Gerets: "Aldığımız Kararlar Daha İyi Olmak İçin"

Gerets: "Aldığımız Kararlar Daha İyi Olmak İçin"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Takım Kadrosundaki Rotasyonun, Tüm Oyuncuların Düzeylerinin Birbirine Yakın Olduğunu Gösterdiğini Belirterek, 'Bu Olayları İleride de Yaşayacağız. Kimi Oyuncular Zaman Zaman Üzülecek. Aldığımız Tüm Kararlar, Takımın Daha İyi Olması İçin' Dedi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, takım kadrosundaki rotasyonun, tüm oyuncuların düzeylerinin birbirine yakın olduğunu gösterdiğini belirterek, ''Bu olayları ileride de yaşayacağız. Kimi oyuncular zaman zaman üzülecek. Aldığımız tüm kararlar, takımın daha iyi olması için'' dedi.

Erik Gerets, Galatasaray TV'de katıldığı programda, Ankaragücü maçını değerlendirirken, ilk devrede zorlandıkları maçın gidişatının, ikinci yarıda Hasan ve Necati'nin oyuna girmesiyle değiştiğini söyledi.

Hakettikleri bir galibiyet aldıklarını, forvet oyuncularının da daha iyi olduğunu anlatan Gerets, ''Hırsımızı da biraz yükselterek maçı kazandık. Sonradan giren oyuncularımızın maçı kazanması güzel olay. Bu rotasyon, yani 1 hafta kadroda yer bulamayan oyuncuların ertesi hafta sahaya çıkması, oyuncularımızın düzey olarak birbirlerine yakın olduğunu gösteriyor. Kimi oyuncular zaman zaman üzülecek ama aldığımız kararlar takımın daha iyi olması için'' diye konuştu.

Hasan Şaş'ın maçta gördüğü kırmızı kartla ilgili, ''Biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Artık herkes, 'Hasan'ı biraz sinirlendirirsek oyundan attırabiliriz' mantığıyla hareket ediyor'' yorumunu yapan Gerets, bunun zararını da Hasan'ın gördüğünü kaydetti.

Gerets, şampiyonluk yarışında ilk hedeflerinin, Beşiktaş ile aralarındaki 3 puanlık farkı kapatmak olduğunu, daha sonra lider Fenerbahçe ile aralarındaki 9 puanlık farkı düşüneceklerini söyledi. Belçikalı teknik adam, Galatasaray gibi bir kulübün hedefinin, her zaman Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yer almak olduğunu da dile getirdi.

Kaynak: AA