Haberler » Spor » Gerets: ''iki Penaltı Birden Kaçırmak Şanssızlık'' - Spor

Gerets: ''iki Penaltı Birden Kaçırmak Şanssızlık''

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ''stratejik Hatalar Yaptığımız Bir Maç Oldu. Ancak Galatasaray'dan Puan Almak Da Kolay Değildi'' Dedi. Galatasaray İle Oynadıkları Ligin İlk Maçının Ardından Düzenlenen Basın Toplantısında 1-1 Biten Maça İlişkin Değerlendirmeler Yapan Kocaman, Şöyle Konu...

Gerets: ''iki Penaltı Birden Kaçırmak Şanssızlık''

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ``Stratejik hatalar yaptığımız bir maç oldu. Ancak Galatasaray`dan puan almak da kolay değildi`` dedi.

Galatasaray ile oynadıkları ligin ilk maçının ardından düzenlenen basın toplantısında 1-1 biten maça ilişkin değerlendirmeler yapan Kocaman, şöyle konuştu:


``İlk maçımızın stratejik bir değerlendirmesini yaparsak, hatalar yaptığımız bir karşılaşma oldu diyebiliriz. Oyuncularımın performanslarını görmeden değerlendirme yapıp, kararlar almak istemedim. Sahaya sürdüğüm futbolcularımın oyun sistemindeki becerilerini görmek istedim. Maçta ilk golü bulduktan sonra bunu

korumak istedik. Ancak 1-1`den sonra bu gole cevap veremedik. Ligi şampiyon olarak tamamlamış olan Galatasaray`dan puan almak da kolay değildi. Sahaya çıkan futbolcularımın, 5-6 hafta içinde daha iyi anlaşan bir takım olacaklarından eminim. Kalecimiz Hakan hazırlık döneminde oynanan maçlarda güven verdiği için bugün görev yaptı. Kurtardığı penaltılar bir kalecinin yiyebileceği vuruşlardı. Ama o bu

vuruşların gol olmasına izin vermedi. Umarım daha iyi bir kaleci olur ve Türkiye iyi bir kaleci kazanır.``


Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets ise kazandıkları iki penaltı atışından faydalanamamalarını şanssızlık olarak nitelendirdi.


Gerets, karşılaşmadaki ilk hedeflerinin gol yememek olduğunu ancak ilk golü Ankaraspor`un bulduğunu ve ardından defansa çekildiğini belirterek, ``Golden sonra iyi oynadık. Çok sayıda pozisyon bulduk ama bunlar gol olmadı. Hakan`ın penaltı kaçırmasına üzüldüm. Bu karşılaşmada çok sayıda gol pozisyonu üretti. Penaltıyı gole çevirse bu karşılaşmanın kralı olacaktı`` diye konuştu.


Ligin ilk maçı olduğu için Ankaraspor önünde sergiledikleri futbollarından memnun olmadıklarından da söz eden Erik Gerets, gelecek haftalarda takımın daha iyi olacağını herkesin göreceğini de ifade etti.


Hasan Şaş ve Necati`yi ilk 45 dakikadan sonra oyundan almasının nedeni sorulan Gerets, bu soruya cevap vermek istemezken, yeni transfer Carrusca`nın performansına ilişkin soruyu ise ``Futbolu iyi bildiği ve kaliteli oluşu ortada. Hakan Şükür`ü attığı bir pasla gol pozisyonuna sokuşu bunun bir göstergesi. İyi bir futbolcu`` cevabını verdi.


Şampiyonlar Ligi mücadelesinde karşılaşacakları Çek Cumhuriyeti`nden Mleda Boleslav maçı öncesi Ankaraspor maçındaki oyunun kendisini tatmin edip etmediği sorulan Gerets, bu soruyu karşılık da ``Lig maçıyla şampiyonlar ligi maçı arasında kıyaslama yapılamaz. O maçların havası farklı olur. Biz o karşılaşmada çok daha farklı olacağız`` dedi.


Kaynak: DHA

Manşet

Haberler