Gerets: "Hesaplarımız Tutmadı"

Gerets: "Hesaplarımız Tutmadı"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Antalyaspor Maçında İstediklerini Sahaya Yansıtamadıklarından Yakınarak, Hesaplarının Tutmadığını Söyledi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Antalyaspor maçında istediklerini sahaya yansıtamadıklarından yakınarak, hesaplarının tutmadığını söyledi.

Belçikalı teknik adam, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, hedeflerinin daha yüksek olduğunu dile getirirken, "Çünkü bizim halen şampiyonluk düşüncelerimiz vardı. Önümüzdeki hafta Trabzonspor'un, Fenerbahçe karşısında iyi netice alabileceğini düşünüyorduk. Daha sonra rakibimiz Fenerbahçe ile karşılaşacaktık. Hesaplarımızı böyle yapmıştık" dedi.

"Kendi kalemizde gördüğümüz gol, soğuk bir duş etkisi yaptı" ifadesini kullanan Erik Gerets, şöyle devam etti:

"Kalemize ilk defa gelmişlerdi. Forvette de futbol zekamızı istediğimiz seviyede kullanamadık. İyi pozisyonlar da bulduk. Tam golü bulacağımız zaman, pozisyon değerlendirmesinde başarılı olamadık. Geçen sezon bu pozisyonları gol yapabiliyorduk."

Adnan Polat'ın maçtan sonraki "İyi futbol oynadık. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu hayırlı olsun'' sözlerini değerlendirmesi istenen Gerets, ''Bizim iyi futbol oynadığımıza katılıyorum, ama Fenerbahçe'nin şampiyon olduğuna katılmıyorum, çünkü en ufak bir şansımızı dahi sezon sonuna kadar kovalayacağız" dedi.

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural ise Galatasaray karşısında 3 puan alabilecekken, berabere kaldıklarını, bunun için üzüldüğünü söyledi.

Aldıkları 1 puanın kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Vural, "Alacağımız bir galibiyetle ligde kalacağımızı düşünüyorum. Antalyaspor ligin sonunda hak ettiği yerde olacaktır. Ayrıca hakem Yunus Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Bu curcunanın içinde gördüğünü çaldı" diye konuştu.

Vural, Galatasaraylı Hakan Şükür'e, eğer Galatasaray'dan ayrılacaksa, Antalyaspor'a gelmesi için teklifte bulunduğunu DA sözlerine ekledi.