Gerets: "Bu Maçın Hakkı En Azından Beraberlikti"

Gerets: "Bu Maçın Hakkı En Azından Beraberlikti"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Daha İyi Oynadıkları Maçta Yenilmelerinin Kendilerini Üzdüğünü İfade Ederek, 'Bu Maçın Hakkı En Azından Beraberlikti' Dedi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, daha iyi oynadıkları maçta yenilmelerinin kendilerini üzdüğünü ifade ederek, ''Bu maçın hakkı en azından beraberlikti'' dedi.

Gerets, karşılaşmadan sonra düzenlediği basın toplantısında, sahada oynanan futbolun ve derbi maçın gerçekten üst düzeyde ve kaliteli olduğunu vurgulayarak, ''İlk yarıda yakaladığımız net pozisyonda Ümit'in gol yapması gerekirdi, böyle olsaydı oyunun gidişatı değişecekti. Bizim yediğimiz gol, bizim seviyemizde bir takıma yakışmadı ve böyle önemli bir derbide bu kadar basit gol yemek, olmaması gereken bir şeydi'' diye konuştu.

İkinci devre oyunlarının kalitesini yükselttiklerini kaydeden Belçikalı çalıştırıcı, ''Rakibimizden daha iyi oynadık ve net pozisyonlara girdik. Daha iyi oynadığımız maçtan sonra yine buradan yenik dönmemiz bizi üzüyor, teknik heyet ve futbolcular olarak bu neticenin maça uygun olmadığını düşünüyoruz, en azından beraberlik maçın hakkıydı'' ifadesini kullandı.

Belçika basınına hafta içinde ''Derbi benim sonum olabilir'' şeklinde bir açıklama yapmadığını anlatan Erik Gerets, ''Sadece, bu karşılaşmanın kulüp açısından çok önemli bir derbi olduğunu belirttim, kariyerimi veya burada kalıp kalmayacağımı etkileyecek bir maç olduğunu söylemedim, bu sadece böyle yansıtıldı'' dedi.

Toplantıya alnında bantla gelen Gerets, ''Başınıza ne oldu?'' sorusuna ise ''Nişancı'' yanıtı verdi.