Gerets: "Böyle Kutsal Bir Sahada Oynayacak Olmak Bizi Sevindiriyor"

Gerets: "Böyle Kutsal Bir Sahada Oynayacak Olmak Bizi Sevindiriyor"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Anfield Road Stadı'nda Olmaktan Dolayı Son Derece Memnun Olduğunu Belirterek, "Böyle Kutsal Bir Sahada Oynayacak Olmak Bizi Sevindiriyor" Dedi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Anfield Road Stadı'nda olmaktan dolayı son derece memnun olduğunu belirterek, ''Böyle kutsal bir sahada oynayacak olmak bizi sevindiriyor'' dedi.

Gerets, Anfield Road Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı. Hayatında en çok istediği şeyin, futbolcu veya antrenör olarak bu sahada bulunmak olduğunu vurgulayan Gerets, bu nedenle karşılaşmanın kendisi açısından, ayrı bir önem taşıdığını söyledi.

Bu sözlerini futbolcularına bu sahada oynamanın önemini anlatmak için sarfettiğini belirten Gerets, ''Burada oynayabilmek için tüm paramı verirdim. Ayrıca, İngiliz seyircisinin iyi ya da kötü olarak arkasında olmasını görmemiz, hepimiz için iyi bir ders olacaktır. Bu da yanlış anlaşılmasın bizim seyircimiz de mükemmeldir'' şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun ''Ligdeki performans Liverpool maçında puan almaya yeter mi?'' şeklindeki sorusu üzerine Gerets, Şampiyonlar Liginin her zaman başka bir platform olduğunu vurgulayan Belçikalı teknik adam, ''Puan alacağımıza inanmasak, burada olmayız. Bizim, nerede olursa olsun, bu maçı kazanma inancımız vardır. Bu kalitede bir ekibiz'' yanıtını verdi.

Gerets, hasta olan İnamoto dışında takım olarak tam kadro olduklarını belirterek, takımdan sonra Liverpool'a gelen Okan ve Mehmet Güven'e hazır olmalarını daha önce söylediklerini anlattı.

Sahada, 4-5 forvet oyuncusuyla yer almayacaklarını dile getiren Erik Gerets, dikkatli bir ofans futboluyla oynayacaklarını söyledi. Oyunu dar alanda kabul edeceklerini kaydeden Gerets, daha önce yaptıkları hatalardan ders aldıklarını da vurguladı.

Gerets, basın toplantısına başlarken, bir gazetede yer alan röportajının eksik yansıtıldığını belirterek, tepki gösterdi.