GERİ DÖNMESİ HABERLERİ

Geri Dönmesi Haberleri

Geri Dönmesi haber, Geri Dönmesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Geri Dönmesi - 8.3.2007
Pakistan Sınırında 2 Türk Tutuklandı
Almanya'da yaşayan 2 Türk vatandaşının, Afganistan-Pakistan sınırında terörist oldukları şüphesiyle tutuklandığı bildirildi. Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinde yayınlanan haberde, bölgedeki aşırı dinci örgütlerin kamplarında eğitim görme hazırlığı içinde olmakla suçlanan Türklerin Pakistan makamlarınca Amerikan birimlerine teslim edildiği belirtildi. Bu arada, 2002 yılında Pakistan sınırında yakalanarak Amerikalılara teslim edildikten sonra Guantanamo Üssü'nde tutulan Murat Kurnaz ile ilgili Federal Alman Meclisi’nin Soruturma Komisyonu’nda iki gizli servis efi dinleniyor. Federal Emniyet Dairesi eski yöneticileri August Hanning ve halefi Ernst Uhrlau, 2002 yılında Murat Kurnaz’ın suçsuzluğu kanıtlandığı halde neden güvenlik açısından risk teşkil ettiği kanısına varıldığı hakkında bilgi verecek. Eski İçişleri Bakanı Otto Schily ise bakanlığının o dönemde Kurnaz’ın Almanya’ya geri dönmesini engelleme giriimini güvenlik gerekçesiyle savundu.
Geri Dönmesi - 5.3.2007
Mahmur Kampı ile İlgili Üçlü Toplantı Cenevre'de Başladı
Kuzey Irak'taki Mahmur Kampı'nın Kapatılıp Kapatılmamasını Belirleyecek Olan Toplantıların İlki İsviçre'nin Cenevre Kentindeki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (Bmmyk) Binasında Başladı. BM, Türkiye ve Irak Arasındaki Toplantı Basına Kapalı Yapılıyor.
Geri Dönmesi - 5.3.2007
Mahmur Kampıyla İlgili Üçlü Toplantı Cenevre'de Başladı
BM, Türkiye ve Irak Arasında, Kuzey Irak'taki Mahmur Kampının Kaderini Belirleyecek Üçlü Toplantının İlki Bugün Cenevre'de Başladı.
Geri Dönmesi - 4.3.2007
Abhazya'da Parlamento Seçimleri Yapılıyor
Gürcistan'dan Tek Taraflı Bağımsızlığını İlan Eden Abhazya'da Halk Bugün Parlamento Seçimleri İçin Sandık Başına Gidiyor. Seçimlerde, Parlamentodaki 35 Sandalye İçin 117 Aday Yarışacak.
Geri Dönmesi - 2.3.2007
Kahramanmaraş'ta Mikrokredi Toplantısı
AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Aziz Akgül, Mikrokredinin Türkiye'de Çok Benimsendiğini Belirterek, İleriki Aşamalarda Sadece Fakirlere Yönelik Mikrofinans Kuruluşu Oluşturulması Gerektiğini Söyledi.
Geri Dönmesi - 2.3.2007
Wınterthur Barcelona: 82 - Efes Pilsen: 73
Basketbol Uleb Avrupa Ligi (F) Grubu 3. Maçında Efes Pilsen, İspanya'nın Wintrethur Barcelona Takımına 82-73 Yenilerek, Grubunda 3. Mağlubiyetini Aldı ve Tur Şansını Zora Soktu.
Geri Dönmesi - 24.2.2007
İran'ın Nükleer Programı
Resmi Ziyaret İçin Viyana'da Bulunan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, İran Yönetimine, Nükleer Programına İlişkin Sorunun Çözümü İçin Görüşme Masasına Geri Dönmesi Çağrısını Yineleyerek, "İran Nükleer Sorunları Konusunda Kuzey Kore'yi Örnek Alarak Bu Meseleyi Çözülebilir. Bu Olayın Büyümeden Çözümleneceğini Temenni Ediyorum" Dedi.
Geri Dönmesi - 23.2.2007
Brıtney'in Öfke Krizi
ESKİ EŞİ KEVIN FEDERLINE, KAPIYI AÇMAYINCA BRITNEY SPEARS ÖFKEYE KAPILIP FOTOĞRAFÇILARA SALDIRDI. Son olarak saçlarını kazıtan ve tedavi görmek için yattığı rehabilitasyon merkezinden kaçan Britney Spears yeni bir skandala imza attı. Önceki akşam eski eşi Kevin Federline'ın evine giden Spears, ısrarla çalmasına rağmen kapı açılmayınca şiddetli bir öfkeye kapıldı. Arabasından aldığı şemsiye ile önce basın mensuplarına saldıran Spears yeterince hırsını alamamış olacak ki, daha sonra da gazetecilerin arabasını tekmeleyip şemsiyesiyle camlarını kırmaya çalıştı. Görgü tanıklarına göre Britney'in öfke krizi geçirdiği sırada eski eşi Kevin Federline'ın büyük bir olasılıkla çiftin iki çocuğu ile birlikte evdeydi. Spears ayrıldıktan yaklaşık 30 dakika sonra Federline da evden çıktı. Britney Spears'ın kendisini beklediği, bir zamanlar birlikte yaşadıkları eve doğru hareket etti. Çiftin hem çocuklarının geleceği konusunda hem de Britney Spears'ın kaçtığı rehabilitasyon merkezine geri dönmesi konusunda anlaşmaya varması bekleniyor.
Geri Dönmesi - 23.2.2007
ABD'li Savaş Karşıtı Cındy Sheehan Dha'ya Konuştu
Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu Tarafından Bu Yıl Dördüncüsü Düzenlenen "Savaşsız Bir Dünya İçin Ulusulararası Buluşma" Toplantılarına Katılmak Üzere Türkiye'ye Gelen Cindy Sheehan ve Hizbullah'ın Düşünce Kuruluşu Olarak Faaliyet Gösteren "Belgeleme ve İstişare Merkezi"nin Başkanı, Lübnan Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Fayyad Dha'ya Konuştu.
Geri Dönmesi - 22.2.2007
Trafik Kazasında Hafızasını Kaybeden Aydın, Okuluna Dönmek İstiyor
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesinde Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası 80 Gün Yoğun Bakımda Kaldıktan Sonra Yaşama Dönen 10 Yaşındaki Aydın Çetinkaya, Kaybettiği Hafızası ve Kullanamadığı Sol El ve Sol Ayağı Nedeniyle Okuluna Devam Edemiyor. Maddi İmkansızlık Nedeniyle Tedavisi Yarım Kalan Minik Aydın, Tedavisinin Tamamlanmasının Ardından Çok Sevdiği Okuluna Geri Dönmek ve Büyüyünce Doktor Olmak İstiyor.
Geri Dönmesi - 22.2.2007
Rıce, İran'ı Müzakere Masasına Döndürmeye Kararlı
ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İran'ın nükleer programıyla ilgili müzakere masasına tekrar dönmesini teşvik etmek amacıyla konunun Birleşmiş Miletler Güvenlik Konseyi'ne yeniden havale edileceğini belirtti. Berlin'de Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ve Avrupa Birliği Dış Politika Şefi Javier Solana ile görüşmesinin ardından konuşan Rice, İran'ın uranyum zenginleştirmesini durdurmasını reddetmesinin ardından atılacak adımlar konusunda anlaşmaya varıldığını bildirdi. "Amaca ulaşmak için uygun yollarımızı ve Güvenlik Konseyi'ni kullanacağımızı tekrar teyit ettik" diyen Rice, "Amaç, İran'ın zenginleştirme faaliyetlerini askıya alarak müzakere masasına geri dönmesini sağlamak.
Geri Dönmesi - 21.2.2007
İngiliz Basınında Bugün
İngiliz Basınında Bugün, İngiltere Başbakanı Tony Blair'in Irak'taki İngiliz Birliklerinin Geri Çekilmesine İlişkin Avam Kamarası'nda Yapacağı Konuşma ve Bu Konuşmada Ortaya Koyacağı Planın Ayrıntıları, İran'a Uranyum Zenginleştirme Faaliyetlerini Durdurması İçin Tanınan Sürenin Bugün Dolması ve Londra'da 2005'te 52 Kişinin Öldüğü Bombalı Saldırılardan İki Hafta Sonra Saldırı Girişiminde Bulund...
Geri Dönmesi - 20.2.2007
Uzmanlar Uyardı: Sobayı Alttan Değil, Üstten Tutuşturun
TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Selçuk Göndermez, Kış Aylarında Kömür Sobasından Sızan Karbonmonoksit Gazından Türkiye'de Yılda Ortalama 60 Kişinin Yaşamını Yitirmesinin Altında, Bilinçsiz Soba Yakılmasının Bulunduğunu Söyledi.
Geri Dönmesi - 20.2.2007
Genç Fenerbahçeliler Taraftar Grubunun Lideri Sefa: Gerekirse Gfb'yi Lağvetmeyi Düşünüyoruz
Fenerbahçe'nin 14 Şubat Çarşamba günü UEFA Kupası 3. tur ilk maçında Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan AZ Alkmaar maçında çıkan olayların ardından ismi gündeme gelen, Fenerbahçe'nin en büyük tribün grubunun başındaki isim Sefa (Nihat Özpolat) DHA'ya açıklamalarda bulundu. Genç Fenerbahçeliler (GFB) gurubunun bir tribün grubundan ziyade sivil toplum örgütü olduğunu söyleyen Sefa, "GFB, Türkiye'deki en üst seviyedeki insanında en alt seviyedeki insanında Fenerbahçe aşkı için buluştuğu bir nokta. Grubumuzda Türkiye'de sayılı zengin insanların olduğu kişilerde var. Ayakkabı boyacısı da var. Aslında sivil toplum örgütüyüz. 71 ilde temsilciliğimiz var. Bizim tribünde herkes eşit. Şu anda en büyük taraftar grubuyuz" dedi. AZ Alkmaar maçında tribünde yaşanan olaylarla ilgili olarak ise Sefa, "AZ maçında neler olduğunu bizde anlamadık. Hayal gibiydi. Fenerbahçe taraftarı birbirine gerdi. Bir anda bıçaklar ile saldırıldı. Bizim için kamuoyunda gündem değişti. Hikayeler üretildi. 300 bin dolar rant varmış dediler. İnsanların bize olan sevgisini bitirmeye çalışıyorlar. Esenler grubu diye bir şey yok. Bunlar bize karşı bir oluşum. Esenler derneği vara ama onlarla ilişkilerimiz zaten iyi. Bu insanlar, bazı kesimlerden aldıkları destekle bize karşı bir oluşum içindeler. Madem taraftar grubular, niye Telsim tribününe girmiyorlar. Bun da art niyet aramak lazım" diye konuştu. GFB lideri, gerekirse GFB'yi lağvedebileceklerini de ifade ederek, "Akan kan herkese sıçrıyor. Vicdan azabı var, vebal var. 1 kardeşimizin kanı 100 kupadan daha değerli" şeklinde konuştu. GFB'nin Başkan Aziz Yıldırım ile problemler yaşadığının hatırlatılması ile ilgili ise Sefa, "Başkanımız camiamızın başkanı. Kendisiyle aramız iyiydi ama bazı insanlar başkana gidip bizi kötülüyorlar ve prim yapıyorlar. Biz başkanımız için pankart açtık, istifa ettiği için geri dönmesi için yürüyüş yaptık.
Geri Dönmesi - 19.2.2007
Alex'le Eski Takımı Palmeiras da İlgileniyor
Fenerbahçe'nin Yıldız Futbolcusu Alex de Souza'nın Brezilya'ya Dönme Olasılığı, Eski Kulüpleri Cruzeiro'dan Sonra Palmerias'ı da Harekete Geçirdi.
Geri Dönmesi - 17.2.2007
DYP'den İstifa Eden İl Genel Meclisi Üyesi Öztekin Törenle Anavatan Partisi'ne Katıldı
Geçtiğimiz Ay Partisi DYP'den İstifa Eden Aydın İl Genel Meclisi Üyesi Yaşar Öztekin, Anavatan Partisi'ne Katıldı. Düzenlenen Törende Öztekin'in Yeni Rozetini, Anavatan Partisi İl Başkanı Önder Nalıncı Taktı.
Geri Dönmesi - 17.2.2007
DYP'den İstifa Eden İl Genel Meclisi Üyesi Öztekin, Anavatan'a Katıldı
DYP'den Geçtiğimiz Ay İstifa Eden Aydın İl Genel Meclisi Üyesi Yaşar Öztekin, Düzenlenen Törenle Eski Partisi Anavatan'a Katıldı.
Geri Dönmesi - 17.2.2007
Scottıe Pıppen'dan Geri Dönüş Sinyalleri
Chicago Bulls Formasıyla Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (Nba) Altı Kez Şampiyonluk Yaşayan Eski Yıldız Basketbolculardan Scottie Pippen Tekrar Basketbol Sahalarına Geri Dönmeyi Düşündüğünü Açıkladı.
Geri Dönmesi - 16.2.2007
AK Parti İl Başkanları Toplantısı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2007 Yılının Türkiye'yi Hakettiği Güç ve İtibara Taşımak İçin Başlattıkları Değişim ve Kalkınma Atılımının Millet İradesiyle Bir Kez Daha Tasdik Edileceği Bir Yıl Olacağı Belirterek, "Nasıl 3 Kasım'dan Sonra 28 Mart Yerel Seçimlerinden Oylarımızı Arttırdıysak, Önümüzdeki Genel Seçimlerden de Oyumuzu Arttırarak Çıkacağız" Dedi.
Geri Dönmesi - 14.2.2007
Maltepe'de Sevgililer Gününe Özel Sevgi Duvarı...
Maltepe'de Sevgililer günü nedeniyle kurulan Sevgi Duvarı panosuna çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi. Eşi tarafından terk edilen kişiye ise belediye başkanı sahip çıktı. Sabah saatlerinde kurulan Sevgi Duvarı panosuna Maltepeliler mesajlarını bıraktı. Eşlerine ve sevgililerine müzik eşliğinde mesajlar yazan vatandaşlar, bir yandan da birbirlerinin Sevgililer Gününü kutladılar. Bir buçuk ay önce eşi tarafından terk edildiğini dile getiren Zeki Kaya isimli vatandaş, oğlu alarak mesaj panosuna duygularını yazdı. Elinde kendisini terk eden eşi Yıldız Kaya ile bir oğlunun fotoğrafı bulunan Zeki Kaya, belediyede işçi olarak çalıştığını eşinin terkrar geri dönmesi için Sevgi Duvarına yazı yazdığını belirterek eşinin dönmesini istedi.
Geri Dönmesi - 14.2.2007
Türk Telekom, Fıba Eurocup'ta Gruptan Çıkmayı Garantiledi
Fıba Eurocup'ta 2. Tur K Grubu'nda Mücadele Eden Türk Telekom, Grubundaki Beşinci Maçında Yunan Ekibi Panionios'u Ankara'da Konuk Etti. Maçı 78-77 Kazanan Temsilcimiz Gruptan Çıkmayı Garantilerken, Liderliğini de Korudu.
Geri Dönmesi - 12.2.2007
Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi
Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 4. Klasman Grubu'nda Mücadele Eden Giresunspor, Deplasmanda Pazarspor Karşısında Aldığı Beraberliğe Sevindi.
Geri Dönmesi - 12.2.2007
Erzincan'da Amatör Maçlarda Güvenlik Önlemleri Artırıldı
Erzincan 1. Amatör Küme Play-off Grubu müsakabalarında geçtiğimiz haftalarda çıkan olayların ardından sahalarda güvenlik tedbirleri artırıldı. Tribünleri dolduran taraftarlardan bazılarının rakip takım futbolcularına, hakemlere ve olayları görüntüleyen basın mensuplarına yönelik fiili ve sözlü saldırıları üzerine harekete geçen Erzincan Emniyet Müdürlüğü, amatör maçlarda güvenlik önlemlerini artırdı. Hafta sonu Şeker Futbol Sahaları'nda oynanan amatör futbol karşılaşmalarını Emniyet Müdürü Ahmet Çimen'le birlikte Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk da izledi. Buyruk, bundan sonra kendilerinin de amatör karşılaşmaları takip etmeye çalışacaklarını belirterek, "Olaylara sebep olanların tespit edilip cezalandırılması için emniyet yetkilileri çalışmalar yapıyor. Biz Erzincan'ın imajını bozan bu tip olaylara karşıyız. Bu tür olayların yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Olaylara yol açanların da en ağır şekilde cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız" dedi. Mehmet Buyruk, amatör futbol takımlarının yararlandığı sahalardaki alt yapı eksiklerinin giderilmesi için de çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Erzincan Emniyet Müdürü Ahmet Çimen de, amatör karşılaşmalarda alınan güvenlik önlemlerini bir kez daha gözden geçirdiklerini ve bu kapsamda maçlarda görevli sayısının artırıldığını anlattı. Erzincan Emniyet Müdürü Çimen, amatör karşılaşmaların da, profesyonel karşılaşmalar gibi kameralı ve fotoğraflı takibi yapılacağını ifade ederek, "İnşallah bu konuda seyircilerimizin de sağ duyusuna güvenerek bir daha benzer olayların yaşanmayacağını düşünüyorum. Seyircilerimizden spor ahlakına uygun davranışlarda bulunmalarını istiyorum" dedi. Belediye Başkanı Mehmet Buyruk ve Emniyet Müdürü Ahmet Çimen'in gazeteciler aracılığıyla yaptığı sağduyu çağrılarından kısa bir süre sonra Erzincan Belediyespor ile Mercanspor maçı başladı. Karşılaşmanın son dakikalarında saha içerisinde yine olaylar çıktı. İki takım futbolcuları arasında çıkan ve karşılıklı itiş kakışın yaşandığı kavga sırasında karşılaşmanın hakemi Eyüp Dülgeroğlu yardımcılarıyla birlikte sahayı terk etti. Hakemlerin sahadan çıkması üzerine bir süre ara verilen karşılaşma, yapılan görüşmelerden sonra hakemlerin geri dönmesiyle kaldığı yerden devam etti.
Geri Dönmesi - 12.2.2007
Sarıgül'ün CHP'ye Dönme Kararı Yargıtay'dan Döndü
Yargıtay 4.Hukuk Dairesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun (YDK) Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkında verdiği ihraç kararını iptal eden yerel mahkeme kararını usul yönünden bozdu. Edinilen bilgiye göre, Yargıtay 4.Hukuk Dairesi, Ankara 24.Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Sarıgül'ün CHP'ye geri dönmesine ilişkin verdiği kararı esastan değil usulden incelemesi gerektiğini belirterek bozdu ve dosyayı iade etti.
Geri Dönmesi - 10.2.2007
Çömez ve Diren Washington'da "Yüzyılda Türkiye'nin Yol Haritası" Konulu Toplantıya Katıldı
AK Parti Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren, ABD'nin başkenti Washington'daki Woodrow Wilson International Center for Scholars adlı düşünce kuruluşunda, "Yüzyılda Türkiye'nin Yol Haritası" konulu bir toplantıya katılarak, Kerkük ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıda AK Parti milletvekili Çömez'e, terör örgütü PKK'nın Washington Temsilcisi Kani Gulam, Türkiye'nin Saddam döneminde ilgilenmediği Kerkük ile niçin bugün ilgilenmeye başladığını sorarak, Türkçe olarak, "Bayram değil, seyran değil, eniştem beni niye öptü" deyişini hatırlattı. Çömez, Gulam'a Türkiye'nin 1990'lı yıllarda Saddam'ın zulmünden kaçan peşmergelere kucak açtığını belirterek, "Endişemiz şu ki, bu koşullar altında yapılacak bir seçim, orada iç savaşı körükleyecektir. Bayram ve seyran değil ama kıyamet var. Kerkük hassasiyetini tam olarak anlamamışsınız. 1990'lı yıllarda Saddam'ın zulmünden kaçan yüz binlerce peşmergeye kapımızı açtık. Peşmergelerin bizim için anlamı, Türkiye'de yaşayan Kürt kökenli Türk yurttaşların akrabaları olmalarıydı. Biz o gün Saddam'ın zulmünden kaçanlara yardımcı olduk. Bugün Kerkük'te yaşanan muhtemel gelişmeleri de görebiliyoruz. Saddam Kerkük'teki Kürtleri ve Türkleri sürdü. Bugünkü sorun, Kerkük'teki Kürtlerin geri gelmesi değil, Kerkük ile hiç bağlantısı olmayan Kürtlerin şehre getirilmesi. Saddam'ın heykelinin yıkıldığı günden 5 gün sonra ben ordaydım. Kürt nüfus Kerkük'e getirilmeye başlamıştı. Oraya gelen Kürtlerin birçoğu niçin geldiğini bilmiyordu. Gönderilen 1 Kürt'ün yerine, neredeyse 50 Kürt getirilmişti. Kerkük Irak şehridir. Bu şehirde Sünni ve Şii Araplar, Türkmenler ve Kürtler var. Keşke bayram seyran olsa ama ne yazık ki kıyamet bekleniyor ve insanların kanı dökülecek, korkumuz o. Ben bölgeye yaptığım ziyaret sırasında çok sayıda kalp rahatsızlığı olan Kürt çocuğu Türkiye'ye getirerek tedavi ettirdim" cevabını verdi. Toplantıda, Kerkük'te kontrolün ABD'de olduğunun belirtilmesi üzerine Çömez, ABD'nin orada her şeyi kontrol edemediğini belirtti. Çömez, "ABD'nin her şeyi denetimde tutması olanaksız. Kontrolü peşmergeler yapıyor" dedi. Çömez, ABD'nin terör örgütü PKK ile mücadelede koordinatör olarak atadığı Emekli Orgeneral Joseph Ralston ile yaptıkları bir görüşmede, Ralston'ın kendisine ABD askerlerinin PKK'ya karşı Mahmur Kampına peşmergelerle baskın yapmayı planladığını kaydetti. Çömez, askerlerin kampa gittiğinde ise kimseyi bulamadıklarını ve terör örgütü PKK'nın baskını önceden haber aldığının anlaşıldığını anlattığını kaydetti. Turhan Çömez, Ralston'ın, Mahmur'dan kaçan teröristlerin nerede olduğunu bilmediklerini söylemesine rağmen, Kerkük'teki kimi çevrelerin kendisine, Mahmur'dan gelenlerin Kerkük'e yerleştiğini ifade ettiğini ve bunun doğru olup olmadığını tespit etmenin, oradaki gücün yetkisinde olduğunu da kaydetti. Çömez, Kerkük'te olanlara ilişkin sözlerinin doğru çıkmaması durumunda, bunun en çok kendisini sevindireceğini ifade etti. Çömez, "Kuzey Irak'taki 6 bin teröristle mücadele için ABD sadece bir koordinatör atadı. Terör örgütü PKK'nın elebaşıları hala kamplarda ve basın toplantıları yapıyor. Türkiye'nin ısrarlı taleplerine karşın iade edilmediler. Ellerinde C-4, A-4 tipi patlayıcılar, Stinger füzeleri var. Lojistik yolları kesilmedi. Haberleşme ağları çok rahat, ortaklaşa çökertilebilirdi, olmadı. Türk halkı kırgın" diye konuştu. Kerkük'te bu yıl planlandığı gibi referandum yapılırsa ve bunun sonucu da Irak'taki Kürt bölgesine bağlanma olursa, on yıllar boyunca bitmeyecek yeni bir iç savaşın başlayacağı uyarısında bulunan Çömez, "Sorun, Kerkük'ten sürülen Kürtlerin geri dönmesi değil.
Geri Dönmesi - 9.2.2007
Beckham Yeniden Kadroda
Real Madrid'in İtalyan teknik direktörü Fabio Capello, "bir daha kadroya almayacağım" dediği İngiliz futbolcu David Beckham'ı tekrar kadroya aldı. Sezon sonunda Real Madrid'den ayrılacağını ve ABD'nin Los Angeles Galaxy takımıyla anlaştığını açıklamasının ardından, teknik direktör Capello tarafından kadro dışı bırakılan Beckham, deplasmanda Real Sociedad ile yarın oynayacakları maçın kadrosuna alındı. Real Madrid'de Raul ve Guti gibi takım içindeki bazı futbolcuların, Beckham'ın geri dönmesini istemesinin ardından kararından geri dönen Capello, yaklaşık 1 ay sonra tekrardan Beckham'ı hesaba katmaya başladı.
Geri Dönmesi - 9.2.2007
Lillikas: "Magosa'ya Ancak Rumlar Dönerse İzin Veririz"
Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Yorgos Lillikas, Magosa Limanının Uluslararası Ticarete Açılmasına Ancak, Şehre Rumların Geri Dönmesi Halinde İzin Vereceklerini Söyledi.
Geri Dönmesi - 9.2.2007
Kürt Bakan İhsan: Kerkük'e Dönecek Kürtler'e Tazminat Verilecek
Kuzey Irak’taki yerel Kürt hükümetinin 'Dışişlerinden Sorumlu Bakanı' Muhammed İhsan, Kerkük’teki durumunun normalleştirilmesiyle ilgili 140. Maddeyi Uygulama Komisyonunun aldığı karar doğrultusunda kente daha sonradan yerleştirilen Arap ailelerinin eski yerlerine dönmesi şartıyla tazminat alacaklarını söyledi. İhsan, Kerkük’ten zorla çıkartılan Kürt ve diğer ailelerin de tazminat alabilmeleri için kente dönmeleri gerektiğini söyledi. Erbil’de basın toplantısı düzenleyen İhsan, 140. maddenin uygulaması konusunda umutlu olduğunu belirterek, Kerkük ve diğer koparılmış bölgelerin geri dönmesi için kendilerinin seçtiği 'anayasal yoldan' başka çözüm yolunun bulunmadığını söyledi.
Geri Dönmesi - 8.2.2007
Adıyaman'da Yerel Yönetimler..
Adıyaman Belediyesinin hazırladığı ve Avrupa Birliğinin Sürdürülebilir Kalkınmanın Sektörel Politikalara Entegrasyonu Hibe Programı kapsamında bulunan "Kendimiz ve kentimiz için temiz bir sayfa" isimli proje çerçevesinde katı atık yönetimi için saha çalışmaları başladı. Belediye AR-GE birimi tarafından Kalkınma Projeleri Akademisi Derneği ile ortak yürütülen proje çerçevesinde ilk başta toplu konut alanlarına yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı. Proje ekibi Bahçeşehir’deki konut sakinleriyle bir araya gelerek katı atık yönetimi konusuyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Katı atık yönetiminin ekonomik, sağlık, çevresel etkilerine değinen uzmanlar, katı atıkların nasıl ayrıştırılacağı hakkında detaylı açıklamalar yaptılar. Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, katı atık yönetiminde toplumsal bir duyarlılık oluşturacak olan projenin saha çalışmalarına başlamasının önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, projenin uzun vadede her yıl heba edilen trilyonlarca liralık kaynağın Adıyaman'a geri dönmesini sağlayacağını kaydetti.
Geri Dönmesi - 8.2.2007
Tiflis Uluslararası Havaalanı Açıldı
Tiflis Uluslararası Havaalanı Gürcistan Devlet Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Açıldı.
Geri Dönmesi - 8.2.2007
Iraklı Diplomatlar Avustralya'dan Sığınma Hakkı İstedi
Avustralya'da Bulunan 3 Iraklı Diplomat Bu Ülkeden Kendileri ve Aileleri İçin İnsani Sığınma Hakkı Talebinde Bulundu.
Geri Dönmesi - 7.2.2007
İtalyan Candy Grup Süsler Markasıyla Bilinen Doruk Ev Gereçleri'ni Satın Aldı
Ev Aletleri Sanayiinde Dünyanın Önde Gelen Kuruluşlarından Olan ve Bünyesinde Hoover ve Candy Gibi Uluslararası Markaları Barındıran İtalyan Candy Grup, Süsler Markasıyla Bilinen Doruk Ev Gereçleri Şirketi'ni Satın Aldı.
Geri Dönmesi - 6.2.2007
Fabıano Eller'in Transfer Peşinatı Trabzonspor'un Kasasına Girdi
Trabzonspor Genel Saymanı Emin Kahraman, Fabiano Eller'in transfer bedelinin 450 bin Euro'luk peşinat kısmının Bordo-mavili kulübün kasasına girdiğini söyledi. Kahraman, İspanya'nın Atletico Madrid kulübüne transfer olan Fabiano Eller'in transfer bedeli olan 1 milyon Euro'nun 450 bin Euro'luk peşinatının, bugün Trabzonspor Kulübü'nün hesabına yattığını, kalan miktarın ise mart ayı içinde yatırılacağını kaydetti. Brezilyalı futbolcunun Atletico Madrid kulübü ile anlaşmasının ardından, bu kulübün 3 gün içinde yatırması gereken transfer tutarının peşinat kısmının yatırılmaması üzerine, Eller'in Trabzonspor'a geri dönmesinin gündeme geldiğini hatırlatan Kahraman, iki kulüp arasında yapılan görüşmelerin ardından İspanyol kulübünün ek süre talebinde bulunduğunu kaydetti.
Geri Dönmesi - 6.2.2007
Türkiye'de Zorlandım
Genç Oyuncu Timuçin Esen 'Eleştirmenleri' Eleştirdi:
Geri Dönmesi - 6.2.2007
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Hacıosmanoğlu: Türkiye'de Futbolu Kaosa Sürükleyen Bir Yapı Var
Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye'de futbolu kaosa sürükleyen bir yapı olduğunu söyledi. Hacıosmanoğlu, televizyonlarda yayınlanan programları seyredince ben Türk futbolu adına üzüntü duyduğunu belirterek, "Çünkü hızla kutuplaşmaya doğru gidiliyor. Bu kutuplaşmanın da Türk futbolunu güzel yarınlara değil, çirkin yarınlara taşıyacağını her yerde söylüyorum. Hakemlerde bu durumdan etkileniyor. Hakemler maçlarını yönetirken, 'Acaba bu federasyon durur mu, bu federasyonu destekleyen kulüplerin lehine karar versem, yeni gelecek olanlar benim önümü keser mi' psikolojisi altında kalıyorlar. Bu psikoloji ile maçlara çıktıkları zaman da kasti olarak yaptıklarına inanmıyorum ama hatalar yapıyorlar. Bu hatalarda kritik noktadaki takımları etkiliyor. Bu kaosun, hakemlerin kararsızlığına sebebiyet veren baş sorumlular kutuplaşmayı yaratan ve Türk futbolunu yönetme adına kendi tekeline almaya çalışan insanlardır. Biz bunların hesabını yapmadan bu şekilde devam edersek, Türk futbolunu güzel yarınlara taşıyamayız. Amacımız Türk futbolunu güzel yarınlara taşımaksa, uzlaşı kültürünü öne plana çıkarıp. bu ülkede federasyona aday olacak insanların birilerinin güdümünde değil; hür iradeleriyle, bilgi ve birikimleri ile ortaya çıkmaları gerektiğini söylüyoruz. Ama sporla ilgili herkes konuşuyor ama bu uzlaşı kültürüyle ilgili kimse konuşmuyor. Herkes kendi şahsi ihtirası adına konuşuyor. Bunun için bu kaos ortamını yaratanlar kimse, Trabzonspor ve yöneticileri olarak bizler isek bunun faturasını ödeyecek diye düşünüyorum. Bu nedenle herkesi sağduyuya çağırıyorum" dedi. Son günlerde sert açıklamaları ile gündeme gelen Trabzonspor başkan yardımcısı bu zamana kadar kimseyi hedef alarak konuşmadığının altını çizere, "Ben yaşananları konuşuyorum. Kapı arkasında ne koşuyorsam, kapı önünde de onu konuşuyorum. Ama Türk futboluna yön vermek isteyenler, Türk futbolunu yönetmek isteyenler kapı arkasında farklı, kapı önünde farklı konuşmayı bırakacaklar. Hiç kimseyle duelloya çıkmadık. Benim yaşantımı herkes biliyor. Söylediklerimi de herkes biliyor. Yaşananların hepsini artısıyla eksisiyle kamuoyu ile paylaşıyorum. Bu insanlar 15-20 kişi bir araya gelip biz aileyiz diyorlar. Ben böyle düşünmüyorum. Ben, taraftarlar, basın ve spor camiasındaki herkesi spor ailesi olarak görüyorum. böyle kısır dar alana sıkıştırdığınız, dışarıda farklı içerde farklı davrandığınız zamanda hizmet edemiyorsunuz. Ben doğruları söylüyorum ama bugüne kadar benim doğru söylemediğimi söyleyen bir insana rastlamadım. Niye böyle biri çıkmadı çünkü benim söylediklerimin hepsi gerçektir, yaşananlardır" ifadelerini kullandı. İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un ikinci yarı performansıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: "İlk yarıda defansif zaafı olan bir takımdık. Bundan dolayı şikayetlerimiz vardı. Defans zaaflarımızı giderek ikinci yarı başlayınca, Kayserispor ile berabere kaldık ve Gaziantepspor'u hava muhalefetine rağmen iyi top oynayarak 1-0 mağlup ettik. Takımda ikinci yarıda bir toparlanma var. Vestel Manisaspor Beşiktaş ile üst üste oynadığı iki maçta 7 tane gol yedi. Buna rağmen ben Ersun Yanal'ın takımını ilk defa bizim maçımızda 5 kişi çakılı defans yaparken gördüm. Bu nedenle oradan da beraberlikle ayrıldık. Tabi ki Trabzonspor puan kaybettiği zaman ligde bulunduğu yer nedeniyle sıkıntı yaratıyor. 4 maçta sadece penaltıdan bir gol yedik. Ofansta gol noktalarında bir sıkıntımız var. Bu nedenle gol bölgesindeki oyunculara yardım etsin diye Ceyhun'u transfer ettik. Vestel maçında takımla antrenmana çıkamadığı için ilk 11'de oynamadı. Ama bundan sonraki maçlar için hazır ve hocamız kendisine çok güveniyor. Ceyhun forma giyince gol bölgesindeki oyuncularımız çok daha rahatlayacak diye düşünüyorum. 1-2 maç sonra herkesin özlediği Trabzonspor'u hep beraber seyredeceğimize dair inancımız yüksek." Trabzonspor'un 21 puanla ligin alt sıralarında olmasının herkesi rahatsız ettiği gibi yönetimi de rahatsız ettiğini belirten Hacıosmanoğlu, "Taraftarımızın rahatsızlığı da takımın istenen yerde olmamasından. Ama ikinci yarıda bu takıma takviyeler yapıldı. İki maç berabere bitti ama bundan sonraki süreçte takımın yükselişe geçtiği ortada. Takım ilk yarıya oranla daha derli toplu oynuyor. Galibiyet gerekiyor. Gaziantepspor maçıyla da bu galibiyet serisine başlarız diye düşünüyorum. Taraftarlarımız sabırlı olsun" dedi. Rusya'nın Zenit takımına transfer olan milli futbolcu Fatih Tekke'nin yeniden Trabzonspor'a döneceğiyle ilgili haberleri ise "Fatih Tekke'nin geri dönmesi gündemizde değil.
Geri Dönmesi - 5.2.2007
Sezen'den Şarkı Aldı
Uzun Zamandır Ortalarda Olmayan Burak Kut, Müzik Piyasasına Yeniden Dönmeye Hazırlanıyor.
Geri Dönmesi - 5.2.2007
Muratlı, Kazada Ölen 2 Futbolcuya Ağladı
Tekirdağ'ın Muratlı İlçesi'nde Cumartesi Günü Meydana Gelen Trafik Kazasında Yaşımını Yitiren Amatör Futbolculardan 21 Yaşındaki Burak Şencan Memleketi Çorlu'da, 36 Yaşındaki Murat Özcan da İstanbul'da Toprağga Verildi. En Büyük Hayali Galatasaray Formasını Giymek Olan ve Bir Ara Kadroya Giremeyince Futbolu Bırakan Burak Şencan'ın, Aynı Kazada Hayatını Kaybeden Murat Özcan'ın Desteği ile Futbol...
Geri Dönmesi - 4.2.2007
Minibüsçülere Alternatifli Dönüşüm
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Raylı Sistemi Şehrin Doğu Yakasında Devreye Alması ile Birlikte, Bölgedeki 600 Minibüsçü İçin Toplu Ulaşıma Entegre Etme Çalışmaları da Yoğunluk Kazandı. Toplu Ulaşımda Fiyat İstikrarını Korumayı Hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yeni Satın Aldığı 70 Mercedes Otobüse 15 İlave ile Konforlu Otobüs Sayısını 85'e Çıkartırken, Toplam 300 Otobüsünü de Uzun Hatl...
Geri Dönmesi - 4.2.2007
Gönlünde Timuçin Var
Yeni Bir Dizi Projesiyle Dönmeye Hazırlanan Güzel Oyuncu Kendisine Eşlik Edecek Erkek Oyuncu Arıyor.
Geri Dönmesi - 2.2.2007
Evliliğe Soğuk Bakıyor
Armağan Çağlayan, Bir Dönem Kiralık Anneden Çocuk Sahibi Olmayı Düşündüğünü Açıkladı.
Geri Dönmesi - 2.2.2007
Rum Hükümet Sözcüsü Paşardis'ten Yalanlama
Rum radyosunda yer alan habere göre Rum Hükümet Sözcüsü Paşardis yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye basınında yer alan Türkiye'nin petrol konusu yüzünden Kıbrıs'a savaş gemileri gönderdiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi. Paşardis, olayın Rodos Deniz'i bölgesinden gelen bir korvetin Rum deniz sahanlığı dışında hareket etmesinin ardından Mersin'deki üssüne geri dönmesi şeklinde olduğunuö ifade etti.
Geri Dönmesi - 2.2.2007
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Bryza:
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlarından Matt Bryza, ABD'nin PKK Terör Örgütüne Karşı Harekete Geçip, Somut Sonuçlar Almasının Zorunluluğunun Farkında Olduklarını Söyledi.
Geri Dönmesi - 1.2.2007
Rum Yönetimi Sözcüsünden Yalanlama
Kıbrıs Rum yönetimi sözcüsü Hristodulos Paşardis, Türk savaş gemilerinin bölgeye gönderildiği yönündeki haberleri yalanladı. Paşardis yaptığı yazılı açıklamada, Türk basınında yer alan, Türkiye'nin petrol konusu yüzünden Kıbrıs'a savaş gemileri gönderdiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını belirtti. Paşardis, "olayın Rodos deniz bölgesinden gelen bir korvetin Rum deniz sahanlığı dışında hareket etmesinin ardından Mersin'deki üssüne geri dönmesi şeklinde olduğunu" ifade etti.
Geri Dönmesi - 1.2.2007
Türkiye ile Irak Arasında Yaşanan Petrol Krizi
Türk-arap İşadamları Derneği (Turab) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mehmet Hadra, Türkiye'nin, Irak ile Yaşanan Petrol Krizinde, Kararlı Duruşuyla Kazanan Ülke Olduğunu Belirterek, Irak'tan Zaman Zaman Farklı Teklifler Gelebileceğini Söyledi.
Geri Dönmesi - 31.1.2007
KKTC Başbakanı Soyer, Petrol Konusunda Papadopulos'u Uyardı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Rum Yönetimi Başkanı Tassos Papadopulos'u, Adanın Çevresindeki Denizde Olduğu Tahmin Edilen 400 Milyar Dolarlık Petrol Rezervleri Konusundaki Tavrı Nedeniyle Uyardı.
Geri Dönmesi - 31.1.2007
Ekrar)
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türk Futbolunun Kaos Ortamına Sokulmasının Sorumlusunun 'Papyon Giymiş İkiyüzlü İnsanlar, Yalakalar ve Taşeronlar' Olduğunu Söyledi.
Geri Dönmesi - 31.1.2007
İsrail'de Cinsel Taciz Davası
İsrail'in Eski Adalet Bakanı Haim Ramon'un Cinsel Taciz Davası Bugün Tel Aviv Mahkemesinde Karara Bağlanacak.
Geri Dönmesi - 31.1.2007
Çaykur Rizespor'da Dia Cire Döndü, Tjikuzu Gitti
Çaykur Rizespor Ara Transferin Sonlarında Yabancı Hakkını Daha Önce Gönderdiğini Açıkladığı Dia Cire' Yi Geri Çağırarak Doldurdu. Yeşil - Mavililerde Antalya Kampına Katılmayan Tjikuzu İse Gönderildi.
Geri Dönmesi - 31.1.2007
Anka, 31 Ocak 2007 Çarşamba Gündemi
Suriye Dışişleri Bakanı Ankara'da
Geri Dönmesi - 30.1.2007
Yalova'da Deniz Ulaşımına Fırtına Engeli
Yalova'da Etkili Olan Şiddetli Rüzgar Nedeniyle Yalova- Kartal Deniz Otobüsü Seferleri İptal Edildi.
Geri Dönmesi - 30.1.2007
Petrol-iş'ten İMKB, SPK ve Öib'ye Tüpraş Başvurusu
Danıştay'ın Tüpraş'ın Yüzde 14.76'lık Hissesinin Borsada Satışına İlişkin İptal Kararını Onamasının Ardından, Petrol-iş Sendikası Kararın Gereğinin Yapılması İçin Öib, SPK ve İMKB'ye Başvurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Geri Dönmesi Haberleri | Geri Dönmesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Geri Dönmesi haberleri, son dakika geri dönmesi haber ve gelişmeleri burada. Iraklı Kürtler Maliki'ye Ateş Püskürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 01:44:45. #1.14#
title