Gerets: "İlk Yarı Çok İyi Oynadık"

Gerets: "İlk Yarı Çok İyi Oynadık"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Gençlerbirliği Karşılaşmasının Özellikle İlk Yarısında Çok İyi Oynadıklarını Söyledi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Gençlerbirliği karşılaşmasının özellikle ilk yarısında çok iyi oynadıklarını söyledi.

Gerets, karşılaşmadan sonra düzenlediği basın toplantısında, maçın ilk yarısında futbol açısından doğru yolda olduklarını gördüklerini ifade ederek, ''Maalesef pozisyonları değerlendiremedik, ikinci devrede oyunumuzun devamıyla birlikte yorulma oldu, konsantrasyonumuzda eksiklik oldu. Ama Hakan'ın oyuna girdikten sonra 30. saniyede golünü bulması sevindirici. Takımın oyunundan da memnunuz'' dedi.

İlk devre mücadele ve oyun disiplini açısından çok üst düzeyde olduklarını tekrarlayan Belçikalı çalıştırıcı, ''Bu rakip için de geçerli, onlar da iyiydi. Disiplin ve mücadele açısından Türkiye liglerindeki en üst düzeydeki maçlardan birini oynadık. Özellikle ilk yarıdaki oyun böyleydi. Böyle bir rakip karşısında 3-4 pozisyon bulmak da önemli'' şeklinde konuştu.

Erik Gerets, her 3 günde bir maç oynadıklarını ve bunun için iyi bir fizik gücün gerektiğini anlatarak, ''Bazen doğru dürüst idman bile yapamıyoruz. Ama bazen yorgun olduğumuzda çok basit oynamalıyız. Yorgunluktan dolayı oyun disiplininden uzak olabiliyoruz. Bir devre, diğer bir devreye benzemiyor, bu konuda çalışmalıyız'' ifadesini kullandı.

Hafta içinde PSV Eindhoven ile zor bir maç oynayacaklarını hatırlatan Gerets, burada kendilerinin performansının önem taşıdığını vurguladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna girdikten kısa bir süre sonra attığı golle takımını 1-0'lık galibiyete taşıyan Hakan, Gençlerbirliği karşısında çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Attığı golle ilgili olarak, ''Zamanlama iyiydi top da güzel geldi'' yorumunu yapan Hakan, bu akşamki maç için ''Şampiyonluk maçı'' da denilebileceğini ifade ederek, ''Gençlerbirliği çok iyi bir takım. Bugün de iyi mücadele ettiler. Ligde liderle aramızdaki puan farkı önemli değil. Bu sezon da şampiyon olacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Kaynak: AA