Geri Almak Haberleri

Geri Almak haber, Geri Almak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Geri Almak - 17.4.2007
Altimo Çukurova'dan Borcunu İstiyor
Turkcell'in Azınlık Hissedarı Altimo'nun, Dün Çukurova Grubuna, Verilen Borç Tutarını "Derhal ve Tam Olarak" Ödemesine İlişkin Talep Yazısı Gönderdiği Bildirildi.
Geri Almak - 17.4.2007
Altımo, Çukurova'ya Borç Verdiği 1.350 Milyar Doları Geri İstedi (1)
Turkcell'in Azınlık Hissedarı Altimo, Çukurova Grubu'ndan 1.350 Milyar Dolar Tutarında Verdiği Ödünç Paranın "Derhal" Geri Ödenmesini İstedi.
Geri Almak - 16.4.2007
Bilezik Hırsızı Kameraya Yakalandı
Kocaeli'nin Gebze İlçesine Bağlı Şekerpınar Beldesinde Bir Kuyumcu Dükkanına Giren Hırsız, İşyeri Sahibinin Güvenini Kazandıktan Sonra 3 Adet Burma Bilezik Çalıp Kaçtı. Güvenlik Kamerasınca Görüntülenen Hırsız Aranıyor.
Geri Almak - 15.4.2007
Mazıdağlılar Fosfat Fabrikalarını Geri İstiyor
Mazıdağı Belediye Başkanı Nuran Atlı, Türkiye'nin En Büyük Fosfat Yataklarının Bulunduğu Mardin'in Mazıdağı İlçesinde 30 Yıl Önce Bugün Açılışı Yapılan ve 13 Yıldır Çürümeye Terk Edilen Fosfat Tesislerinin Yeniden Hizmete Açılması İçin Düzenlediği Basın Açıklamasıyla Bütün Yetkilileri Göreve Çağırdı.
Geri Almak - 15.4.2007
27 Hafta Tatil Yapmışlar
"Koskoca 28 Haftada Bir Tek Bu Maçta Gerçek Galatasaray'ı Gördüm. Bizim Kafamızdaki Takım Hep Buydu, Ama Oyuncular İstediklerimizi Yapamıyordu."
Geri Almak - 14.4.2007
Cumhurbaşkanlığına Adaylığını Açıkladı
Samsun'un Bafra İlçesinde İkamet Eden Üniversite Mezunu İşsiz Sedat Kocabaş, Cumhurbaşkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı.
Geri Almak - 14.4.2007
Aksaray'daki Trafik Faciası: 33 Ölü, 35 Yaralı
Aksaray'da Öğrencileri Taşıyan Gezi Otobüsünün Kamyonla Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 33 Kişi Hayatını Kaybederken, 35 Kişi de Yaralandı.
Geri Almak - 14.4.2007
Kesob Basın Sözcüsü ve Kasaplar Odası Başkanı Şevket Memiler:
Kilis Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (Kesob) Basın Sözcüsü ve Kasaplar Odası Başkanı Şevket Memiler, Esnafın İş Yerlerini Siftahsız Kapattığını Belirtti.
Geri Almak - 14.4.2007
Türk Akreditasyon Kurumu Kanunu'nda Değişiklik
Hükümet, Türk Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkındaki Kanun'da Değişiklik Öngören Yasa Tasarısını TBMM'ye Gönderdi.
Geri Almak - 13.4.2007
Anneleri Sara Hastası Olan Minik İkizleri Ailesi Geri Aldı
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sara hastası olan Nermin Küçükoğlu hastaneye yatırılınca koruyucu aileye verilen ikiz çocukları, ailesine geri teslim edildi. AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Kula, 2 ay önce elektrik ve suyu olmayan bir evde oturan sara hastası Nermin-Nurettin Küçükoğlu çifti ile ikiz çocuklarının durumunun kendisine bildirilmesi üzerine ailenin dramını Kaymakam Adem Saçan'a iletmiş, ardından Nermin Küçükoğlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. 1.5 yaşındaki Ahmet ve Mehmet ismindeki ikiz kardeşler ise, geçici olarak bakılmak üzere hayırsever Hülya Opan'a verilmişti. 3 aylık tedavi için hastaneye yatırılan Nermin Küçükoğlu hastanedeki diğer hastalar tarafından istenmeyince evine gönderilirken, baba Nurettin Küçükoğlu ikizlerin hasretine dayanamayınca kaymakamlığa başvurarak çocuklarını geri almak istediğini dile getirdi.
Geri Almak - 13.4.2007
Tartışmanın Kahramanları Konuşuyor
Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, Tümer Metin'in Kendisine Terbiyesizlik Yaptığını Belirterek " Kabadayı Gibi Üstüme Yürüdü" Dedi.
Geri Almak - 13.4.2007
Çocuklarını Türkiye'de Okutan Ailelere 'Yardım Parası' Müjdesi
Alman Eğitim Sisteminin Göçmen Çocukları Dışlaması, Türk Aileleri Çocuklarını Türkiye'de Eğitim Almaya Zorluyor.
Geri Almak - 13.4.2007
3 Asırlık Saat Zamana Meydan Okuyor
İzmir'in Menderes İlçesinde Ramazan Bahar'a Ait En Az 3 Asırlık İçten Kurmalı Tamamı Gümüş Köstekli Saat, İlk Günkü Gibi Çalışıyor.
Geri Almak - 12.4.2007
Erdoğan Büyükanıt'ın Basın Toplantısını İzlemedi
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'ın Basın Toplantısı Yaptığı Saatlerde Başbakan Erdoğan da Cumhurbaşkanı Adaylığı Konusunda Görüşlerini Almak Üzere AKP'li Vekillerle Bir Araya Geldi. Erdoğan ve Vekiller Canlı Yayınlanan Büyükanıt'ın Konuşmasını İzlemediler.
Geri Almak - 11.4.2007
Trabzon'da Bir Hastadan Alınan Organlar Ankara'da Hayat Bulacak
Trabzon'da Beyin Ölümü Gerçekleşen Bir Hastadan 4 Kişilik Özel Ekip Tarafından Gerçekleştirilen Operasyonla Alınan Karaciğer ve Kornea Tabakası, 2 Ayrı Hastaya Nakledilmek Üzere Ankara'ya Götürüldü.
Geri Almak - 10.4.2007
Paşabahçe Otomatik Kristali Üretti
Paşabahçe, Kırklareli Fabrikası'nda Kendi Geliştirip Ürettiği F&d Marka Kristal ile Dünya Pazarlarına Açılmayı ve Pazar Payını Arttırmayı Hedefliyor.
Geri Almak - 10.4.2007
Okul Servisi Öğrenciyi Ezdi
İzmir'de Okul Bahçesindeki Servis Aracı 3'üncü Sınıf Öğrencisini Ezdi.
Geri Almak - 9.4.2007
Bakanlar Kurulu Açıklaması (2)
Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terör Olayları ile Cumhurbaşkanlığı Seçimi Arasında Bağlantı Kurmanın Doğru Olmadığını Belirterek, "Bununla Terör Arasında Bağlantı Kurmak ve Bu İki Konuyu Yan Yana Getirmek Bence Vatandaşın Zihnini Karıştırır" Dedi.
Geri Almak - 9.4.2007
Varto'da Dgd Ödemeleri Sırasında Kuyruklar Oluştu
Muş'un Varto İlçesinde Geçtiğimiz Haftadan İtibaren Ödemeleri Başlayan Doğrudan Gelir Desteği (Dgd) Paralarını Almaya Gelen Çiftçiler, Banka Önünde Uzun Kuyruklar Oluşturdu.
Geri Almak - 9.4.2007
İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri '07
Imı Conferences Tarafından 2006 Yılında Türkiye'de İlk Kez Hayata Geçirilen ve Bu Yıl İkincisi Gerçekleştirilecek "Çağrı Merkezleri Ödül Töreni'ne Adaylık Başvuruları İçin Geri Sayım Devam Ediyor.
Geri Almak - 9.4.2007
Havayolu Desteklensin Ama Vatandaş Uçacak Derken Otobüs Üretimi Durabilir
Hükümetin Verdiği Desteklerle Ucuz Fiyata Uçan Havayolu Şirketleri Türkiye'yi Üretim Üssü Seçen Otobüs Üreticilerini Rahatsız Ediyor. Man Kamyon ve Otobüs Ticari Aş'nin Yürütme Kurulu Başkanı Olan Tuncay Bekiroğlu, Türkiye'nin Büyük Pazar Özelliğini Kaybetmesi Halinde Üreticilerin Gidebileceğini Söyledi.
Geri Almak - 7.4.2007
Deskkop Başkanından Değerlendirme
Düzce Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi (Deskkop) Başkanı Ertan Taşlı, Göreve Gelişinin Birinci Yılını Değerlendirdi. Taşlı, 1 Yıllık Süre Zarfında Kapalı Olan Kooperatifi 4 Ayda Kredi Dağıtımına Kefil Olabilir Duruma Getirdiklerini, 8 Aylık Dönemde de Esnafa Halk Bankası Aracılığıyla Dağıtılan 4 Milyon 200 Bin YTL'lik Krediye Kefil Olduklarını Söyledi.
Geri Almak - 6.4.2007
Bakan Çelik'in Mersin Ziyareti
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Son 4 Yılda 103 Bin Derslik Yapıldığını Belirterek, Bu Yıl Yapılacak Dersliklerle Birlikte Bu Rakamın 130 Bine Ulaşacağını Bildirdi.
Geri Almak - 6.4.2007
Fitch, Genel Sigorta'nın Kredi Notunu Pozitif İzlemeye Aldı
Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye Genel Sigorta A.ş.'nin A+olan Ulusal Sigortacı Finansal Güç Notunu Pozitif İzlemeye Aldığını Bildirdi.
Geri Almak - 5.4.2007
Yıldırım: 3n İhalesi Haziranda Yapılacak, Lisans Ücretleri Makul Olacak
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Görüntülü Konuşma İmkanı Tanıyan "Üçüncü Nesil Cep Telefonu" İhalesi İçin Haziran Ayı Başında Teklif Alacaklarını Açıkladı. Avrupa'da Bir Çok Şirketin Çok Yüksek Lisans Bedelleri Nedeniyle Bu İşi Bıraktığına Dikkat Çeken Yıldırım, Türkiye'de İse Verilecek Dört Lisans İçin Makul Ücretler Alacaklarını Bildirdi.
Geri Almak - 4.4.2007
Ukrayna'da Siyasi Kriz
Ukrayna Parlamentosu milletvekillerinden Nikolay İvanoviç, ülkedeki siyasi krizle ilgili açıklamalarda bulundu. Ukrayna milletvekili İvanoviç, Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko'nun parlamentoyu fesh etmesi ve erken seçime gidilmesiyle ilgili kararnamesinden sonra ülkede başlayan siyasi krizle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 'Ukrayna'da yaşananlar organize bir eylem midir?' sorusuna İvanoviç, "Dış güçler eski etkinliğini geri almak, bunun içinde devlet başkanının yetkisini azaltmak istiyorlar.
Geri Almak - 4.4.2007
Engelli Süleyman Maaş Alabilmek İçin Yardım İstedi
Kırıkkale'de Süleyman Pekgöz İsimli Engelli Genç, Babasının Emekli Maaşı Olması Nedeniyle Bağlanmayan Özürlülük Maaşını Alabilmek İçin Yetkililerden Yardım İstedi.
Geri Almak - 4.4.2007
Engellilere Hakaret ve Darp İddiası
Van Sağlık İl Müdürü Dr. Ahmet Özer, Dün Muayene İçin Hastaneye Gelen Bir Gurup Bedensel Engellinin Kendilerine Hakaret Edilip, Darp Edildikleri Yönündeki İddianın Doğru Olmadığını İfade Ederek, "Vatandaşlarımız Bugün Tedavi Edilerek Gönderilmişlerdir" Dedi.
Geri Almak - 4.4.2007
İzmir'de çete operasyonu: 16 kişi gözaltına alındı
İzmir'de düzenlenen "Çelenk" operasyonunda, yüksek faizle tefecilik yaparak hakısz kazanç sağladıkları, işadamlarına zorla senet imzalattıkları, bazı işadamlarına ait işyerlerine el koydukları, işadamlarını ölümle tehdit ettikleri ve bazı kişileri yaraladıkları iddiasıyla 16 kişi gözaltına alındı.
Geri Almak - 4.4.2007
Çayırhan'ı Lisanssız Çalıştıran Ciner'e Afşin-elbistan Santralı Kapısı da Açılıyor
Afşin-elbistan B Termik Santralının Kömür İhtiyacını Karşılayacak Çöllolar Kömür Sahası İçin Eüaş'ın Açtığı İhaleyi Kazanan Park Teknik ile Bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in de Katılacağı Basın Toplantısında Sözleşme İmzalanacak.
Geri Almak - 3.4.2007
45 Kiloyu Nasıl Verdi?
İşletme Yüksek Mühendisi Fatoş Birol, Parasını, İşini ve Eşini Kaybedince Yemeğe Sığındı. 102 Kiloya çıkan ve Adım Atamaz Hale Gelen Birol, Pes Etmedi ve Tam 45 Kilo Vererek, Bir Zamanlar Kaçtığı Dostlarına "İşte İrade Bu" Dedirtti.
Geri Almak - 3.4.2007
Kaçırılan İşadamı Film Gibi Operasyonla Kurtarılmasının Ardından Polise Teşekkür Etti…
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne Gelerek Kendisini Kurtaran Polislere Tek Tek Teşekkür Eden İşadamı İlhan Kamış, Çıkışta Basın Açıklaması Yaparak Başından Geçenleri Anlattı.
Geri Almak - 3.4.2007
Nükleer Terör, Uranyum Zenginleştirilmesi, İran ve Türkiye
Yüksek Oranda 50 Ton Kadar Zenginleştirilmiş Uranyum,ikinci Dünya Savaşının Ardından ABD'nin Barış İçin Atom (Atom For Peace ) Programı çerçevesinde çeşitli ülkelerde Kurulan Araştırma Reaktörlerine Yakıt Olarak Satılmış veya Hibe Edilmiştir.sonraları,nükleer Yakıt İhracatı üzerine Konulan Sınırlamlar Kaldırılmış ve Bunun Sonucu Olarak Bomba Yapına Uygun Tonlarca Uranyum Dışsatımı Gerçekleştiri...
Geri Almak - 3.4.2007
İran'ın 15 İngiliz Askerini Esir Alması
İngiltere Başbakanı Tony Blair, İran'ın gözaltındaki 15 İngiliz askeri kısa zamanda serbest bırakmadığı takdirde, İngiltere'nin "daha sert kararlar" almak zorunda kalacağını belirtti. Hükümetin krizle ilgili olarak önünde "iki yol" olduğunu bildiren Blair, "Bunlardan biri barışçı ve yatıştırıcı bir müzakere yolunu deneyerek İngiliz askerlerini mümkün olduğunca kısa sürede geri almak.
Geri Almak - 3.4.2007
Tişört İzdihamı
Ali Faik Atay/ Karabük, (Dha)
Geri Almak - 2.4.2007
2. Ramses'in Saçı Mısır'a İade Edildi
Fransa'da, geçen sene internette satışa çıkarılan 2. Ramses'in mumyasına ait olduğu söylenen saç teli ve bandaj Mısır'a iade edildi. Resmi Mena ajansının bildirdiğine göre, saç ve bandaj Mısırlı bir arkeolog heyeti tarafından Mısır'a geri getirildi. 2. Ramses'in mumyasından alındığı söylenen saç ve bandajın Kasım ayında Jean-Michel Diebolt adlı bir Fransız tarafından internette satışa çıkarılması Mısır'daki yetkililer arasında tartışmalara neden olmuştu. Fransız polisinin saça el koymasının ardından Mısırlı diplomatlar saçı geri almak için resmi bir talepte bulunmuştu.
Geri Almak - 2.4.2007
eBay dolandırıcıları Nijerya'nın ismini kullanıyor
İnternet üzerindeki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesi olan eBay, bugünlerde sıra dışı bir dolandırıcılığa ev sahipliği yapıyor. Açık arttırma usulüyle satılan ürünlerin Nijerya'ya gönderilmesi isteniyor.
Geri Almak - 2.4.2007
Erzurum'da Polis Teşkilatının 162. Yıldönümü Kutlamaları...
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 162. Yıl Dönümü Etkinlikleri Kapsamında Bugün Erzurum Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, 94. 6 Frekansından Yayın Yapan Polis Radyosu'nda, Vatandaşlara ve Teşkilat Mensuplarına Seslendi.
Geri Almak - 2.4.2007
Yunanlılar Türk Adasının Peşinde
Midilli Adası Halkının, Türkiye'ye Ait Garip Adasını Satın Almayı Kalkması Konusunda The Guardian, Bu Alımın Gerçekleşmesi Halinde İki 'Ezeli Rakip' Arasında 'Görülmemiş' Bir Anlaşma Olacağını Yazdı.
Geri Almak - 31.3.2007
Servisçilerden Trafik Cezası Protestosu
İzmir Otobüs ve Servisçiler Kooperatifi'nin Düzenlediği Eylemde, Trafik Ekiplerinin "S" Plakası Olmayan Servis Araçlarına Uyguladığı Cezalar Protesto Edildi.
Geri Almak - 31.3.2007
Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi Kurtarma Seferberliği
Bursa'da 4 Gün Boyunca Bir Ağaçta Mahsur Kalan Kedi İçin, İtfaiye, Tedaş ve Belediye Ekipleri Seferber Oldu. 4 Saat Boyunca Süren Kurtarma Çalışmasının Ardından, İtfaiyenin 52 Metrelik Merdiveni Sayesinde Boncuk İsimli Kedi Ağaçtan İndi.
Geri Almak - 29.3.2007
Şanlıurfa'da Yerel Yönetimler
Alman Kalkınma Bankası'nden Bir Heyet Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçe Belediye Başkanı Emrullah Cin ile Görüştüler. Altyapıda Kullanılmak Üzere 20 Yıl Vadeli Kredi Açmak İstediklerini İfade Eden Alman Heyetiyle Görüşen Belediye Başkanı Emrullah Cin, Kredi Faiz Oranını Çok Yüksek Bulduklarını Söyleyerek, Önerinin Bütçelerine Uygun Olmadığını Belirtti.
Geri Almak - 28.3.2007
Anahtar İçin Balkona Tırmanan Genç Kız Düşerek Ağır Yaralandı
Beyoğlu'nda Kapının Arkasında Unuttuğu Anahtarı Almak İçin Balkona Tırmanırken İki Bina Arasındaki Boşluğa Düşen Genç Kız Ağır Yaralandı. Genç Kız İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarılırken, Bu Kez de Kendisini Taşıyan Ambulans Sokak Arasında Sıkıştı. Ambulans Vatandaşların Yardımıyla Sıkıştığı Yerden Kurtarıldıktan Sonra Yaralı Güçlükle de Olsa Hastaneye Yetiştirildi.
Geri Almak - 27.3.2007
Samsun'da Bir Kişinin Isırdığı 2 Kişi Hastanelik Oldu
Samsun'da Çıkan Kavgada, Bir Kişinin Ellerini ve Kollarını Isırması Sonucu 2 Kişi Hastanelik Oldu.
Geri Almak - 27.3.2007
Üzeltme)
Almanya'da yaşayan 75 yaşındaki gurbetçinin kendisi ve 4 çocuğunu düzenledikleri sahte evraklar ile ölü gösterip Antalya'da bulunan ve yaklaşık 750 bin YTL değerindeki arsasını sattılar. Vergi borcunu ödemek için geldiği Antalya'da dolandırıldığını anlayan gurbetçi kendisi ve 4 çocuğunun yaşadığını ispat ederek arsayı satın alan H.T. ve Ö. S. hakkında dava açtı. Almanya'da işçi olarak çalışan 75 yaşındaki Musa Kazım Fidan 1989 yılında Ahatlı Mahallesi'nde 579 metrekare arsa satın aldı. 18 yıl boyunca arsasının vergisini ödediğini söyleyen gurbetçi Fidan, "2006 yılına kadar her yıl Antalya'ya gelerek vergimi ödüyordum. Geçen yıl tekrar vergimi ödemek için geldiğimde vergi dairesindeki memur benim ve 4 çocuğum öldüğünü ve arsanın başkasının üzerinde bulunduğunu söyledi. Önce büyük bir şok yaşadım ardından nüfus dairesine gittim. Nüfus dairesinde benimle birlikte çocuklarım Doğan, İlyas, Metin ve Sefer'in de ölü göründüğünü öğrendim. Oradan Tapu müdürlüğüne geçtiğimde yaşıyor olarak görünen tek oğlum Ecevit Fidan adına sahte bir kimlik düzenlendiğini ve arsanın onun üzerine geçirildiği öğrendim. Tapudaki oğluma ait kimlikte tanımadığım bir insanın fotoğrafı vardı ve arsam H.T. ve Ö. S. isimli 2 kişiye satılmış onlardan da Cemal Gözüaçık isimli bir müteahite satıldığını öğrendim"dedi. Hemen savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Fidan, "Bütün çocuklarım ile birlikte Antalya'ya gelerek yaşadığımızı ispat ettik. Arsayı üzerine alan oğlum Ecevit Fidan 2006 yılında Türkiye'ye hiç gelmediği pasaport kayıtlarından tespit edildi. Arsamızı geri almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız"dedi.
Geri Almak - 27.3.2007
Bask Hatay İl Temsilcisi Yılmaz'ın Basın Toplantısı
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilcisi Metin Yılmaz, siyasi ve ideolojik sendikacılığın panzehiri olduklarını belirterek, sendika olarak hedeflerinin tüm kamu çalışanlarını BASK çatısı altında birleştirmek olduğunu söyledi. Sendika üyeleriyle birlikte Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen Yılmaz, "Yetkili sendikalar, küresel sermayenin saldırılarına karşı mücadele ortaya koyamamaktadır. Bunun nedeni ise yetkili sendikaların emek mücadelesi yerine, siyasi ve ideolojik mücadele yapmalarıdır. Yetkili sendikaların kimi yöneticileri, siyasi ve ideolojik odaklara hizmet etmeyi şeref ve itibar vesilesi saymaktadırlar. Bu durumda siyasi ve ideolojik odaklara hizmet eden sendikaları tasfiye görevi kamu çalışanlarına düşmektedir. Küresel sermayenin hizmet eri haline gelmiş hükümete karşı mücadele etmenin ilk yolu, emek mücadelesi yerine siyasal mücadele yapan sendikaları tasfiye etmektir. Siyasetçi yanlış yaptığı zaman bağırıyoruz. Sendika yanlış yapınca susuyoruz" dedi. Emek örgütlerinin susturulduğunu, tutsak edildiğini savunan Yılmaz, şöyle konuştu: "Özellikle son 4 yıldır toplu pazarlık görüşmelerinde masaya birlikte oturan 3 konfederasyon da ayrı telden çalmaktadır. Hükümet ise bu sendikal rekabetten sonuna kadar faydalanmaktadır. Kamu görevlileri elbette bu konfederasyonlara öfkelenmekte sonuna kadar haklıdır. Ancak, kızmak doğru çözüm değildir. Gerçek ve doğru çözüm yolu, bu sendikalara verilen yetkiyi geri almak ve toplu pazarlık masasına kamu görevlilerinin hak ve çıkarlarını koruyacak ve geliştirecek sendikalara, BASK'a ve bağlı sendikalara yetki vermektir.
Geri Almak - 27.3.2007
4 Çocuğu ile Birlikte Ölü Gösterilip Dolandırıldı
Antalya'da bulunan yaklaşık 750 bin YTL değerindeki arsası kendisi ve 4 çocuğu sahte evraklarla ölü gösterilerek satılan Almanya'da yaşayan Musa Kazım Fidan, arsayı satın alan şahıslar hakkında dava açtı. Almanya'da işçi olarak çalışan 75 yaşındaki Musa Kazım Fidan, 1989 yılında Antalya'nın Ahatlı Mahallesi'nde 579 metrekare arsa satın aldı. 18 yıl boyunca arsasının vergisini ödediğini söyleyen gurbetçi Fidan, "2006 yılına kadar her yıl Antalya'ya gelerek vergimi ödüyordum. Geçen yıl tekrar vergimi ödemek için geldiğimde vergi dairesindeki memur, benim ve 4 çocuğumun öldüğünü ve arsanın başkasının üzerinde bulunduğunu söyledi. Önce büyük bir şok yaşadım, ardından Nüfus Dairesi'ne gittim. Nüfus Dairesi'nde benimle birlikte çocuklarım Doğan, İlyas, Metin ve Sefer'in de ölü göründüğünü öğrendim. Oradan Tapu Müdürlüğü'ne geçtiğimde yaşıyor olarak görünen tek oğlum Ecevit Fidan adına sahte bir kimlik düzenlendiğini ve arsanın onun üzerine geçirildiğini öğrendim. Tapudaki oğluma ait kimlikte tanımadığım bir insanın fotoğrafı vardı ve arsam Hasan T. ve Ömer S. isimli 2 kişiye satılmış. Onlardan da Cemal Gözüaçık isimli bir müteahhide satıldığını öğrendim" dedi. Hemen savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduğunu belirten Fidan, "Bütün çocuklarımla birlikte Antalya'ya gelerek yaşadığımızı ispat ettik. Arsayı üzerine alan oğlum Ecevit Fidan'ın 2006 yılında Türkiye'ye hiç gelmediği pasaport kayıtlarından tespit edildi. Arsamızı geri almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye konuştu.
Geri Almak - 27.3.2007
Böbrek Filmini Çalan Kapkaççıyı Yakalamak İsterken Bıçaklandı
Özgür SARI/KONYA (DHA) KONYA'da, Cemal Keskin'in (47) içinde yeni çektirdiği böbrek filminin bulunduğu poşet, bir kapkaççı tarafından çalındı. Keskin, iddiaya göre poşeti geri almak için kapkaççının peşine düştü.
Geri Almak - 27.3.2007
Para Vermeyince Bıçaklandığı İddiası
Konya'da Kendisinden Para İsteyen Kimliği Belirlenemeyen Bir Kişiyi Geri Çevirdiğini İddia Eden Şahıs, İçi Para Dolu Çantasını Almaya Teşebbüs Eden Şahısa Direnince Boynundan ve Bacağından Bıçaklandığını Öne Sürdü.
Geri Almak - 21.3.2007
Başbakan Erdoğan, Marmara Grubu Vakfı Toplantısında (3)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB'nin Türkiye'ye İlişkin 'Yanlış Kararlar' Aldığına, Zaman Zaman 'Çifte Standartlara Varan' Tavırlar Takındığına Şahit Olduklarını Belirterek, 'Herkes Aldığı Kararın, Attığı Adımın Nerelere Gideceğini İnce İnce Hesap Etme Durumundadır' Dedi.
Geri Almak - 20.3.2007
Filistinli Tutsak Milletvekilleri İçin Kampanya
Cumhuriyet Meydanı'nda Irak İşgalinin 4. Yılında Akan Kanın Durması ve Filistinli Tutsak Milletvekillerinin Özgürlüklerinin Geri Verilmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Geri Almak Haberleri | Geri Almak Haber - Haberler - Sayfa 4 - Geri Almak haberleri, son dakika geri almak haber ve gelişmeleri burada. Dünya Veteriner Hekimler Günü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 15:12:54. #1.14#
title