Gerets: "Başarı İçin Devamlılık Şart"

Gerets: "Başarı İçin Devamlılık Şart"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Bu Sezon Güzel Futbolda İstikrarı Sağlayamadıklarını Belirterek, "Başarı İçin Devamlılık Şart" Dedi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, bu sezon güzel futbolda istikrarı sağlayamadıklarını belirterek, "Başarı için devamlılık şart" dedi.

Gerets, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, son maçtaki kadroyu sakatlıktan dolayı maalesef değiştirmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Ama burada şunu görüyoruz ki, önceki sezonda olduğu gibi hasta ve sakat oyuncuların yerine giren Aykut ve Mehmet Topal çok güzel bir performans sergileyerek galibiyette rol oynadılar. Gollerin hepsi birbirinden daha güzel oldu. İkinci devrenin ilk yirmi dakikasında ne kadar üst düzey futbol oynadığımızı gösterdik."

Bu seneki performanslarının analizini yaptıklarını vurgulayan Belçikalı teknik adam, "Sezon sonunda performansını devamlı en iyi sergileyen takım en üstte olur. Biz bu sene inişli çıkışlı olduk. Başarı için devamlılık şart" ifadesini kullandı.

Erik Gerets, Sakaryaspor maçında cezalı olan Sabri ve Cihan'ın yerine sağ kanatta Mehmet Güven ve Tomas'ı oynatabileceğini söyledi.

Galatasaray'da, Çaykur Rizespor maçında bu sezon ligde 8. sarı kartını gören Sabri ile 4. sarı kartını gören Cihan cezalı duruma düştü.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise, Galatasaray maçına galibiyet için geldiklerini belirterek, ''Buna ihtiyacımız vardı, maça iyi başlayıp gol de attık, ama özellikle ikinci yarının başında savunmada çok basit hatalar yaptık'' dedi.

Net gol pozisyonlarını gole çeviremediklerini vurgulayan Çalımbay, ''Bu kadar pozisyonu kaçırır, savunmada da bu kadar hata yaparsanız mağlubiyet kaçınılmaz olur. Oynadığımız oyundan memnunum, ama yediğimiz gollerden memnun değilim. İki hafta önceki Galatasaray ile bu haftadaki ekip arasında dağlar kadar fark var. Bu maçı unuttuk ama hataları unutmayacağız'' diye konuştu.

Kaynak: AA