Gerekmektedir Haberleri

Gerekmektedir haber, Gerekmektedir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gerekmektedir - 31.10.2020
AFAD: Sadece gıda kolisi ve yeni battaniyeye ihtiyaç var
AFAD tarafından yapılan açıklamada, İzmir'de deprem sonrası bölgeye yapılan yardım faaliyetlerinin AFAD koordinasyonunda yürütüldüğü belirtildi. İhtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniyeye ihtiyaç olduğu belirtilerek, "Halihazırda başkaca bir yardım malzemesine veya ihtiyaç fazlası kullanılmış eşya ihtiyacı bulunmamaktadır. İhtiyaç oluşması halinde ayrıca bildirilecektir. Söz konusu gıda kolisi ve yeni battaniye yardımlarını ulaştırmak isteyen kişi ve kuruluşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler. Beslenme hizmetleri konusunda ise ana sorumlu kuruluş Türk Kızılayı olup bu konudaki faaliyet halen devam etmektedir. Beslenme ile ilgili destek olmak isteyenlerin bu kurumla irtibata geçmeleri ve koordinasyon içinde olmaları gerekmektedir" denildi.
Gerekmektedir - 30.10.2020
Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi'nde İzmir depremi için ön inceleme raporu
İSTANBUL DHAİstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Jeoloji ve Jeofizik bölümleri tarafından İzmir'de bugün meydana gelen depreme ilişkin ön inceleme raporu hazırlandı.
Gerekmektedir - 30.10.2020
Son dakika haberleri! Sağlık Bakanlığı: Halk sağlığını tehdit eden hiçbir davranışa müsaade edilmeyecektir
Sağlık Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Bilindiği gibi, yurt dışına çıkışta koronavirüs için PCR testinin yaptırılması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 30.10.2020
AFAD: "4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 120 vatandaşımız yaralanmıştır"
AFAD Başkanlığı tarafından bölgede yürütülen çalışmalarda kullanılmak üzere 3 milyon TL acil yardım ödeneği gönderildiği açıklanırken, Türkiye Afet Müdahale Planı'na göre arama-kurtarma, sağlık, destek çalışmalarının kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda tüm çalışma gruplarının 7 gün 24 saat çalışma sistemine geçtiği ifade edildi. AFAD'dan yapılan açıklamada vatandaşlara şu uyarılarda bulunuldu: "Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir.
Gerekmektedir - 30.10.2020
flaş
AFAD: İzmir açıklarında meydana gelen #deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir.
Gerekmektedir - 30.10.2020
"Geçmeyen ağrılar için girişimsel yöntemler tedavisi" önerisi
Basının iki nedeni olabileceğini anlatan Gökyar, şu bilgileri verdi: "Fıtığın veya ödemin sinir üzerine basısı. Bası şiddetli ise güçsüzlük gelişebilir. Güçsüzlük gelişmesi ve artıyor olması genellikle ameliyat gerektirir. Güçsüzlük yoksa ameliyatsız girişimsel yöntemlerle tedavi ihtimali yüksektir. Sonuç olarak fıtığın boyutu, ağrının şiddeti aslında açık ameliyat için neden değildir. Muayenede güçsüzlüğün tespiti ve artıyor olması durumunda açık cerrahi düşünülmelidir. Tüm hastalıklarda olduğu gibi fıtığın tedavisinde de vücuda mümkün olduğunca zarar vermeyen, vücudun fizyolojisine uygun tedavi yöntemi ideal ancak geri dönüşümsüz sinir hasarı ihtimali olduğunda cerrahi tedavinin en uygun şartlarda uygulanması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 29.10.2020
Avrupa Birliği Başkanlığı 2021-2027 döneminde 7 AB programına katılmayı planlıyor
Toplantıda, AB programlarının katma değerinin yalnızca mali çıktılarla değil sağladığı iş birliği, ortak çalışma, erişim ve paylaşım ile de ölçülmesi gerektiğini dile getiren Kaymakcı, "Biz coğrafya, ekonomi, siyaset, sanat, spor, kültür, tarih, müzik, eğitim gibi her alanda bir Avrupa ülkesiyiz. Mali iş birliği ve AB programlarına katılımımız, AB sürecimizin en etkin işleyen alanı. Bu sebeple 2021-2027 döneminde AB programlarına katılım sağlanması bizim için daha da önemli bir hale geldi. AB, Dijital ve Yeşil Avrupa'yı hedefliyor. Bizim bu alanlarda Avrupa'da önde giden ülke olmamız gerekmektedir.
Gerekmektedir - 29.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyetin kurulmasıyla yapılan köklü değişikliklerin ve inkılapların Türk insanının ufkunu açtığını, asıl gücünü ve karakterini ortaya çıkardığını vurgulayan Köşger, şunları kaydetti: "Bizi tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye devam etmeliyiz. Demokrasi ve hukukun üstünlüğünden taviz vermeden, milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sonsuza kadar sürdürmeliyiz." Uluslararası arenada Türk milletini yakından ilgilendiren hadiseler yaşandığına dikkati çeken Köşger, şöyle konuştu: "Bölgemizde ve gönül coğrafyamızda yaşananları irdelerken konuyu milletimizin son 100-150 yıllık tarihinde yaşadıklarından bağımsız ele almamamız gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
Ekonomistler, parasal sıkılaştırmanın devamını bekliyor
Şener, bu değişikliğin ana nedeninin olağanüstü koşulların daha esnek yapılara olan ihtiyacı artırması olduğuna dikkati çekerek, "Ancak sistemin ana noktasında da daima politika faizinin olduğunun unutulmaması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
Başkan İlhan'dan Mevlid Kandili mesajı
Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, mesajında, "Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)'in doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz bugünlerde İslam düşmanları seslerini her zamankinden daha fazla yükseltmekte, başta Peygamber Efendimize, İslam'a ve Müslümanlara saldırmaktadır. Bunun en son örneğini geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron'un 'İslam, bugün dünyanın her yerinde kriz yaşayan bir dindir' söylemiyle açıkça görmekteyiz. Oysa ki Peygamber Efendimiz, sadece İslam alemi için değil bütün insanlık için bir kurtuluş müjdesidir. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu ancak Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV) rehberliği ile mümkün olacaktır. İslam ümmetinin evlatları olarak Macron gibi İslam düşmanlarına karşı birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek İslam birliğini kurmak için daha fazla çalışmamız gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (2)
Özette, şunlar kaydedildi: "Finansal koşullardaki sıkılaşmayla birlikte kredi büyümesinde gözlenen yavaşlamanın yanı sıra ağırlıklı ortalama fonlama maliyetindeki artış eğiliminin önümüzdeki dönemde de sürdürülmesi enflasyon görünümünü olumlu etkileyecektir. İlave sıkılaşma adımlarının, fiyatlama davranışları, beklentiler ve enflasyon görünümü üzerindeki etkileri yakından takip edilmeye devam edilecektir. Kurul, dezenflasyon sürecinin yeniden tesis edilmesinin, ülke risk priminin gerilemesi, uzun vadeli faizlerin aşağı gelmesi ve ekonomideki toparlanmanın güç kazanması açısından büyük önem taşıdığını değerlendirmektedir. Enflasyondaki düşüşün hedeflenen patika ile uyumlu şekilde gerçekleşmesi için para politikasındaki temkinli duruşun sürdürülmesi gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
Bakan Gül: Türk makamları, gerekli girişimleri başlattı
Adalet Bakanı Gül, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı öncesi basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Gül, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli yayını nedeniyle Fransız 'Charlie Hebdo' dergisi hakkında resen soruşturma başlatılmasının hatırlatılması üzerine, "Hem ülkemize hem değerlerimize yönelik saldırılara karşı Türk Ceza Kanunu'nda müeyyideler var. Konuyla ilgili Türk makamları da gerekli girişimleri başlatmıştır" diye konuştu. Hz. Muhammed'e yönelik saldırıları şiddetle kınadıklarını kaydeden Bakan Gül, "İslam, barış dinidir ve Peygamberimizin mesajı kardeşlik üzerinedir. Bu tür dinimize yönelik saldırılar tüm İslam alemi ve bütün insanlığın kabul etmeyeceği davranışlardır. Bu tür saldırıların bütün insanlık tarafından kınanması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
Son dakika! Adalet Bakanı Gül'den "Charlie Hebdo'ya soruşturma" yorumu Açıklaması
Mevlid Kandili gibi müslümanlar için en kutsal dönemlerde, insanlığın kardeşliği, barışı için gelmiş bir din ve onun peygamberi Hazreti Muhammed'e yönelik saldırıları şiddetle kınadıklarını ifade eden Gül, şunları söyledi: "İslam, barış dinidir ve Peygamberimizin mesajı kardeşlik, barış üzerinedir. Rahmet peygamberidir. Bu tür peygamberimize, dinimize yönelik saldırılar tüm İslam alemi ve bütün insanlığın kabul etmeyeceği davranışlardır. Bunun hem hukuki hem insani hem tüm yönleriyle şiddetle bütün insanlık tarafından kınanması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
HDP'li Oruç: "Hatay yangını sonrası zarar gören bölgelerde yapılaşmaya izin verilmemelidir"
Oruç, rant için ve kentleşme vizyonundan yoksun bir şekilde ormanların imara açılmasına son verilmesi gerektiğini dile getirerek, "Hatay yangını sonrası zarar gören bölgelerde herhangi bir yapılaşmaya izin verilmemelidir. Bölgenin yeniden hızla ağaçlandırılması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
Mevsim geçişinde bu gıdaları sofranızdan eksik etmeyin
"BALKABAĞI BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR" Sonbahar mevsimine uygun besinlerin tüketimine özen göstermemiz gerektiğini söyleyen Arş. Gör. Balcı, besin gruplarına göre birtakım önerilerde bulundu: "Akdeniz bölgemiz, C vitamininden zengin narenciye grubu meyvelerle, Sakarya yöresi ise potasyum, demir, C vitamini zengini bal kabağı ile bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besinler ile zengindir. Güçlü antioksidan olan bu besinler, sonbaharda bolca tüketmemiz gereken besinlerdir. Bal kabağının alternatif kullanımları için 'Bal kabağı çorbası' ve 'Bal kabaklı kek' tariflerimize bakabilirsiniz." "İSTER ÇİĞ İSTER ZEYTİNYAĞIYLA PİŞİRİP TÜKETİN" "Sonbahar mevsiminde tüketebileceğimiz yeşil yapraklı besinler deyince ilk akla gelenler; ıspanak, pazı, karalahana, kıvırcık salatadır. Zengin lif, vitamin ve mineral içerikleriyle bağışıklık sistemimiz üzerinde çok etkililerdir. Bu yüzden 'yeşil' rengini sofralarımızdan eksik etmemeliyiz. Sebzeleri etin yanında çiğ şeklinde salata gibi veya zeytinyağlı sebze yemeği olarak pişirip sofralarımızı zenginleştirip sağlıklı hale getirebiliriz." "HAFTADA 2-3 KEZ BALIK TÜKETİN" "Sağlığımız için olmazsa olmaz besinlerden biri balıktır. Vücudumuzda balığın iyi gelmediği şey yok gibi… Av sezonunun sonbahar mevsiminde başlamasıyla taze tüketebildiğimiz balık, içerdiği yüksek oranda protein, omega 3 yağ asitleri, D vitamini ve selenyum ile hem bağışıklığımız hem de sağlıklı beyin fonksiyonları için haftada 2-3 kez sofralarımızdan eksik etmememiz gereken besinler arasında yer almaktadır. Tabi, besin değerlerinden en yüksek oranda faydalanmak için doğru pişirme yöntemlerini kullanmamız önemli. Daha lezzetli olması için, balığın kızartılarak pişirilmesi, sağlığımız açısından zararları da beraberinde getireceğinden, buharda, haşlama ve fırınlama yöntemiyle balık tüketimine dikkat edilmelidir. Yeterli ve dengeli beslenmenin bir koşulu olarak düzenli balık tüketimine her yaşta dikkat edilmesi, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizdeki balık çeşitliliğinden faydalanılması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 28.10.2020
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Bu onurlu mücadelenin sonucunda kurulan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "En büyük eserim." dediği Cumhuriyet'i korumak ve ilelebet yaşatmanın yegane bir görev olduğunu belirten Şıldak, "Türkiye Cumhuriyeti'nin ne şartlarda kazanıldığını, yokluklar ve imkansızlıklar içinde nasıl bir kahramanlık destanının yazıldığını, hem günümüz nesillerinin hem de gelecek nesillerin iyi bilmesi gerekmektedir.
Gerekmektedir - 27.10.2020
Türk Toraks Derneğinden grip aşısının uygulanmasına ilişkin öneriler
Daha fazla sayıda aşının temini için çaba gösterilmesi gerektiğini dile getiren Coşkun, özetle şu önerileri sıraladı: "Belirlenen risk grupları ve aşılama takvimi hem sağlık personeli hem de vatandaşlarla açık şekilde paylaşılmalı, belirsizlikler ve karmaşa net ifadelerle giderilmelidir. Sağlık personelinin aşılanması yaşanan Kovid-19 pandemisi koşullarında, iş kaybı ve hastalara bulaştırma, viral enfeksiyon ayırıcı tanısında zorluk yaşanması olasılıkları nedeniyle daha da önem kazanmıştır. Çocuklar ve gebeler gibi riskli grupların öncelenerek aşı takvimine alınması gerekmektedir.
Gerekmektedir - 27.10.2020
Türk-İş: Bütün basın çalışanları yıpranma hakkından yararlandırılmalı
Bu haktan yararlanması gereken, tehlikeli ve yıpratıcı işlerde çalışan işçilerin bu haktan mahrum bırakılmaması gerekmektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gerekmektedir Haberleri | Gerekmektedir Haber - Haberler - Gerekmektedir haberleri, son dakika gerekmektedir haber ve gelişmeleri burada. AFAD: Sadece gıda kolisi ve yeni battaniyeye ihtiyaç var.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 19:41:44. #1.15#
title