eşi Emel İmamoğlu, kurum müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. Yıl boyunca kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserlerin görücüye çıkarıldığı serginin açılış kurdelesini kaymakam ve eşi kesti. Ahşap boyama, el nakışları, ev tekstil ürünleri, giyim, trikotaj, el ve makine nakışı, kurdele nakışı, resim, berivan bebek ve müzik gibi kurslarda eğitim gören toplam 150 kursiyerin eserlerinin sergilendiği salonu gezenler, ürünleri tek tek inceledi.
Gezenler - 29.5.2012
Muratpaşa'da Geri Dönüşüm Sergisi
Muratpaşa Belediyesi'nin ilçedeki okulların katılımıyla düzenlediği ve büyük ilgi gören geri dönüşüm sergisini gezenler, beğendikleri çalışmalar için mavi kapaklarla oy kullanıyor.
Gezenler - 22.5.2012
Romanya'da Anadolu Rüzgarı Esti
İstanbul'un tarihi ve turistik merkezlerinin büyük boy tablolarının bulunduğu çay bahçesinin önünde, başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün büyük boy posterleri yer aldı. Festivali gezenler başbakan ve cumhurbaşkanı posterleriyle resim çektirdi.
Gezenler - 21.5.2012
Gaziantep Ticaret Borsası'nın Kurduğu Standa Yoğun İlgi
Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Tabur'un ev sahipliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep baklavasının lezzetini tattılar. TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ve Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği (BAKTAD) Başkanı Mehmet Yıldırım da GTB standını gezenler arasındaydı.
Gezenler - 7.5.2012
Nusaybin'de Yağlı Boya Resim Sergisi Açıldı
Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen sergi, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser, Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve Kaymakam Murat Girgin'in eşi Zeynep Girgin tarafından açıldı. Açılış sonrası sergiyi gezenler, kurs eğitmeni Şule Aydın ve 16 kursiyerden resimler hakkında bilgi aldı.
Gezenler - 5.5.2012
Roman Mahallesi İlgi Odağı Oldu
Etkinliklerin merkezi olan Seka Park'ta, bu yılki etkinlikler çerçevesinde Roman Mahallesi kuruldu. Mahallede kurulan çadırlarda Roman kültürüne ait unsurlar yer alırken, Roman Mahallesi'ni gezenler arasında usta gazeteci Savaş Ay da yer aldı.
Gezenler - 5.5.2012
Roman Mahallesi İlgi Odağı Oldu
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Roman Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Roman Festivali renkli görüntülere sahne oluyor. Etkinliklerin merkezi olan Seka Park'ta bu yılki etkinlikler çerçevesinde Roman Mahallesi kuruldu. Mahallede kurulan çadırlarda Roman kültürüne ait unsurlar yer aldı. Roman mahallesini gezenler arasında usta gazeteci Savaş Ay da yer aldı.
Gezenler - 3.5.2012
Orhan Pamuk'un "Masumiyet Müzesi"Yle Geçmişe Yolculuk…
"Ben kitabı okumadım, bu müzeye gitmeme gerek yok" diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz çünkü müzeden zevk almak için romanı okumuş olmanıza gerek yok. Ama elbette romanı okuyanlar, müzede sergilenen eşyaların anlamlarını çok daha iyi kavrayacaklar. Eğer siz de hali hazırda kitabı okuyanlardansanız, romanın en arka sayfasında bulunan bileti gişeden onaylatarak, müzeyi ücretsiz gezme şansını yakalayabilirsiniz. Kitabı okumadan müzeyi gezenler ise, kitapta anlatılan yerleri, eşyaları önceden görmüş olacakları için, olayları, mekanları akıllarında canlandırmaları çok daha kolay alacak! Müzenin içinde bir de Masumiyet Mağazası var.
Gezenler - 1.5.2012
107 Yıllık Gemide Sergi
Açılışa yoğun ilgi olurken Hulda'yı gezenler, sergiyi çok beğendiklerini ifade ederek, "Karşımızda çok iyi hazırlanmış ve büyük emek harcanmış bir sergi bulduk" diye konuştular.
Gezenler - 25.4.2012
Kayseri Mobilya Fuarı Açıldı
Mobilya sektörünün önemli firmaları 'Kayseri 2'nci Mobilya Fuarı'nda buluştu. Tüyap tarafından organize edilen 200 firmanın katıldığı fuarda, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Tülin- Gökhan Yıldız çiftinin nikahını kıydı. Fuarı gezenler, nikahın açılış nedeniyle yapılan bir organizasyon değil, gerçek nikah olduğunu ögrenince genç çifti alkışladı.
Gezenler - 25.4.2012
Korcan Karar'ın Fotoğraf Sergisini, Bakan Yıldırım Açacak
SAVAŞ VE BARIŞ BİR ARADA Karar, her kareyi tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın danışmanlığında seçtiklerini dile getirdi, şunları söyledi: "Aralarında Berlin Duvarı'nın yıkılış fotoğrafları da var, Mehmet Ali Ağca'nın İtalya'da yargılanma fotoğrafları da. Bosna'da yaşanan zulmü, Somali'deki umut operasyonunu, Turgut Özal'ın cenaze törenini, bir zamanlara damga vuran ama şu an aramızda olmayan isimleri bugüne taşıyan görüntülerin hepsi de tarihi belge niteliğinde. Gediz Üniversitesi'ne ve Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya teşekkür ediyorum. Sergimin ikinci adresinin memleketim İzmir olması nedeniyle de ayrı bir heyecan yaşıyorum." Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı da, "Korcan Karar'ın 'meslek yaşamına nasıl sığdırdı' dedirten bir fotoğraf macerası var. Çektiği binlerce kare arasından seçim yapmak kolay olmadı. Yakın geçmişi gözler önüne seren, hem savaşı hem barışı hem de kaybettiğimiz simaları içeren sergiyi gezenler mutlaka çok şey görecek ve düşünecektir" dedi.
Gezenler - 25.4.2012
Keçeyi Günlük Yaşamda Kullanılabilecek Eşyalara Dönüştürdüler
Afyonkarahisar'da keçe sanatçısı Gülenay Yalçınkaya ve Yaşar Kocataş tarafından verilen 80 saatlik kursu bitiren kursiyerler sergi açtı. Sergide keçeden yapılmış toplam 200 ürün yeraldı. Kursiyerlerin yaptıkları çanta, tablo, süs eşyaları, çeşitli örtüler, vazolar, ayakkabı, halı, duvar halısı, vazo, giysi gibi ürünler sergiyi gezenler tarafından oldukça beğenildi.
Gezenler - 25.4.2012
İki Sergi Arter Sanat Galerisinde
Çağdaş sanatın öncü isimlerinden biri olan Mona Hatoum, Türkiye'deki ilk kişisel sergisi "Hâlâ Buradasın" ile Arter'de. Emre Baykal küratörlüğünde gerçekleşen sergi, sanatçının 1990'lardan bu yana ürettiği 30'dan fazla işi bir araya getiriyor. Sergisinde dünyanın tehlikeli bölgelerini anlatan eseri dikkat çekiyor. Çalışmalarını yaşadığı şehir Berlin'de sürdüren sanatçı Nevin Aladağ'ı Şimdilerde İstanbul'da açılan sergide izlenebiliyorsunuz. Bir dizi çalışmasının gösterildiği 'Sahne' ile ARTER ve son iki yılda ürettiği eserlerin bir toplamıyla Rampa'da Aladağ'ın işleri.SAHNE PERDESİ ŞEKLİNDE SAÇ MODELLERİ sergi gezenler tarafından ilgi görüyor.
Gezenler - 25.4.2012
Türk Mermeri Milano'ya Ağırlığını Koydu
Bahçenin genelinde bir rota oluşturan ve mekanları birbirine bağlayan yollar ise içsel yolculuğu sembolize etti. Sergi çerçevesi büyük ölçüde bu içsel yüzleşme ve deneyselliğe odaklandı. Her hayat bir yolculuk; her yolculuk bir hikaye… Serginin öne çıkan çalışmalarından birine imza atan Werner Aisslinger, 'Mermer Kameriye' ile çiçek formlarını mermer ile yorumladı ve alternatif bir gizli bahçe yarattı. Tanınmış Hollandalı tasarımcı Richard Hutten, ziyaretçileri hayal güçleri ile yaşamı yeniden yorumlamaya davet ettiği polikromik mermerlerle kaplanan tasarımıyla, ziyaretçileri keyifli bir gezintiye çıkardı. Anadolu mermerinin ziyaretçilerini ağırladığı mermer bahçenin sürprizlerinden bir diğeri ise İspanyol ikili El Ultimo Grito'nun (Rosario Hurtado ve Roberto Feo) tasarımıydı. Sergiyi gezenler, İspanyol tasarımcıların yarattığı hafif eğimli mermer üzerine oturma, uzanma ve soluklanma fırsatı buldular.
Gezenler - 24.4.2012
Harabe Alandan Halk Evine Çevrilen Alanda Şimdi Öğrenciler Yetişiyor
Kursun bir diğer öğrencisi Nihal Öztekin de konuşmasında, kendisinin Seramik Bölümü mezunu olduğunu ve 3 sene önce başladığı kurslara hala devam ettiğini, resim konusunda el becerisini ilerlettiğini kaydetti. Öğrenciler, ilerleyen zamanlarda resim sergisi açmak istediklerini belirtirken, sergiyi gezenler öğrencilere övgü yağdırdı.
Gezenler - 23.4.2012
Projeler Müşterilere 3 Boyutlu Sunuluyor
Tüketici alışkanlıklarının farklılaştığı, ev almak isteyenlerin artık net, kısa, öz ve doğru bilgiye zahmetsizce ulaşma arayışında olduğu günümüzde, sadece resimle ya da maketle bunu verebilmek çok zor. Bu gerçekten hareketle hayata geçirilen 3 boyutlu uygulama, konut projelerinin tüm detaylarıyla kolayca tanıtılmasının en etkin yolu olarak öne çıkıyor. Uygulama sayesinde, İnanlar İnşaat'ın tüm projelerini, nitelikli konut arayışında olanların ayağına kadar götürdüklerini söyleyen 3DLocationEarth.com Genel Müdürü Aybars Görpe, inşaat sektörüne alışılmışın dışında yeni nesil, 3 boyutlu tanıtım ve pazarlama mecrası sunduklarını belirtiliyor. Hayata geçirdiği markalı konut projelerinin yanı sıra farklı kampanya ve uygulamalarıyla sektörde adından sıkça söz ettiren İnanlar İnşaat, bir yeniliğe daha imza attı. Google Earth taban programını kullanarak, 3 boyutlu sektörel bir rehber hizmeti sunan ve bu özelliğiyle de dünyada tek olan 3DLocationEarth.com, İnanlar İnşaat'ın yapımını üstlendiği konut projelerini, 500 milyonu aşkın kullanıcıya sahip Google Earth üzerinde sergilemeye başladı. Günümüzde artık Google Earth'te mekan aramanın oldukça yaygınlaştığı ve popüler hale geldiği gerçeğinden yola çıkılarak hayata geçirilen uygulama ile konut alacaklar, proje hakkında ihtiyaç duydukları tüm bilgiye, gerçek dünyada sanal bir 3 boyutlu tur eşliğinde sahip olabiliyor. Uygulama sayesinde, inşaat projelerini oturduğunuz yerden gezip görmek için sadece birkaç dakika yeterli oluyor! Hayata geçirilen uygulama ile İnanlar İnşaat'ın markalı konut projelerini gerçek dünya üzerinde görmek için Google Earth'e bakmak yeterli. www.3dlocationearth.com/inanlarinsaat linkini tıklayanlar, İnanlar İnşaat'ın tüm markalı konut projelerini; şehir merkezine olan konumları, ulaşım alternatifleri ve yol güzergahları gibi lokasyon bilgilerinden, projenin dıştan nasıl göründüğü, girişi, blokları, sosyal tesisleri, otoparkı ve hatta manzarasına kadar tüm detayları ile 3 boyutlu sanal bir tur eşliğinde gezerek görebiliyor. Projeleri gezenler, dilerlerse doğrudan o projenin internet sayfasına ve satış ofisine de erişebiliyor.
Gezenler - 23.4.2012
Türk Mermeri Milano'ya Ağırlığını Koydu
Her hayat bir yolculuk; her yolculuk bir hikaye… Serginin öne çıkan çalışmalarından birine imza atan Werner Aisslinger, 'Mermer Kameriye' ile çiçek formlarını mermer ile yorumladı ve alternatif bir gizli bahçe yarattı. Tanınmış Hollandalı tasarımcı Richard Hutten, ziyaretçileri hayal güçleri ile yaşamı yeniden yorumlamaya davet ettiği polikromik mermerlerle kaplanan tasarımıyla, ziyaretçileri keyifli bir gezintiye çıkardı. Anadolu mermerinin ziyaretçilerini ağırladığı mermer bahçenin sürprizlerinden bir diğeri ise İspanyol ikili El Ultimo Grito'nun (Rosario Hurtado ve Roberto Feo) tasarımıydı. Sergiyi gezenler, İspanyol tasarımcıların yarattığı hafif eğimli mermer üzerine oturma, uzanma ve soluklanma fırsatı buldular.
Gezenler - 20.4.2012
KMÜ'de 5. Bahar Şöleni
Öğrenci standlarında hediyelik eşya, fotoğraf, resim, giyim, oyuncak, kozmetik, aksesuar, kitap vb. ürünler ile meyve, şekerleme ve şenlik komitesinin sponsorluk anlaşmaları dahilinde soğuk içecek satışına da izin verilecek. Şölende Edebiyat Fakültesi tarafından şairlerden seçme oratoryo, yazar Ali Çolak'ın söyleşisi, Ermeni meselesiyle ilgili sergi yapılması planlanıyor. Ermenek Meslek Yüksekokulu öğrencileri Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerini ve hazır cevaplığını vurgulayan skeçlerle, anma programı hazırlayacak. Sağlık Yüksekokulu öğrencileri tansiyon ve glikoz ölçümü ile kan grubu belirleme çalışmaları yapacak. Meslek Yüksekokulunun (MYO) yapmayı planladığı "En Güzel Karaman Koyunu" etkinliğinin şölen alanına renk getirmesi bekleniyor. MYO tarafından Karaman koyununun geleceğiyle ilgili bir panel de düzenlenecek. Makine ile Mimari Dekoratif Sanatlar Programı öğrencilerinin yaptığı eserler, şölen alanındaki herkesin beğenisine sunulacak. Motorlu Araçlar Programındaki öğrenciler de kendi yaptıkları aracı şölen alanında kullanmak isteyenlerin beğenisine sunacak. Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri, "Çocuk ve Yaşlı İstisması" konulu bir konferans verecek. "Yaşlılık" konulu fotoğraf sergisini gezenler, en iyi fotoğraf için oy kullanabilecek.
Gezenler - 10.4.2012
Polis Teşkilatının Kullandığı Malzemeler Tanıtıldı
Trabzon Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 167. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 'Polis Sergisi' açtı. Meydan Parkı'ndaki 'Polis Sergisi'ne Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul ve İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş katıldı. Sergiyi gezenler, polislerden cihazlar ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Gezenler - 5.4.2012
Polis Köpeği Sedef'e Büyük İlgi
Vali Mevlüt Bilici serginin açılışını yaptıktan sonra Olay Yeri İnceleme, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerinin tanıtıldığı stantları gezdi. Sergiyi gezenler en çok narkotik olaylarında polisin en önemli silahlarından biri olan Sedef'e büyük ilgi gösterdi.
Gezenler - 4.4.2012
Çanakkale Savaşı'nda Kullanılan Malzemeler Yozgat'ta Sergilendi
Sergiyi gezenler, Çanakkale'ye gidemediklerini, serginin Yozgat'a getirilmesinden çok mutlu olduklarını söyledi.
Gezenler - 29.3.2012
Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Kapılarını Açtı
Atlas Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen 7. Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı törenle kapılarını açtı. Fuara firma düzeyinde katılım önceki yıllara oranla daha fazla oldu. 550 firma ürünlerini sergilemek için stant kiraladı. Ziyaretçi katılımı ise üst düzeyde oldu. Fuarı gezenler arasında, Türkiye'nin dört bir tarafından üretici ve kullanıcılar ile Ürdün ve Fas'dan alım-satım işiyle uğraşan yabancı firma yetkilileri yer aldı.
Gezenler - 27.3.2012
Yılların Eskitemediği Klasik Otomobiller Kayseri'de Sergileniyor
SERGİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Salih Tolan, otomobil sergisinin büyük ilgi gördüğünü belirterek "Sergimizde en yaşlı otomobil 1950 model Chevrolet. En genç otomobil ise 1969 model BMW 2002. Sergiyi gezenler otomobillerin önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor.
Gezenler - 27.3.2012
Klasik Otomobiller Sergilendi
Yıllara meydan okuyan araçlar sergisinde 1950 ve 60'lı yıllara ait otomobil aksesuarları da sergileniyor. Sergilenen otomobiller arasında 1963 model 'Chevrolet Nova SS', 1966 model 'Chevrolet Impala SS', 1968 model 'Chrysler', 1957 model 'Chevrolet Belair' ve 1969 model 'BMW 2002' de bulunuyor. Kayseri Park'ta sergilenen araçların yanı sıra 'Araba aksesuarları' adı altında klasik otomobillere özel lastikler, jant kapakları, V8 motor ve maketler de ziyaretçilerin ilgisini çekti. Gramafon ve taş plakların da meraklısıyla buluştuğu sergide 1950 ve 60'lı yılların esintisinde yerli ve yabamcı müzikler de çalınıyor. Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Salih Tolan, otomobil sergisinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, şöyle dedi: "'Sergimizde en yaşlı otomobil 1950 model Chevrolet. En genç otomobil ise 1969 model BMW 2002. Sergiyi gezenler otomobillerin önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor.
Gezenler - 25.3.2012
Başkentliler, Güzel Havanın Tadını Hayvanat Bahçesinde Çıkardı
Hayvanat bahçesine gelenler arasında 11 yaşındaki Göktuğ Kaan Atmaca, hayvanat bahçesine daha önce 6-7 kez geldiğini belirterek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hayvanları tanımanın çok güzel olduğunu anlatan Atmaca, hayvanları doğal ortamında görmenin daha iyi olacağını söyledi. Tahsin Doğan ise hayvanat bahçesini ailesi ile gezenler arasındaydı.
Gezenler - 21.3.2012
Aşık Veysel Ölümünün 39'uncu Yılında Mezarı Başında Anıldı
Aşık Veysel Şatıroğlu'nun ölümünün 39'uncu yılı nedeniyle ilk anma programı Şarkışla Kaymakamlığı tarafından ilçe merkezinde gerçekleştirildi. Buradaki programın ardından Aşık Veysel Şatıroğlu'nun doğup büyüdüğü ve hayata gözlerini yumduğu Sivrialan köyüne gidildi. Köydeki anma programınına Vali Ali Kolat, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, protokol üyeleri ile Aşık Veysel Şatıroğlu'unun oğlu Ahmet Şatıroğlu katıldı. Buradaki program kapsamında ilk olarak ozanın köyde bulunan ve özel olarak yaptırılan mezarı ziyaret edilerek dualar okundu. Protokol üyeleri ve beraberindekiler daha sonra Aşık Veysel'in ölümünden sonra köyde müzeye dönüştürülen evini ziyaret etti. Ozanın yatağı, sazları, fotoğrafları ve özel eşyalarının bulunduğu müze ziyaretçilerin akınına uğradı. Müzeyi gezenler ünlü ozanın özellikle yatağına ve sazlarına büyük ilgi gösterdi.
Gezenler - 21.3.2012
Vali Kolat, Şarkışla'da Fotoğraf Sergisi Açılışlarına Katıldı
Sergiyi gezenler arasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve ablası Maviş Ocak da yer aldı.
Gezenler - 21.3.2012
Aşık Veysel, Mezarı Başında Anıldı
'DOSTLAR BİZİ HATIRLASIN' Müzeyi gezenler ünlü ozanın özellikle yatağına ve sazlarına büyük ilgi gösterdi.
Gezenler - 21.3.2012
Söke'de 'Çanakkale Fotoğrafları' Sergisine Yoğun İlgi
Söke Belediyesi Bedesten Sanat Galerisi'nde açılan ve 25 Mart tarihine kadar açık kalacak fotoğraf sergisi vatandaşlardan ve öğrencilerden büyük ilgi görüyor. Çanakkale Savaşları sırasında çekilmiş, pek çoğu daha önce hiç yayınlanmamış ve sergilenmemiş 100 fotoğrafın bulunduğu sergiyi gezenler arasında ilçenin Atatürk İlköğretim Okulu 5.
Gezenler - 21.3.2012
(Özel Haber) Liseli Öğrencilerden Hayatı Kolaylaştıran Buluşlar
TÜBİTAK tarafından 1969 yılında başlatılan ve bu sene 43.'sü yapılan TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'na Samsun, Amasya, Sinop, Ordu, Tokat, Giresun ve Kastamonu'dan toplam 788 proje başvurusu yapılırken, bu projeler arasından 99 adet proje seçilerek Samsun OMÜ Tepe Otel'de düzenlenen sergiye davet edildi. Lise öğrencileri tarafından üretilen projeler sergiyi gezenler tarafından beğenilirken, özellikle bazı projeler büyük ilgi çekti.
Gezenler - 21.3.2012
Sancaktepe’de Çanakkale Ruhu
Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen “Çanakkale Şehitleri Temaları”adlı sergiyi gezenler örnek bir çalışma olduğunu söyledi.
Gezenler - 19.3.2012
Bolu, Çanakkale Destanı'nı Hissetti
Highway Outlet Alışveriş Merkezi, Çanakkale Destanı'nı anlatan fotoğraf sergisi ve Çanakkale Savaşı'na ait eşyaların yer aldığı sergiye ev sahipliği yaptı. Çanakkale Destanı sergisinin fotoğrafları ve sergi alanında Çanakkale Savaşı'na ait mermi kovanları, sıhhiye malzemeleri, döneme ve askerlere ait eşyaları da bulunuyor. Ayrıca, farklı noktalarda savaşı anlatan sahneler canlandırıldı. Tarihi anlatan her bir fotoğraf ve her bir tarihi eşya için alt bilgiler ile sergiyi gezenler, adeta o döneme gidiyor.
Gezenler - 17.3.2012
Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. Yıl Dönümü
Sergiyi gezenler, ilköğretim okulu öğrencilerinin sergi yorumlarını yazdıkları deftere büyük ilgi gösterdi.
Gezenler - 16.3.2012
Zafer Tırı Esenler'de
Çanakkale Zaferini anlatan malzeme ve görsellerin sergilendiği Çanakkale 1915 Gezici Tır Müzesi, 19 Mart Pazartesi günü Esenler Dörtyol Meydanı'nda kurulacak. Esenler Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Çanakkale ruhunu Esenler'e taşıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve 10 bakanın katılımıyla 18 Mart 2010 tarihinde açılan "Çanakkale 1915 Gezici Tır Müzesi" Esenler'e geliyor. Dörtyol Meydanı'nda kurulacak olan gezici tır müze, 19 Mart 2012 itibariyle 1 hafta boyunca Esenler'de olacak. Çanakkaleli yerel tarihçi Ahmet Uslu tarafından tasarlanan gezici müzede, Çanakkale Savaşı döneminden kalan Türk bayrağı, şarapnel parçaları, Fransız subaylarına ait üniformalar, tüfekler, siper kazmada kullanılan kürekler, savaşlar sırasında bir metrekareye 6 bin mermi kovanı düştüğünü temsil eden pano, havada çarpışan mermi çekirdekleri, mataralar ve çeşitli fotoğraflar sergilenecek. Çanakkale Savaşı'nın hem tarihi hem de insani boyutunun genel bir konsept içerisinde Esenler halkına sunulacağı müze, 25 Mart 2012 tarihine kadar Dörtyol Meydanı'nda açık kalacak. Müzeyi gezenler, Çanakkale Savaşında bir cephede olduklarını hissedecekler .
Gezenler - 14.3.2012
Balık Hevesi Öldürüyordu
Olay, saat 18.30 sıralarında Lara bölgesindeki Falez 2 Parkı'nda meydana geldi. Uyarılara aldırmadan kayalık bölgeden denize inmeye çalışan Muammer Pıhlız (52) biranda dengesini kaybetti. 20 metre yükseklikten kayalık zemine düşen Pıhlız, 1 saat boyunca yardım bekledi. Bağırarak yardım isteyen Pıhlız'ı parkta gezenler fark etti.
Gezenler - 12.3.2012
Akıl Oyunları Sergisi İlgi Çekti
Özel Nevşehir Lara Koleji, akıl oyunları sergisi açtı. Sergiyi gezenler, soma küpleri, mangala, çevir-kazan, yılan küp, 5'li halka, sayı bulmaca, halka çıkarma, hedef 5, hedef 4, örüntü, solo test, 9 taş, 18 taş gibi oyunları inceledi, eğlenceli vakit geçirdi.
Gezenler - 5.3.2012
Sudaki Yansımalar Beğeni Topladı
Köse'nin ilk kişisel sergisi açılışına çok sayıda seveni katıldı. Hür Işık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Köse'nin eşi Huriye Köse, aldığı ebru sanatı derslerinden sonra ilk kişisel sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Kültür Merkezi Meclisi Fuayesi'nde 'Sudaki Yansımalar' ismini verdiği serginin açılışına çok sayıda seveni katıldı. Sergi açılışına Vali Yardımcısı Yüksel Ayhan ve eşi, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ ile çok sayıda partili, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç ve sanatseverler katıldı. İnsanın ruh halini anlatan, İslami bir sanat dalı olan ebruyu büyük bir heyecanla yaptığını söyleyen Huriye Köse, duygularını şu şekilde ifade etti, "Aldığım derslerden sonra bu sanata daha fazla merak saldım. Yaptığım yoğun çalışmalardan sonra eserlerimi Manisalılar'ın beğenisine sunmak istedim. Sergimizi gezenler umarım keyif alırlar.
Gezenler - 5.3.2012
Köse'nin 'Sudaki Yansımalar' Sergisi Beğeni Topladı
Kültür Merkezi Meclisi Fuayesi'nde 'Sudaki Yansımalar' ismini verdiği serginin açılışına çok sayıda seveni katıldı. Sergi açılışına Vali Yardımcısı Yüksel Ayhan ve eşi, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ ile çok sayıda partili, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç ve sanatseverler katıldı. İnsanın ruh halini anlatan, İslami bir sanat dalı olan ebruyu büyük bir heyecanla yaptığını söyleyen Huriye Köse, duygularını şu şekilde ifade etti, "Aldığım derslerden sonra bu sanata daha fazla merak saldım. Yaptığım yoğun çalışmalardan sonra eserlerimi Manisalılar'ın beğenisine sunmak istedim. Sergimizi gezenler umarım keyif alırlar.
Gezenler - 29.2.2012
Çocuk Parkında İntihar Etti
Gemilerde çarkçı yardımcısı olarak çalıştıktan sonra iki ay önce emekli olan 63 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası olan Osman Gedik, 16.00 sıralarında sahildeki çocuk parkına gitti. Parktaki banklarda bir süre oturan Gedik, daha sonra yanında getirdiği tabanca ile başına bir el ateş ederek intihar etti. Bu sırada sahilde gezenler silah sesini üzerine korkarak polise haber verdi.
Gezenler - 29.2.2012
Çocuk Parkında İntihar Etti
Gemilerde çarkçı yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2 ay önce emekli olan evli ve 3 çocuk babası Osman Gedik, bugün 16.00 sıralarında sahildeki çocuk parkına gitti. Parktaki banklarda bir süre oturan Gedik, daha sonra yanındaki tabancayı çıkarıp başına dayayıp tetiği çekti. Bu sırada sahilde gezenler silah sesini üzerine korkarak polise haber verdi.
Gezenler - 28.2.2012
Bosna Hersek'te Sergi Açan Bayar, Ahlat Kaymakamını Ziyaret Etti
Sergide Bosna halkının kendisine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Bayar, şöyle konuştu: "Bu fotoğraf sergimizde Ahlat'ı uluslararası platformda tanıttık. Sergiyi gezenler Ahlat'ı ilk kez gördü ve tanıdı.
Gezenler - 23.2.2012
Kayıp Olarak Aranan Kadın Kelkit Çayı'nda Ölü Bulundu
Niksar İlçesi'nde oturan evli ve 1 çocuk annesi Nihayet Özdemir, Çengelli mahallesinde bulunan evinden geçen hafta akşam saatlerine doğru ayrıldı. Bir süre evine dönmeyen Özdemir'in ailesi polise kayıp ihbarında bulundu. İhbar üzerine, polis ve jandarma ilçede arama çalışması başlattı. Ancak, her hangi bir ize rastlanmadı. İlçeden geçen Kelkit Çayı yakınında gezenler bugün suda bir ceset gördü.
Gezenler - 23.2.2012
Bodrum Kış Ortasında Yazı Yaşadı
Doğu Anadolu ve İç Anadolu da soğuk kış ayları devam ederken Turizm cenneti olarak tabir edilen Bodrum ise Yazdan kalma günler yaşıyor. Hava sıcaklığının 24 dereceyi bulması ile Kumbahçe, Gümbet, Bitez ve hemen hemen Bütün sahillere doluşan az sayıda yerli yabancı turist ve Bodrumlular sahi kenarlarındaki cay bahçelerini doldurdu Balık tutanlar, sahilde gezenler, kumsalda oyun oynayan çocuklar ve kitap okuyan vatandaşlar ise renk görüntülere sahne oldu.
Gezenler - 18.2.2012
Başbakan Yardımcısı Arınç, Hüsn-Ü Hat Sergisi Açılışına Katıldı
Arınç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün özellikle Hüsn-ü Hat, Hilye-i Şerif ve fermanlar konusunda duyarlı olduğunu ifade ederek, bunun en güzel örneğinin de, yaklaşık 2 ay önce Devlet Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerinden birinin Hattat Hasan Çelebi'ye verilmesi olduğunu söyledi. İstanbullu sanatseverlerin bu sergi vesilesiyle alışveriş merkezini daha sık ziyaret edeceği ve beğeneceği inancını dile getiren Arınç, "Meclis Başkanlığım döneminde Dolmabahçe Sarayında, Beylerbeyi Sarayında, kasır ve köşklerde sanat eserleri vardı. Bunlar sadece gezenler tarafından bilinebilen objelerdi.
Gezenler - 18.2.2012
Arınç, Hüsn-ü Hat Sergisi'nin Açılışını Yaptı
İstanbullu sanatseverlerin bu sergi vesilesiyle alışveriş merkezini daha sık ziyaret edeceği ve beğeneceği inancını dile getiren Arınç, şöyle devam etti: "Meclis Başkanlığım döneminde Dolmabahçe Sarayında, Beylerbeyi Sarayında, kasır ve köşklerde sanat eserleri vardı. Bunlar sadece gezenler tarafından bilinebilen objelerdi.
Gezenler - 17.2.2012
Gay'ler Erkekliklerini Fark Edemiyorlar!
BİZİM GİBİ EL ELE GEZENLER VAR MI? Başınızdan üç evlilik geçti.
Gezenler - 17.2.2012
Nefes Eğitmeninden İlginç İddia
BİZİM GİBİ EL ELE GEZENLER VAR MI? Başınızdan üç evlilik geçti.
Gezenler - 17.2.2012
Nefes Eğitmenin İlginç "Gay" Tanımı
BİZİM GİBİ EL ELE GEZENLER VAR MI? Başınızdan üç evlilik geçti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gezenler Haberleri | Gezenler Haber - Haberler - Sayfa 4 - Gezenler haberleri, son dakika gezenler haber ve gelişmeleri burada. Gel de Gaziantep'i Kıskanma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:10:26. #1.14#
title