Gerets: "Hala İstediğimiz Seviyede Değiliz"

Gerets: "Hala İstediğimiz Seviyede Değiliz"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Sakaryaspor Maçında Son 20 Dakika Yedek Kulübesinde Rahat Bir Karşılaşma İzlemekten Dolayı Sevindiğini Söyledi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Sakaryaspor maçında son 20 dakika yedek kulübesinde rahat bir karşılaşma izlemekten dolayı sevindiğini söyledi.

Gerets, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, buna rağmen hala istedikleri seviyede olmadıklarını belirterek, ''Önceki sezonki performansımıza yavaş yavaş ilerliyoruz'' dedi.

Bu seneki ligin geçen seneye göre çok daha değişik geçtiğini anlatan Belçikalı teknik adam, şöyle devam etti:

''Çünkü tüm takımlar puan kaybediyor. Rahat gözüken maçlar çok zor geçiyor, bu da güzel. Fenerbahçe'nin 6 puanlık bir avantajı var, ama onların fikstürü zor. Birkaç puan kaybedebilirler. Devre arasına kadar neler olacağına bakacağız.''

Gerets, bir soru üzerine iyi futbol oynamanın yanı sıra netice almalarının da önemli olduğunu kaydederek, ''Baktığımızda rakibimiz hala 6 puan önde. Çaykur Rizespor mağlubiyeti bize büyük zarar verdi, yoksa farkı kapatmış olacaktık'' ifadesini kullandı.

Taraftarların kendisini zaman zaman protesto etmesi konusundaki bir soruyu yanıtlayan Gerets, geçen sezon taraftarların her zaman takımı desteklediğini anlatarak, ''Gidişat da iyiydi. Bu sezon negatif kriterler PSV Eindhoven maçıyla başladı, sonra bir maçta daha oldu. Biz her şeyin iyi gitmesine çalışıyoruz, sonuna kadar kovalayacağız, olmazsa sezon sonunda bakacağız'' diye konuştu.

Gerets, hedeflerinin belli olduğunu da kaydederek, ''İyi günler bizi bekliyor. Sonuçta taraftarların beni ıslıklamasını, kalecimizin ıslıklanmasından daha fazla isterim. Çünkü onu korumalıyım'' dedi.