Gezenler Haberleri

Gezenler haber, Gezenler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gezenler - 1.11.2012
Akyaka'daki Kadın Azmağı'na Ziyaretçi Akını
'Gizli güzellik' olarak da bilinen cenneti andıran Akyaka Kadın Azmağı, bu yıl Muğla'nın en fazla gezilen yerleri arasındaki yer aldı. Akyaka Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda da Akyaka- Gökova Azmak Tur ve Yolcu Taşıma Hizmetleri Kooperatifi Üyesi Mehmet Can Görgün, bu yıl azmağı ziyaret eden turist sayısının 20 bin artarak yaklaşık 120 bine yükseldiğini kaydetti. 3 bin 850 metre uzunluğundaki azmağın 2 bin metrelik bölümünün tekneyle gezilebildiğini belirten Görgün, "Çünkü tekneyle gidilemeyen yerlerin derinliği 10-15 santimetre. Azmağa turist ilgisi, bölgede tanıtımın iyi yapılmasından kaynaklanıyor. Azmağı gezenler ülkelerine döndüklerinde vatandaşlarına da öneriyor.
Gezenler - 27.10.2012
Çanakkale Şehitliklerinde Bayram Hareketliliği Yaşanıyor
Kurban Bayramı tatilini fırsat bilenler, tarihi ve turistik yerlere akın etti. Yerli ve yabancı turistlerin en fazla rağbet gösterdiği yerlerin başında ise 97 yıl önce Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı. Bayramın ilk gününü sakin geçiren bölge, ikinci ve üçüncü günlerde yoğunluk yaşandı. Dünyanın dört bir yanından ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelenler, ziyarete Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir köyünden başlıyor. Buradaki tabyaları gezenler, daha sonra Seyit Onbaşı'nın heykelinin yanında fotoğraf çektirip Şehitler Abidesi'ne gidiyor.
Gezenler - 24.10.2012
Ünyeli İş Adamı Okutucu 32 Ülke Gezdi
Okuyucuları tarafından ilgi ile takip edilen Okutucu, aynı zamanda 32 ülke gezerek Ünye'den en fazla ülke gezenler arasında iddialı bir yerde yerini korumayı da başardı.
Gezenler - 20.10.2012
Kuşadası Rahime Bilici İlkokulu Comenius Projesinde
Rahime Bilici İlkokulu Müdürü Özer Akyıldız, " Romanya, Yunanistan, Portekiz, Slovakya, Macaristan ve Litvanya ortaklığında hazırlanan " İcarus'tan Gezenler Arasına Yolculuk " projesi kabul edilmiştir.
Gezenler - 20.10.2012
"Çanakkale Gezici Müzesi" Urla'ya Geldi
Müzeyi gezenler içerisinde Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi yöneticileri, Emniyet Teşkilatı mensupları, Türk Kızılayı Urla Başkanlığı üyeleri de yer aldı.
Gezenler - 10.10.2012
Bursa Polisi, Çocuklardan Çevrelerinde Olup Biteni Bildirmelerini İstedi
ÇEVRENİZDE GÖRDÜĞÜNÜZ SORUNLARI BİZE TWIT ATIN Şehit Polis Bülent Aslan Ortaokulu Müdür Yardımcısı Kerem Durdu ise "Bu çocuklarımız arasında ilk kez şehir merkezine gelen ve müzeyi gezenler var.
Gezenler - 7.10.2012
Samsun Hatırası
– SAMSUN'da yazdan kalan güneşli günleri değerlendirmek isteyenler sahil yoluna akın ediyor. Özellikle Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da kente ayak bastığı Tütün İskelesi ilgi görüyor. Sahil yolunda gezenler iskelede hatıra fotoğrafı çektiriyor.
Gezenler - 5.10.2012
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (4)
ANTALYA, (DHA) Foto: Açılış ve fuarı gezenler === Belediye çalışanlarına ikramiye FİNİKE'de Sahilkent Belde Belediyesi ve Birleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Yerel-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.
Gezenler - 30.9.2012
İlyada Destanı'nı Kumaşlara İşlediler
Çimenlik Kalesi'ndeki sergiyi gezenler, sergi alanındaki eğitmenler gözetiminde uygulama çalışmalarına da katılıyorlar.
Gezenler - 11.9.2012
Çanakkale ve Sarıkamış'ı Anlatan Gezici Savaş Müzesi Espiye'ye Geldi
Çanakkale Şehitliği'ni gezemeyenler için gezici müzenin önem arz ettiğini dile getiren Burak, şunları söyledi: "Türkler olarak, dedelerimizin ve atalarımızın şehit olduğu yerleri mutlaka görmeliyiz. Anzaklar, Çanakkale Şehitliği'ni görmek için 19 saat uzaktan gelerek, şehitliği ziyaret ediyorlar. Müzeyi gezenler savaş aletlerine ve Seyit Onbaşı'nın heykeline yoğun ilgi gösteriyor.
Gezenler - 11.9.2012
Söke'de Antika Sergi
Ali Gençli, kendi arşivinde bulunan eski basım kitap ve dergileri sergilerken; geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yararına olmak üzere satışa çıkardı. Söke Belediyesi Bedesten Sanat Galerisi'nde açılışı yapılan sergiyi ilk gününde gezenler arasında Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna, Söke CHP İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Batmaz ve Hanife Salkım, Söke CHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Işık da yer aldı.
Gezenler - 11.9.2012
İzmir'de Enerji Verimli Projede İzocam İmzası
Projeye İzmirlilerin ilgisi nasıl? İzmirlilerin ilgisi çok iyi. Elimizde sadece 8 daire kaldı. Örnek daireyi gezenler tasarımı çok beğeniyorlar.
Gezenler - 8.9.2012
Kapadokya'yı 484 Bin Kişi Ücretsiz Ziyaret Etti
Ziyarete açık bulundurulan mekan ve yeraltı kentlerini bu yılın ilk 7 ayında 427 bin 568'si ücretli, 484 bin 320'si ücretsiz, 184 bin 654'ü müze kartlı ve 665 bin 899'u seyahat Acentelerine bağlı tur firmaları ile gelen ziyaretçi olmak üzere 1 milyon 762 bin 441 kişinin ziyaret ettiğini açıklandı. Bölgedeki tarihi ve turistik mekanları sadece Ağustos ayı içerisinde 90 bin 446 yerli ve yabancı turist gişelere ödeme yaparken ziyaret ederken, ücretsiz olarak müze ve ören yerlerini gezenler rekor bir seviyeye ulaşarak toplam ay içerisinde 207 bin 308 kişiye ulaştı.
Gezenler - 6.9.2012
Çamlı Palmiye
Bitki bilimciler tarafından biyolojik çeşitlilik açısından dünya çapında önemli 200 ekolojik bölgeden biri ve 116 endemik bitki türüne ev sahipliği yapan Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Ordu Belediyesi'nin 2006 yılında sahil yoluna diktiği 13 palmiye kuruma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Dikimi yapılan bazı palmiyeler yaprak açarken, bazı palmiyelerde ise bugüne kadar hiç yaprak açmadı. Kuruyan ve hiç yaprak açmayan palmiyelerde ise çam fidanları boy göstermeye başladı. Sahil kordonunda gezenler, palmiyelerin üzerinde büyümüş çam fidanlarını görünce şaşkınlığını gizleyemedi.
Gezenler - 1.9.2012
81'lik Delikanlı Aynı Coşkuyla Açıldı
Uluslararası İzmir Fuarı, bu yıl 81. kez aynı coşkuyla kapılarını açtı. Bu yılın onur konuğu Latin Amerika ve hoşgörü kenti Hatay oldu. Fuarın ana teması ise 'yaşamın her alanında tasarım'. Yüzlerce İzmirli hem farklı tasarımları görmek hem de yenilikleri izlemek için merakla ilk günden fuara geldi.Ezan çan ve hazan sesinin yüzyıllardır birlikte duyulduğu Hatay, künefesi, mozaikleri, neyleri, yöresel kıyafetleri, demir çelik endüstrisi ile fuarda. Mey yapan ve çalan Ali Zeynel Çiftçi, İnsan sesine en yakın ses dediği meyi çalarak tanıttı. Fuar nedeniyle yarı fiyatını satılan meyi, meraklıları 100 liradan satın aldı.Tel kadayıfın tuzsuz peyniyle buluştuğu künefe damakları, oba, şalvar, yemeni, arakçin ve poşi giyen folklor ekibi, halk oyunu gösterisiyle ruhları şenlendirdi.İzmir fuarının ilk yıllarına tanıklık eden klasik arabalar 81. yılda meraklasının seyrine sunuldu.Keması tasarım olan fuarda klasik otomobiller büyük ilgi gördü. 1949 model chevroletler de bunlardan biri İzmir Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Birol Akgöz, görenlerin tepkisini anlattı..Fuarı gezenler, Kızılay'ın standına da uğradı.
Gezenler - 24.8.2012
Cefakar İtfaiye Araçlarını Seven Şehir: İzmir
Fuar bu yıl "fotomaraton" adlı, fotoğraf meraklılarını heyecanlandıracak bir etkinliğe de sahip olacak. Fotomaraton'da 31 Ağustos-9 Eylül arasında fuarı gezenler mekanı fotoğraflayacak ve ürünleriyle yarışmaya katılabilecek.
Gezenler - 23.8.2012
Doğanın Güzelliğini Uygur'un Objektifinden Keşfettiler
Sergiyi gezen binlerce kişi, doğanın tüm güzelliklerini yansıtan fotoğrafları hayranlıkla izlerken, sergiyi gezenler arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Adana Başkonsolosu John Espinoza ve Çukurova Lions Kulübü üyeleri de yer aldı.
Gezenler - 18.8.2012
Bayram Öncesi Şehitlik Ziyaretçi Akınına Uğradı
Sivas Yukarı Tekke Mezarlığı'nda arife gününde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Kabir ziyareti için mezarlığa gelenler, şehitleri de unutmadı. Sabah saatlerinden itibaren şehitliğe gelen şehit aileleri ve vatandaşlar, Kuran-ı Kerim okuyup dua etti. Kabir ziyaretinde bulunanlar, ayrıca kabristanlığın içinde bulunan Şehitler Müzesi'ni de ziyaret etti. Şehitlerin özel eşyalarının ve fotoğraflarının sergilendiği müzeyi gezenler, şehitlerin vatani görevlerini yaparken ailelerine yazdıkları mektupları okurken duygu dolu anlar yaşadı.
Gezenler - 12.8.2012
Tarihi Kutnu Kumaş Tezgahı İlgi Çekiyor
Yaklaşık 150 yıllık eski bir tezgahtır bu. Müzemiz yaklaşık 5 yıl önce açıldı. Bizde bunu eski bir ustadan aldık ve buraya kurduk. ve 4 yıldır müzemizi gezenler kutnu kumaş tezgahını inceleyerek, kumaşın nasıl yapıldığını nasıl üretildiğini görüyorlar.
Gezenler - 11.8.2012
Anadolu'nun Tüm Renkleri Esenler'de
Etkinlik alanında kurulan stantlarda, Anadolu'nun kültürünü ve geleneğini yansıtan tüm geleneksel özellikler yer alıyor. Anadolu'nun zengin mutfağına özgü lezzetlerin de sunulduğu stantlarda, farklı coğrafyalara özgü kıyafetten, folklora, alet-edevattan, müziğe kadar yöresel esintiler esiyor. Bu seneki Ramazan etkinliklerini "Şimdi kardeşliğin tam zamanı" sloganıyla yürüten Esenler Belediyesi'nin Ramazan Etkinlik Alanı'nı gezenler, dinledikleri müzik, yedikleri yemek, aldıkları hediyelik eşyalarla Sinop'tan Adıyaman'a, Kayseri'den Tokat'a, Edirne'den Ardahan'a Anadolu'ya doğru keyifli bir yolculuğa çıkıyor adeta.
Gezenler - 11.8.2012
İnebolu'da Denizde Oluşan Hortumlar Korkuttu
Batı Karadeniz sahilinde hissedilen hortumlar görenleri şaşkına uğrattı. Sinop Türkeli sahilinden başlayan hortumlar sırası ile Çatalzeytin, Abana, İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinden izlenebildi. Bir anda 5-6 hortumun denizin üzerinde görülmesi heyecana sebep oldu. Denizde balık yakalayan tekneler üzerlerine gelen hortumu görünce kaçmak zorunda kaldılar. Sahil boyunda araçları ile seyir halinde gezenler görüntü yakalamak için cep telefonlarına sarıldılar.
Gezenler - 8.8.2012
Altınbaş'tan "Osmanlı'nın İhtişamı"
Altınbaş Sultanını Arıyor Forum İstanbul AVM'deki sergi boyunca ziyaretçileri birbirinden çekici sürprizler bekliyor. Sergiyi gezenler Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, özel olarak hazırlanmış Sultan kostümlerini giyerek, dizide kullanılan 10 karatlık gerdanlık ile hatıra fotoğrafı çektirebilme şansını yakalıyor.
Gezenler - 3.8.2012
Ramazan'ın Kalbi Seyyid Burhaneddin'de
"SEYYİD BURHANEDDİN'DE BİR MERKEZ OLUŞTU" Seyyid Burhaneddin Türbesi yanında iftar yapmanın güzelliğine de dikkat çeken Başkan Özhaseki, şöyle konuştu: "İstanbul'un Eyüp Sultan'ı var. Konya'da Mevlana Hazretleri var. Kayserimizin de herkes tarafından hürmet gören, takdir edilen ve her zaman hayırla yad edilen, manevi bir emiri var. O da Seyyid Burhaneddin Hazretleri… Zaten Türbesi ve çevresinde bir düzenlemeyi yıllar öncesinde yapmıştık. Geçen sene ise eski bir mescidi taşıyarak ve yan tarafta da bir büyükçe namazgah inşa ederek buranın bir merkez olmasını sağlamaya çalışmıştık. İftardan sonra da burada namazlar kılınıyor, uzunca bir müddet de çay içenler, sohbet edenler, keyifle etrafta gezenler oluyor.
Gezenler - 3.8.2012
Başkan Özhaseki, Seyyid Burhaneddin Türbesi'nde Vatandaşlarla İftar Yemeği Yedi
İftarın ardından konuşan Özhaseki, Kayseri'deki hayırseverlik ruhuna dikkati çekerek, şunları söyledi: "Ramazanda 3 yerde iftar veriliyor. İftar yemekleri, vakıflar, dernekler aracılığıyla Kayserili hayırseverler tarafından veriliyor. Zenginlerimiz, işadamlarımız o vakıflara yardımda bulunarak burada iftar veriyorlar. Bugün bin 500 kişiye iftar verilmiş. Burada hepimizin duygusallaştığı bir ortam var. Manevi olarak müthiş bir yoğunluk var. Buraya gelip iftar yapan vatandaşların mutluluğu zaten gözlerinden okunuyor." Seyyid Burhaneddin Türbesi yanında iftar yapmanın güzelliğine de dikkat çeken Başkan Özhaseki, şöyle konuştu: "İstanbul'un Eyüp Sultan'ı, Konya'da Mevlana Hazretleri var. Kayserimiz'in de herkes tarafından hürmet gören, takdir edilen ve her zaman hayırla yad edilen, manevi bir emiri var. O da Seyyid Burhaneddin Hazretleri. Türbe ve çevresinde yıllar önce bir düzenleme yapmıştık. Geçen sene ise eski bir mescidi taşıyarak ve yan tarafta da büyük bir namazgah inşa ederek buranın bir merkez olmasını sağlamaya çalışmıştık. İftardan sonra da burada namazlar kılınıyor, uzunca bir müddet de çay içenler, sohbet edenler, keyifle etrafta gezenler oluyor.
Gezenler - 3.8.2012
Başkan Özhaseki Vatandaşlarla İftar Yaptı
"SEYYİD BURHANEDDİN'DE BİR MERKEZ OLUŞTU" Seyyid Burhaneddin Türbesi yanında iftar yapmanın güzelliğine de dikkat çeken Başkan Özhaseki, şöyle konuştu: "İstanbul'un Eyüp Sultan'ı var. Konya'da Mevlana Hazretleri var. Kayserimizin de herkes tarafından hürmet gören, takdir edilen ve her zaman hayırla yad edilen, manevi bir emiri var. O da Seyyid Burhaneddin Hazretleri… Zaten Türbesi ve çevresinde bir düzenlemeyi yıllar öncesinde yapmıştık. Geçen sene ise eski bir mescidi taşıyarak ve yan tarafta da bir büyükçe namazgah inşa ederek buranın bir merkez olmasını sağlamaya çalışmıştık. İftardan sonra da burada namazlar kılınıyor, uzunca bir müddet de çay içenler, sohbet edenler, keyifle etrafta gezenler oluyor.
Gezenler - 30.7.2012
Geleneksel Sanatlar Atölye Çalışmaları Sergisi Çorlu'da Açıldı
Özgün tasarımların yanı sıra tarihsel öneme sahip çeşitli eserlerin çini uygulamalarının yer aldığı sergide Ferize Şen Balkı'nın 34, öğrencilerinin ise 46 eseri sergileniyor. Geleneksel Türk El Sanatları'nın en güzel örneklerinin görülebildiği sergide, kurutulmuş Hercai Menekşe yaprağı üzerine yapılan 'Allah' ve 'Muhammed' yazılı çalışma, kurutulmuş definbahya yaprağı üzerine yapılan 'Maşallah' yazı ile kurutulmuş sarmaşık yaprağı üzerine yapılan 'Kişi Sevdiği ile Beraberdir' yazılı çalışma sergiyi gezenlerden büyük beğeni alıyor.
Gezenler - 28.7.2012
Hozat'ta "1937-1938 Dersim Fotoğraf Sergisi" Açıldı (Fotoğraflı
Saltık, arşivi hakkında şu bilgileri verdi: "O döneme ait, harekatta görev almış emniyet görevlilerinin, müfettişlerin kişisel arşivlerinden rica veya parayla satın alınmış özel fotoğraflardan oluşuyor. Bin 200-bin 500 orijinal fotoğraf ve belgenin bir kısmı burada. Benim bu araştırmadaki 12 yıllık süreçte aldığım orijinal belgelere göre, daha önce politikacıların konuştuğu o ki 'ayaklanmada, çatışmalarda bu kadar silah ele geçirildi' deniyordu, burada ilk defa Dersim Harekatından önce silahların tek tek hangi aşiretten ya da evden ne kadar toplandığı bütün belgesiyle burada var. Bence bu belge tartışmayı da bitirir. Yani bu harekat yapıldığında Dersimliler'de silah yok. Ölüm listesini '11 bin küsür kişi' diye açıklamıştım. Belgenin orijinali burada." Serginin önemine dikkati çeken Saltık, sergiyi gezenlerin, dedelerinin ve yakınlarının fotoğraflarını görebildiğini belirterek, "Ağlıyorlar veya akrabalarını arıyorlar, dedelerini ilk defa görüyorlar.
Gezenler - 25.7.2012
Basın Özgürlüğü Karikatür Segisi Açıldı
TÜRK BASININI ÖZETLİYOR Burada konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, "24 Temmuz Sansürün Kaldırılışı'nın yıldönümünde açtığımız sergi basının içinde bulunduğu durumu anlatan, özgür basın özlemiyle çizilen ve günümüz Türkiye'sine ışık tutan karikatürlerden oluşuyor. Yurt içi ve yurtdışından çok değerli çizer arkadaşlarımızın katkı koyduğu bu sergiyi gezenler basın ve ifade özgürlüğü konusunda yüzlerce sayfa yazı okumuş kadar olacaktır.
Gezenler - 21.7.2012
CHP'li Vekillerden 11'inci Oda Tepkisi
SOYDAN, "GÜZELLİKLERE GÖLGE DÜŞÜRÜYOR" Merkezdeki son odanın tüm güzelliğe gölge düşürdüğünü savunan CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, "Son bölüme gelindiğinde yüreğimiz burkuldu. Bu gezide Çanakkale ruhunun ortaya çıkarıldığını görmedik. O ruh buraya verilmemiş. Çanakkale'deki direniş ruhunun, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yüreğini ortaya koyup emperyalistlere karşı şehit olanların ruhunu burada göremedik. Ama en son her şeye birileri sahip çıkmış. Cumhurbaşkanı ve Başbakan sanki her şey onların eseriymiş gibi bu ülkeyi sahiplenmişler. Ziyaretçiler burada bunu zannedebilir. Ama burayı gezenler Meclise geldiğinde sahiplenmiş gibi görünenlerin, Atatürk ve İsmet İnönü'ye nasıl saldırdıklarını.
Gezenler - 19.7.2012
Fotoğraf Sanatçısı Özal'dan 100. Sergi
Balıkesirli gazeteci ve haber fotoğrafları sanatçısı Olcay Özal, 100.kişisel sergisini Yaylada AVM'de açtı.21 Temmuz Cumartesi gününe kadar açık kalacak sergide yer alan 150 haber fotoğrafı sergiyi gezenler tarafından büyük ilgi gördü.
Gezenler - 10.7.2012
Gel de Gaziantep'i Kıskanma
'Kalenin etrafındaki binlerce yıllık binalar restore edilmiş turizme kazandırılmış. Onun için son yıllarda Gaziantep görülmeden geçilmeyecek bir kent haline gelmiş. Müzeler kuruyor' diyen Ertan Sayın, 'Şehrin ortasındaki kilometrelerce uzunluğundaki dev park tam bir eğlence alanı. Parkın içinde yer alan Planetaryum tek kelimeyle harika. 2011 yılının başında açılmış. Bir yılda ziyaret eden sayısı 150 bini geçmiş. Bilimle ilgili ne varsa, deneylerle görerek öğreniyor gelenler. 25 dakikalık 4 filmi halinde bir kürenin içinde yatan koltuklara kurulup uzayı tanıyor gezenler.
Gezenler - 10.7.2012
Gaziantep İzmir Basınında
Yeni Asır Gazetesi köşe yazarlarından Ertan Sayın imzasını taşıyan köşe yazısında, Sayın'ın, Kıyı Ege Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen seminer programı kapsamında Gaziantep ziyaretinden izlenimlerine yer verildi. Sayın, köşe yazısında şu ifadelere yer verdi, "Gördük ki, Gaziantep'e boşuna 'Güneydoğunun Paris'i' demiyorlar. İzmir'in yarı nüfusuna sahip bir kent ama bizi kat kat katlamış durumda. Organize sanayi bölgesinde 4. etap dolmuş, beşinci etabı açmışlar. 5. etap ilk dört etabın toplam büyüklüğüne eşit. Yüzlerce fabrika harıl harıl çalışıyor. Kalenin etrafındaki binlerce yıllık binalar restore edilmiş turizme kazandırılmış. Onun için son yıllarda Gaziantep görülmeden geçilmeyecek bir kent haline gelmiş. Müzeler kuruyor" diyen Ertan Sayın, 'Şehrin ortasındaki kilometrelerce uzunluğundaki dev park tam bir eğlence alanı. Parkın içinde yer alan Planetaryum tek kelimeyle harika. 2011 yılının başında açılmış. Bir yılda ziyaret eden sayısı 150 bini geçmiş. Bilimle ilgili ne varsa, deneylerle görerek öğreniyor gelenler. 25 dakikalık 4 filmi halinde bir kürenin içinde yatan koltuklara kurulup uzayı tanıyor gezenler.
Gezenler - 10.7.2012
"İstanbul'da Bahçe ve Çiçek" Sergisi Siirt'te Açıldı
Sergi koordinatörü Kenan Kaya, sergilen fotoğraflarda yer alan çiçekler hakkında bilgi verirken, sergiyi gezenler sergi anı defterine düşüncelerini yazdı.
Gezenler - 10.7.2012
Gaziantep'te Yapılan Projeler Övgü Topluyor
Gaziantep Kalesi'nin etrafındaki binlerce yıllık binalar restore edilerek turizme kazandırıldığına işaret eden Sayın, yazısına şöyle devam ediyor: "Onun için son yıllarda Gaziantep görülmeden geçilmeyecek bir kent haline gelmiş. Müzeler kuruyor. Şehrin ortasındaki kilometrelerce uzunluğundaki dev park tam bir eğlence alanı. Parkın içinde yer alan Planetaryum tek kelimeyle harika. 2011 yılının başında açılmış. Bir yılda ziyaret eden sayısı 150 bini geçmiş. Bilimle ilgili ne varsa, deneylerle görerek öğreniyor gelenler. 25 dakikalık 4 filmi halinde bir kürenin içinde yatan koltuklara kurulup uzayı tanıyor gezenler.
Gezenler - 6.7.2012
Aşova 8.çiçek Bamyası Festivali
AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle burada yaptığı konuşmada "Sevgili kardeşlerim yerin üzerinde gezenler var yerin altında yatanlar var.
Gezenler - 3.7.2012
Çanakkale Müzesine Yoğun İlgi
Çanakkale'ye gidemeyenler için tarihi yakından görme imkanın sağlandığı sergi Düzce'de de büyük ilgi görüyor. Müzeyi gezenler Çok iyi, çok güzel hazırlanmış.
Gezenler - 1.7.2012
Ayvalık Ticaret Odası Bir İlk Gerçekleştirdi
Coğrafi işaret belgesini alarak Ayvalık zeytinyağına markalaşma yolunda önemli bir kazanım sağlayan ATO bir adım ilçedeki zeytinyağı sektörü için yeni bir adım daha atarak, 1 günde 2 açılış yaptı. Açılış kokteylinde; Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, ATO yöneticileri, eski ATO Başkanı Ziya Şansal, Ayvalık'ın zeytinyağı firmalarının sahibi ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu. Ayvalık Belediye Bandosunun güncel şarkıları da dahil ettiği repertuarıyla kokteyle katılanlara adeta müzik ziyareti verdiği gözlenirken, Ayvalık Ticaret Odası binasının hemen karşısında yer alan çift cepheli, tarihi bir binanın restore edilmesiyle kazanıldığı, iki bölümden oluşan binanın, Laboratuar bölümünde zeytinyağı tadım kurslarının düzenlenecek ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenlerin eğitileceği ve böylece coğrafi işaretlemenin uygulanması ve izlenmesinin daha da kolaylaşacağının altı çizildi. Zeytinyağı Tadım Laboratuarının tüm altyapısının zeytinyağı uzmanı, kimya mühendisi ve şimdiye kadar çok sayıda panelist yetiştiren Ümmühan Tibet tarafından oluşturulduğu öğrenilirken, tarihi binanın ikinci bölümünün ise galeri-müze olarak projelendirilerek, hayata geçirildi. Açılışta konuşan; Ayvalık ticaret hayatının önemli dönüm noktalarının metinler, görseller ve objelerle anlatıldığı bir merkezi olma özelliğini taşıyan galeri-müzenin, Cumhuriyet'le yaşıt olan Ayvalık Ticaret Odası'na ait arşivin titizlikle elden geçirilmesiyle gün ışığına çıkarıldığını savunan ATO Başkanı Rahmi Gençer, Çağdaş bir tasarımla sunulan bilgi ve belgelerin galeri-müzeyi gezenler tarafından ilgiyle karşılanmasını beklediğini vurguladı.
Gezenler - 29.6.2012
Cam Boncuk Kursiyerlerinden Sergi
Turan Bahadır Sergi Salonu'ndaki 'Deniz' konseptiyle hazırlanmış olan Cam Boncuk Sergisi'nin açılışını Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan yaptı. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, Şamil Çınar ve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekci de sergiyi gezenler arasında yer aldı.
Gezenler - 27.6.2012
Erdelhun'un Gün Yüzüne Çıkan Arşivi Sergiyle Halka Açıldı
HAYIRIL BİR HİZMET YAPILDI Sergiyi gezenler arasında 27 Mayıs darbesi sonrasında yargılanan, önce idama sonra müebbet hapse mahkum edilen dönemin Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri'nin oğlu Cahit İleri de vardı.
Gezenler - 27.6.2012
Ayvalık Ticaret Odası'ndan Bir İlk
Zeytinyağı Tadım Laboratuvarının tüm altyapısının zeytinyağı uzmanı, kimya mühendisi ve şimdiye kadar çok sayıda panelist yetiştiren Ümmühan Tibet tarafından oluşturulduğu kaydedilirken, tarihi binanın ikinci bölümünün ise galeri-müze olarak projelendirilerek hayata geçirildiği belirtiliyor. Ayvalık ticaret hayatının önemli dönüm noktalarının metinler, görseller ve objelerle anlatıldığı bir merkezi olma özelliğini taşıyan galeri-müzenin, Cumhuriyet'le yaşıt olan Ayvalık Ticaret Odası'na ait arşivin titizlikle elden geçirilmesiyle gün ışığına çıkarıldığı öğrenildi. Çağdaş bir tasarımla sunulan bilgi ve belgelerin galeri-müzeyi gezenler tarafından ilgiyle karşılanmasının beklendiği kaydedilirken, söz konusu galerinin aynı zamanda küçük çaplı bir kent müzesi olma özelliği taşıdığı ve mübadele öncesinden günümüze dek uzanan bir çizgide derli-toplu bir Ayvalık'ın sosyal panoramasını gözler önüne sermesinin amaçlandığı belirtildi.
Gezenler - 23.6.2012
"Niksar'ın Fidanları Kültür Sanat Şöleni"
Osmanlı döneminden kalma eseri gezenler, İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.
Gezenler - 21.6.2012
Sosyal Tesislerdeki Bayanlar Yaptıkları Ürünlerini Sergilediler
Geçtiğimiz günlerde 9 sosyal tesisin bir araya gelerek yıl boyunca ürettikleri ürünlerin sergisinde bulunan Başkan Fadıloğlu, yine Şehitkamil Belediyesi'ne bağlı farklı sosyal tesislerde yapılan ürünlerin sergisini açtı. Tesislerde eğitim gören anaokulu öğrencileri ile de vakit geçiren Başkan Fadıloğlu, minik öğrencilerin sevgisiyle karşılandı. Bayanların birbirinden farklı alanlarda ortaya çıkardıkları ürünler, sergiyi gezenler tarafından büyük beğeniyle incelendi.
Gezenler - 18.6.2012
İnsuyu Mağarası, Serinlemek İsteyenlerin Yeni Mekanı
Mağaranın çok güzel olduğunu söyleyen Mustafa Aydın, serinlemek için bile gelineceğini aktardı. Mağaranın ziyarete açılmayan bölümünde araştırma yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Mağara Araştırma Kulübü (TÜMAK)'nden Ezgi Tok, mağaranın, Büyük Göl'den sonraki kısmında çalışmalar yaptıklarını belirtti. Mağaranın gezilmeyen kısmında çöküntüler ve göllerin bulunduğunu ifade eden Ezgi Tok, "Parıltılı birikimler oluşmuş. Her yere kar yağmış gibi güzel bir ortam var. Sarkıtlar ve dikitler var." şeklinde konuştu. Mağarayı gezenler, en azıdan serinlemek için herkesi İnsuyu Mağarası'na davet etti.
Gezenler - 14.6.2012
Kursiyerlerin Ebru, Hat ve Tezhip Ürünleri Görücüye Çıktı
Açılış kurdelesini kesen Başkan Akgül, yıl içinde ebru, tezhip ve hat bölümü kursiyerlerinin hazırladıkları çalışmaların sergilendiği stantları tek tek dolaştı. 5 hat, 59 ebru ve 58 tezhip eseri sergilenirken, kursiyerlerle sohbet eden Akgül, çocuk, kadın ve erkeklerin meslek edinme, kültür, sanat ve spor gibi dallarda ihtiyaç ve taleplerini gözeterek hizmet etmeye çalıştıklarının altını çizdi. Kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı sergi adeta göz kamaştırdı. Sergiyi gezenler, kursiyerleri eserlerinden dolayı tebrik etti.
Gezenler - 12.6.2012
22 Ayar Altından Minyatür Eser
Sergide, 18 ebru, 15 tezhip, 55 çini, 20 minyatür olmak üzere 108 eser yer alırken sergiyi gezenler ebruyla yapılmış Türk bayrağına büyük ilgi gösterdiler.
Gezenler - 11.6.2012
''Bizden ve Onlardan 26'' Sergisi
"Bizden ve Onlardan 26" kapsamında, sanatseverler, dünya çağdaş sanatının usta isimlerinden Alecos Fassianos, Yuri Kuper, Paul Jenkins, Arthur Luiz Piza, Chu The Chun, ile şimdi hayatta olmayan Salvador Dali, André Masson, René Carcan, Pierre Yves Tremois gibi sanat tarihinde yer almış çok ünlü sanatçıların yapıtlarını da izleme şansına sahip olacaklar. Ayrıca sergiyi gezenler, Tem Sanat Galerisi'nin büyük fedakarlıklarla bir araya getirdiği elli iki Türk ve kırk beş yabancı sanatçının yapıtlarında çeşitli eğilimleri, gelişmeleri izleyebilme, uygulanan yeni ve değişik tekniklerden bilgi edinme ve en az bunlar kadar önemli, Türk ve yabancı sanatçılar, aynı sergide birlikte görüldüğünden, karşılaştırma fırsatını bulabilecekler.
Gezenler - 10.6.2012
Niksar Kalesi Vatandaşların Uğrak Yeri Oldu
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca bir bölümü restore edilen ilçeye hakim tepede bulunan tarihi Niksar Kalesi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Hafta sonu tatilinin keyfini çıkarmak için kaleyi gezenler, çam ormanlarıyla kaplı alanında tarihi doku ve Niksar manzarasıyla çaylarını yudumluyor.
Gezenler - 8.6.2012
Karamanlı Hanımlardan Muhteşem Sergi
Sergi açılışından önce kursiyerlere sertifikaları verilirken, hanımların hazırladıkları eserler sergiyi gezenler tarafından çok beğenildi.
Gezenler - 7.6.2012
İz-Mek'te Yıl Sonu Heyecanı
Hanımeli Kültür Merkezi'nde aralarında kuaförlük, el nakışı, mefruşat, yağlı boya resim, masörlük, cilt bakımı, İngilizce, gitar, dans, giyimin de bulunduğu 19 ayrı kursa bin 170 kişi katıldı. Yaklaşık 8 ay süren kursu bitirenlere belgeleri verildi. Belgelerini alan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı sergi adeta göz kamaştırdı. Sergiyi gezenler, kursiyerleri eserlerinden dolayı kutladılar.
Gezenler - 5.6.2012
Çanakkale Destanı'na 80 Milyon Liralık Tanıtım Merkezi
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ile DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Bayramiç, Ezine ve Kumkale Ovaları Sulama Tesisleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 7 Haziran'da hizmete açılıyor. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini gezenler Çanakkale Savaşını yaşama imkanı bulacak.
Gezenler - 4.6.2012
Datçalı Bayanlar El Becerilerini Sergiledi
Sergiyi gezenler hanımların yaptığı eserleri hayranlıkla incelediler ve çok beğendiklerini belirttiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gezenler Haberleri | Gezenler Haber - Haberler - Sayfa 3 - Gezenler haberleri, son dakika gezenler haber ve gelişmeleri burada. Başkan Akyürek, Türbeönü Meydanı'nda İnceleme Yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 03:45:39. #1.14#
title