Geyve'ye A'dan Z'ye Hizmet

Geyve'ye A'dan Z'ye Hizmet
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Taraklı ve Hendek’in ardından ilçe ziyaretlerine Geyve’de devam etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Taraklı ve Hendek'in ardından ilçe ziyaretlerine Geyve'de devam etti.

İlçede devam eden yatırımları beraberinde SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ve AK Parti Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak ile inceleyen Toçoğlu, projelerde gelinen son aşamalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler aldı.

GÜNEYİN ATIK SULARI KARADENİZ'E

Pamukova ve Geyve ilçelerine hizmet sunacak atık su arıtma tesislerinin yapım çalışmalarını değerlendiren Toçoğlu, "Yaklaşık 8,5 milyon liralık projemiz 40 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Modern ve son derece ileri teknoloji ile inşa edilen atık su arıtma tesisimiz güney bölgesine uzun yıllar hizmet sunacak. Tesiste mekanik parçaların montajı tamamlanmak üzere. İnşallah bu yatırım güney bölgesindeki tüm evsel ve endüstriyel atıkları toplayacak ve bu merkezde arıtacak. Projemizin tamamlanmasıyla Sakarya Nehri şehrimizin güneyinden Karadeniz'e daha temiz ulaşacak. İnşallah tesisimizi kısa süre içerisinde devreye alacağız" diye konuştu.

ATIK SUYA KESİN ÇÖZÜM

Projenin tamamlanmasıyla Pamukova ve Geyve'de atık su sorununun yaşanmayacağını da belirten Toçoğlu, "Büyükşehir Belediyesi'nin güçlü hizmet elini tüm ilçelerimize ulaştırıyoruz. Sakarya'nın tüm ilçelerinde atık su sorununa kesin çözümler üretmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şehrimizi sağlam altyapı ile buluşturma hedefiyle 16 ilçemizin tamamında arıtma tesisi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda planlanan yeni yatırımlarımızı da kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

HEDEF SAĞLAM ALTYAPI

Hedeflerinin Sakarya'nın tamamında sağlam altyapı sorunsuz içme suyu olduğunu da kaydeden Başkan Toçoğlu, "Bilindiği üzere daha önce Geyvemize yaklaşık 4 milyonluk yatırımla 13 kilometrelik içme suyu hattı inşa etmiştik. Aynı şekilde Alifuatpaşa içme suyu projesi kapsamında da 42 kilometrelik içme suyu hattını tamamladık. İçme suyu projelerimizin yanında Geyve'ye 125 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattını kazandırdık. 2. etap yağmursuyu hattı çalışmaları kapsamında 8 kilometrelik hat üzerindeki çalışmalarımız da sürüyor. Tüm bu altyapı çalışmalarımızın ardından ilçemizde kapsamlı bir asfalt atağı başlattık. İlçe merkezindeki tüm güzergahları sıcak asfaltla buluşturduk" dedi.

DOĞANTEPE KÖPRÜSÜ'NDE İŞLEM TAMAM

Ziyaret programının devamında Geyve Doğantepe Köprüsü'nde tamamlanan çalışmaları inceleyen Başkan Zeki Toçoğlu, "Geyve Doğantepe'de yeni bir köprü inşa etmek için kısa süre önce çalışmalara başlamıştık. Deforme olan eski köprüyü yıktık. Yerine 45 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde yeni bir köprü inşa ettik. Doğantepe Köprüsü artık daha sağlam ve güvenli. Güzergahta son olarak asfalt serme işlemi gerçekleştirerek çalışmalarımızı tamamlayacağız. İlçemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

GEYVE SGM YÜKSELİYOR

Sosyal Belediyecilik başlığında da ilçede önemli yatırımların hayata geçirildiğini kaydeden Toçoğlu, "Geyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi projemizde de artık sona yaklaştık. Görüldüğü gibi yalnızca altyapı, içme suyu ve asfalt değil tüm belediyecilik alanlarında örnek çalışmaları hayata geçiriyoruz. İnşası devam eden bu merkezle Geyveli hanım kardeşlerimiz, çocuklarımız, engelli ve yaşlılarımız birçok farklı etkinlik için bir araya gelecekler. Hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'E HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Geyve'de gerçekleştirilen hizmetlerden ötürü Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür eden AK Parti Geyve ilçe Başkanı Muhittin Irmak, "Geyve Büyükşehir Belediyesi'nin güçlü hizmetleri ile buluşmaya devam ediyor. Hamdolsun çok önemli yatırımlar hayata geçirildi. Altyapıda, içme suyunda, asfalt alanında ciddi hizmetler aldık. Sosyal çalışmalar da oldukça mutluluk verici. Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi'nin tamamlanması ile ilçemizde büyük bir yer edineceğini düşünüyoruz. Tüm bu yapılanlar ve yapılacak olanlar için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na teşekkür ediyoruz" diye konuştu. - SAKARYA

Geyve'ye A'dan Z'ye Hizmet
Geyve'ye A'dan Z'ye Hizmet
Geyve'ye A'dan Z'ye Hizmet

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title