Gerekli Yasal Haberleri

Gerekli Yasal haber, Gerekli Yasal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gerekli Yasal - 11.12.2006
Türkiye Irak'tan Şoförlerin Güvenliğinin Sağlanmasını İstedi
Irak ile Kara Ulaştırması Karma Komisyon Protokolü'nü Onaylayan Türkiye, Bağdat'tan Şoförlerin Güvenliğinin Sağlanmasını ve Türk Taşıtlardan Alınan ve Herhangi Bir Yasal Anlaşmaya Dayanmayan Bütün Gayrı Resmi Harçların Tetkik Edilmesini İstedi.
Gerekli Yasal - 9.12.2006
İstanbul: Bakan Pepe'den, "Acarkent ve Acaristanbul" Açıklaması
Orman ve Çevre Bakanı Osman Pepe, Acarkent Ormanlarıyla İlgili Bakanlıkça Yapılan Her Şeyin Tüm Çıplaklığıyla Göz Önünde Olduğunu Belirterek, "Ormanları Sebepsiz Yere Katledenler Orman Katilidir, Bunun Hiçbir Şekilde Affı Yoktur ve Sorumluları Cezalandırılacaktır" Dedi.
Gerekli Yasal - 9.12.2006
İzmir: Başkan'dan İşadamlarına Expo Çağrısı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka İşadamları Derneği Üyeleriyle Yaptığı Toplantıda İş Dünyasına Expo'ya Destek Çağrısı Yaptı. Başkan Kocaoğlu, Expo İzmir'i Tanıtmak İçin İşadamlarına, Ticaret ve Sanayi ile İlgili Kuruluşlara, Yabancı Misyonların Temsilciliklerine Büyük İşler Düştüğünü İfade Ederek "Herkes Görevini Yapar ve İnanırsa Başarırız" Dedi.
Gerekli Yasal - 8.12.2006
Zonguldak: Bakan Akdağ'ın Zonguldak Gezisi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kamuya ve Bakanlığa Bağlı Hastanelerde Paraya Göre Özel İlgiyi Büyük Oranda Kaldırdıklarını İfade Ederek, Üniversite Hastanelerinde de 'Cepteki Paraya Göre Özel Muayene' Uygulamasının Kalkması Gerektiğini Belirtti.
Gerekli Yasal - 8.12.2006
Giresun: AK Parti Alucra İlçe Başkanı'nın Darp Edilmesi
Giresun'un Alucra İlçesi'nin Belediye eski Başkanı İbrahim Bıyıkçı, AK Parti Alucra İlçe Başkanı Faruk Demirağ'ın darp edilmesi olayıyla ilgili kendisine iftira atıldığını iddia ederek, hakkını yargıda arayacağını söyledi. Bıyıkçı, MHP Giresun il binasında düzenlediği basın toplantısında, kendisinin Alucra İlçesi'nin ve partisinin, AK Parti Alucra İlçe Başkanı Faruk Demirağ'ın darp edilmesi olayıyla olumsuz bir şekilde gündeme gelmesinden son derece üzüntü duyduğunu kaydetti. Adının böylesine bir çirkin olaydan dolayı gündeme gelmesinden rahatsızlık duyduğunu ifade eden Bıyıkçı, olayla kendisinin kesinlikle ilgisinin olmadığını öne sürdü. Şahsının olayın içine çekilmek istendiğini ileri süren Bıyıkçı, "Bu benimle hiç uzaktan yakından alakası olmayan bir olaydır. Olay günü çarşıya çıkmıştım. Bir esnaf arkadaşın yayında otururken dışarıdan gürültü geldi. Bende çıkıyordum, bulunduğum yerdeki 2 kişi önümü keserek, 'Dışarı çıkma ayıp olur' dedi. Beni içeri gönderip olayı ayırdı. Ben olayların içinde kesinlikle yokum" diye konuştu. Bıyıkçı, kendisine atılan iftirayı adli mercilere taşıyacağını da kaydederek, "Gerekli yasal haklarımı kullanarak şahsıma ve partime karşı yapılmış olan bu iftirayı yargıya taşıyarak, hakkımı arayacağım" şeklinde konuştu.
Gerekli Yasal - 8.12.2006
İstanbul: Pakistan'dan Sınır Dışı Edildikten Sonra Gözaltına Alınan 4 Türk'ün Sorguları Sürüyor
Iha05272f2-asa/08-ara-0700-5050 - Pakistan'dan Sınır Dışı Edildikten Sonra Gözaltına Alınan 4 Türk'ün Sorguları Sürüyor - Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Gözaltında Alınan 4 Kişinin İşlemleri Sürerken, Avukatlar Osman Karahan ve İlhami Sayan, Emniyet Müdürlüğü Önünde Konuya İlişkin Açıklama Yaptı Adnan Sular İstanbul (İha)- Pakistan'dan Sınır Dışı Edilen ve Atatürk Havalimanı'nda Göza...
Gerekli Yasal - 8.12.2006
Kütahya: Kaymakamlar İl Özel İdaresi'nde Toplandı
Kütahya'daki kaymakamlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği toplantı salonunda bir araya geldi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sefa Çetin, "Bu toplantının amacı, İl Özel İdaresi'nin hizmetlerinde ilçeler arasındaki çalışma düzeni ve birlikteliğinin sağlanması, İlçe Özel İdare Müdürlüklerinin yapılacak çalışmalarda görevleri, varsa eksiklikleri, ayrıca bu bağlamda İl Özel İdaresi birim müdürlerinin kaymakamlardan gelecek sorun ve sorular hakkında kaymakamlarımızın bilgilendirilmesidir." dedi. Toplantıda e-bakanlık projesi kapsamında ilçe teşkilatlarının projenin uygulanması aşamasında karşılaşabilecekleri bilgisayar donanım eksikliklerin tespiti ve giderilmesi için çalışmaların başlatılmasına karar verildi. İl Özel İdaresi'nin yeni yapılanma sürecinde işlerin verimliliğini artırmak, hizmetin mahalline daha hızlı ulaşabilmesi için 4 büyük ilçe teşkilatını personel, araç ve diğer donanımlarla güçlendirilme çalışmaları ve bu konuda karşılaşabilinecek sorunlar ele alınarak, kaymakamlıklara düşen görevler anlatıldı. Gerek İl Özel İdaresi'nce gerekse KÖYDES Projesi kapsamında yapılan köy yollarının yeni yapılmasına rağmen yüksek tonajlı kamyonların asfaltları bozduğu tespit edilerek, bunun önlenmesi için çalışmalar yapılmasına karar verildi. İl Özel İdaresi denetimi kapsamında bulunan merkez ve ilçelerde kaçak, ruhsatsız yapıların tespiti ve gerekli yasal işlemlerin yapılması için çalışmalar başlatılmasına karar verildi.
Gerekli Yasal - 7.12.2006
Van: Van'daki Resmi Kurumların Yemekhaneleri Denetlenecek
Van İl Hıfzısıhha Kurulu, Aldığı Karar Gereği Faaliyet Gösteren Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşların Yemekhane ve Kantinlerini Denetleyecek.
Gerekli Yasal - 7.12.2006
Erzurum: TMMOB Erzurum İl Temsilcisi Yeniay, Lpg Piyasasında Çalışanları Eğitime Çağırdı
Türkiye Makina Mühendisleri Odası (TMMOB) Erzurum İl Temsilcisi Abdulgafur Yeniay, Lpg Piyasası Kanunu'nun Eğitim Yönetmeliği Uyarınca, Lpg Piyasasında Görev Yapan Personelin Eğitimlerinin Yaptırılması İçin Lpg Piyasasındaki Firmalara Çağrıda Bulundu.
Gerekli Yasal - 7.12.2006
Samsun: Lpg Piyasasında Görev Yapan Personelin Eğitilmesi Çağrısı
Makina Mühendisleri Odası(mmo) Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, Lpg Piyasası Kanunu'nun Eğitim Yönetmeliği Uyarınca, Lpg Piyasasında Görev Yapan Personelin Eğitimlerini Yaptırılmaları İçin İlgili Firmalara Çağrıda Bulundu.
Gerekli Yasal - 7.12.2006
Ankara: Sezer, Toprak Kanunu'nu Veto Etti
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5557 Sayılı "Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"un, 6. Maddesindeki Düzenlemenin, Yasaların Genel, Soyut ve Nesnel Olmasını Gerektiren Evrensel Hukuk Kurallarıyla ve Anayasa'nın Hukuk Devleti İlkesiyle Bağdaşmadığını Belirterek, "Düzenlemeyle, Bir Yabancı Şirket ya da Belirli Şirketlerin Hukuka Aykırı Durumları ve Etk...
Gerekli Yasal - 7.12.2006
Ankara: Mmo'dan Lpg Firmalarına "Personelinizi Eğitelim" Çağrısı
TMMOB Makina Mühendisleri Odası (Mmo) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Peker, Lpg Piyasasında Görev Yapan Personelin Eğitimlerinde TMMOB ve Mmo'nun Yasa ve Yönetmeliklerle Yetkili Kılındığını Hatırlatarak, "İlgili Firma ve Kişiler, Bu Piyasadaki Personelin Eğitimleri Konusunda Gereken Duyarlılığı Göstermemişlerdir. Eğitim Taleplerini Karşılama Yönünde Odamızın Alt Yapı, Donanım ve ...
Gerekli Yasal - 7.12.2006
Yazıcıoğlu: "Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hukuki Olmaz"
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasının yasal olarak mümkün olduğunu ancak, hukuki olamayacağını ileri sürdü. Güncel siyasal gelişmelere ilişkin ANKA'ya değerlendirmelerde bulunan Yazıcıoğlu, siyasetin ana gündem maddesi haline gelen Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı'nın halkın seçmesi gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, TBMM'de bulundukları 1993 yılında bu konuda tek tek liderleri dolaştığını anımsatırken, destek bulamadığını söyledi. Yazıcıoğlu, "Bugün Cumhurbaşkanını halkın seçmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılabilir.
Gerekli Yasal - 6.12.2006
SPK'dan Fortis Bank'ın Sermaye Artırımına İzin
Sermaye Piyasası Kurul'u, Fortis Bank'ın 385.7 Milyon YTL Olan Sermayesinin Toplam 614.2 Milyon YTL Artırarak 1 Milyar YTL'ye Yüksetilmesine İzin Verdi.
Gerekli Yasal - 6.12.2006
Van: Van'da Kaçak Şahıs Operasyonu
Van'da, polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 14 yabancı uyruklu kaçak şahıs yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Hacıbekir Mahallesi'nde devriye nöbeti yapan polis ekipleri, durumundan şüphelenilen kapalı kasa kamyonette arama yaptı. Yapılan arama neticesinde yurda illegal yollardan girdikleri tespit edilen 6 Afganistanlı ve 8 Bangladeşli olmak üzere toplam 14 yabancı uyruklu kaçak şahıs yakalandı. Olayla ilgili araç sürücüsü M.U. gözaltına alınırken, yabancı uyruklu şahıslar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı belirtildi.
Gerekli Yasal - 6.12.2006
Başkent Üniversitesi'nden Pepe'ye "Kızılcahamam" Yanıtı
Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin "Kızılcahamam'daki 144 Bin Metrekarelik Alan Üzerindeki Binanın 1990'lı Yıllarda Başkent Üniversitesine Bedelsiz Verildiğini ve Alanın Yeni Ünitelerle Genişletildiğinin Tespit Edildiği"ni Öne Sürmesine, Üniversite'den Belgeli Yanıt Geldi.
Gerekli Yasal - 5.12.2006
Ankara: Hükümet'ten Haberal'a Kötü Haber
Hükümet, İstanbul'daki "Acarkent" Skandalının Ardından Ankara Kızılcahamam'da da Yeni Bir Orman Talanına El Koydu.
Gerekli Yasal - 5.12.2006
Ankara: Gökçek Trafik Denetim Yetkisinin Belediyelere Devrini İstedi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şehiriçi trafik denetiminin valiliklerin sorumluluğundan alınarak yerel yönetimlere verilmesini isteyerek, "Yollar, alt ve üst geçitleri bizler yapıyoruz ancak denetimini yapamıyoruz. Ankara'da trafik denetim yetkisini belediyelere verilsin trafik kazaları yüzde 70 oranında azalacak" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, ABD Büyükelçisi Ross Wilson'un, Türkiye'de bir trafik kazasında oğlunu kaybeden ABD'li anne Rochelle Sobel için düzenlediği geceye katıldı. Gecede, ABD'li anne Sobel, oğlunun 1995 yılında Bodrum'da bir trafik kazasında kaybettikten sonra, trafik kazalarının önlenmesi için kurduğu Uluslararası Yol Güvenliği Vakfı ile ilgili çalışmalarını anlattı. Geceye, Büyükelçi Wilson, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek ve çok sayıda davetli katıldı. Sobel, kurduğu vakıfla karayollarında ölümcül kazaların sayısının azaltılmasını ve sürücüleri güvenlik konusunda bilinçlendirmeyi anlattı. Sobel, bunun için Türkiye'de yerel kuruluşlarla işbirliği yaptıklarını anlatarak, "Bizim kuruluş amacımız dünyada eğitim ve işbirliğini arttırarak, yol güvenliğini sağlamak. Bizim için tüm dünya tek bir yol. Trafik kazaları ve bunlara bulunacak çözümler tüm dünyayı ilgilendiren küresel sorunlar. Trafikte meydana gelen kazalar tüm dünya ülkelerinin sorunu. Hiçbir ülke bundan muaf tutulamaz. Bugün, dünyada her yıl 1 milyonu aşkın insan, trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Bu gerçeği göz ardı edemeyiz" dedi. Sobel, ayrıca Birleşmiş Milletler'in tüm dünyada yol güvenliği günü olarak 23 Nisan'ı seçtiğini ve Türkiye'de bu tarihin ulusal egemenlik kutlamaları açısından ne kadar önemli olduğunu hatırlatarak, "Umarım yol güvenliğinin de ulusal egemenlik kadar önemli bir konu olduğunu anlaşılır" dedi. Sobel'in konuşmasının ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ise belediye olarak yolların yapımı, güvenliği ile ilgili tüm sorumlulukları üstlendiklerini ancak denetim görevinin kendilerinde olmadığını belirterek, "Yolların yapımından belediyeler sorumlu, denetiminden İl Özel İdare yani Valiler sorumlu. Biz denetim görevinin de belediyelere geçmesini istiyoruz ancak Valiler kesinlikle buna karşı çıkıyorlar. Bunun kavgasını veriyoruz. Bu yetki kesinlikle belediyelere verilmelidir" dedi. Ankara'nın trafiğini rahatlatmak için yol genişleme çalışmaları başta olmak üzere alt ve üst geçitler yaptıklarını anlatan Başkan Gökçek, buna bağlı olarak trafiğin hızlandığını ancak bunu denetleyecek teknolojik cihazların olmaması nedeniyle trafik polislerinin görevlerini yerine getiremediklerini söyledi. Trafik denetim yetkisinin belediyelere geçmesi için bir yasa tasarısı sunduklarını hatırlatan Gökçek, bu yasanın Meclis'te kabul edilmesi için de destek istedi.Başkan Gökçek, "Denetim belediyelere geçerse Ankara'da trafik kazaları yüzde 70 oranında azalacaktır" diye konuştu. ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson ise yol güvenliği sorunun sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın sorunu olduğuna dikkat çekerek, bu konuya kendisinden önceki büyükelçilerin de aynı derecede önem verdiğini kaydetti. Wilson, iki ülke arasındaki ilişkilerin çok karmaşık bir yapıda olduğunu ve bu ilişkilerde zaman zaman başarılı bazen ise daha az başarılı olunduğunu ancak ABD ve Türk halkının birbirini çok daha iyi anlayacaklarını söyledi. Wilson, Sobel tarafından kurulan Uluslararası Yol Güvenliği Vakfı ile trafik kazalarında yakınlarını kaybeden ABD ve Türk halkının birbirini daha iyi anladığını dile getirdi. Gecenin sonunda Türkiye'deki çalışmalarında kendisine destek olan davetlilere seslenen Rochelle Sobel acılı bir anne olarak yola çıktığı çalışmalarında önemli başarılara imza attıklarını kaydetti. Türkiye'de kendisi gibi çocuklarını trafik kazalarında kaybeden ailelerin acısını en derinden hissettiğini söyleyen Sobel, bundan 6 yıl önce kızını Bağdat caddesinde hız yapan bir aracın çarpması sonucu kaybeden Boray Uras'la da Ankara'ya yürümüş, siyasileri bu konuda gerekli yasal düzenlemeleri yapmaya çağırmıştı.
Gerekli Yasal - 5.12.2006
Londra: İngiliz Basınında Bugün
İngiliz Basınında Bugün, İngiltere Başbakanı Tony Blair'in Dün Ülkenin Nükleer Savunmasıyla İlgili Açıkladığı Modernizasyon Planları ve İngiliz Vatandaşı Olmak İsteyen Kişilere 'Vatandaşlık Sınavı' Uygulanması Başlıkları Öne Çıktı.
Gerekli Yasal - 4.12.2006
Ankara: Bakanlar Kurulu Açıklaması
Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye'nin AB'ye Yük Bir Ülke Olmadığını, Getiri Katsayısı Fazla Olan Bir Ülke Olduğunu Belirtti. Çiçek, "Papa'nın Son Türkiye Ziyaretini Dahi Bu Açıdan Değerlendirdiğimizde Avrupa'nın, Türkiye'nin Önemi ile İlgili Değerlendirmesini Yeni Baştan Gözden Geçirmesi Lazım. Çünkü Türkiye Önemli Bir Ülkedir. AB'ye Güç Katacak, Derinlik Katacak, Onu Strate...
Gerekli Yasal - 4.12.2006
Samsun: Sit Alanına Yapılan Okul Ek Binasına Mühür
Samsun'da, İlkadım Belediyesi, Sit Alanına Yapılan ve Ruhsatsız Olduğu Belirtilen Karadeniz İlköğretim Okulu'nun Ek Bina İnşaatını Mühürledi.
Gerekli Yasal - 4.12.2006
Van'da Eylem Bitti Otobüs Seferleri Başladı
Van'da, Havayolu Şirketlerinin Bilet Fiyatlarını Düşürmesi Yüzünden Zarar Ettiklerini Söyleyerek 6 Gündür Kontak Açmayan Otobüs Firmaları, Eylemlerine Son Verdi. Van Gölü Firması Sahibi Erdal Antika, Bugün Sınırlı Sayıda Seferlere Başladıklarını Söyledi.
Gerekli Yasal - 4.12.2006
Ankara: Diyanet'ten 'Kuran Kursu' Çıkışı
Diyanet İşleri Başkanlığı, Kuran Kursu Tartışmalarıyla İlgili İlginç Bir Çıkış Yaptı. Kuran Kurslarının Sayıları ile İlgili Yapılan Polemikleri 'Rasyonel ve Gerçekçi' Bulmadığını Açıklayan Diyanet, Kurs Sayısının Artmasının Alternatif Din Eğitimi Anlamına Gelmeyeceğine Vurgu Yaptı.
Gerekli Yasal - 3.12.2006
Ankara: Erdoğan'ın "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Özürlü Vatandaşların Hak Ettikleri Hayat Şartlarına Kavuşturulmasının, Hem Sosyal Devlet Anlayışının Hem de Vicdani Sorumluluğun Gereği Olduğunu Belirtti.
Gerekli Yasal - 2.12.2006
Ankara: Cumhurbaşkanı Sezer'in 'Özürlüler Günü' Mesajı
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, "Günlük Yaşamın Çeşitli Alanlarında, Engelli Yurttaşlarımızın Gereksinimleri Doğrultusunda Düzenlemelerin Yapılması, Onların Sosyal Yaşama Katılmalarını Olanaklı Kılacak, Gururları İncinmeden, Yoksunluk ve Eziklik Duyumsamadan Yaşayabilmelerini Sağlayacaktır" Dedi.
Gerekli Yasal - 1.12.2006
Bakan Mehmet Ali Şahin: Bu İşi Bana Bırakmayın
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Futbol Federasyonu'nu olağanüstü genel kurula, genel kurul delegeleri veya TFF yönetim kurulunun davet etmesi gerektiğini söyledi.Bakanlığına bağlı kuruluşlarda incelemelerde bulunmak ve bazı spor tesislerini hizmete açmak için Malatya'ya gelen bakan şahin, şike ve teşvik iddialarıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Bu işi bana bırakmasınlar" diyen Şahin, belirli bir süre daha bekleyeceğini belirterek "Eğer kendileri bu işi çözemezlerse ben yasanın bana verdiği yetkiyi kullanacağım ve Futbol Federasyonu'nu olağanüstü genel kurula davet edeceğim" şeklinde konuştu Futbolda kirlilikle mücadele edecek kurumsal yapının özerk Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yönetimi ve ilgili kurumları olduğunu ifade eden Şahin, "Konu ile ilgili söylenmesi gereken her şey söylenmiştir. Ben de düşüncelerimi kamuoyu ile paylaştım. Artık söz yalama oldu, icraat zamanıdır. Sporda özellikle futbolda kirlilikle mücadele edecek kurumsal yapı özerk TFF ve yönetimidir. Eğer mücadelede yasal sorun varsa bunu hükümete ya da spordan sorumlu bakanlığa bildirirler, gerekli yasal düzenleme yapılır.
Gerekli Yasal - 1.12.2006
Avrupa'da Yaşayan Türklere Bu Yıl 21 Saldırı Yapıldı
Avrupa'da Yaşayan Türklere Bu Yıl 21 Saldırı Yapıldığı Bildirildi.
Gerekli Yasal - 1.12.2006
Van: Van'da Kaçak Şahıs Operasyonu
Van'ın Başkale İlçesi'nde, jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, yurda yasadışı yollardan girdikleri tespit edilen 1'i Çinli 10 yabancı uyruklu kaçak şahıs yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Başkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Albayrak Köyü yakınlarında arazi arama ve tarama faaliyeti yapıldı. Yapılan çalışmada yurda yasadışı yollara girdikleri tespit edilen 1'i Çinli toplam 10 yabancı uyruklu kaçak şahıs yakalandı. Başkale Adliyesi'ne çıkarılan şahıslar hakkında gerekli yasal işlemlerin devam ettiği belirtildi.
Gerekli Yasal - 1.12.2006
İstanbul: İş Yatırım Menkul Değerler Halka Arza Hazırlanıyor
İş Yatırım Menkul Değerler A.ş., Hisselerinin Bir Bölümünün Halka Arzı İçin Gerekli Hazırlıkları Başlattı. Halka Arzın, Piyasa Koşullarına ve Yasal Sürece Bağlı Olarak 2007 Yılında Tamamlanması Planlanıyor.
Gerekli Yasal - 1.12.2006
Park Yeri Yüzünden Komşu Aileler Arasında Kavga Çıktı
Sivas`ta aynı sokakta oturan 2 aile arasında araç parkedilmesi yüzünden çıkan kavganın ardından, ailelerden biri yolun yarısının kendilerine ait olduğu gerekçesiyle tahta çit çekerek sokağı ikiye ayırdı. Gökçebostan Mahallesi 11`inci sokakta oturan Yılmaz ve Filizöz aileleri arasında geçen Ağustos ayında araç park etme yüzünden kavga çıktı. Olayın ardından Muharrem Yılmaz, evinin önündeki yolun bir bölümünü tahta kazıklar çakıp çit yaparak ayırdı. Aile daha önce çıkmaz sokak olan yolun böldükleri kısmının evlerinin önünde kalan bahçeleri olduğunu ileri sürdü. Ev sahibi Muharrem Yılmaz, ``Ben askerde olduğum sırada belediye, gerekli yasal işlemleri gözetmeksizin evin önündeki arsanın bir bölümünü yol olarak düzenlemiş.
Gerekli Yasal - 1.12.2006
Malatya: Şahin, Malatya'da Önemli Açıklamalarda Bulundu
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) olağanüstü genel kurula, genel kurul delegeleri veya TFF yönetim kurulunun davet etmesi gerektiğini söyledi. Bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya'ya giden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şahin, şike ve teşvik iddialarıyla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. "Bu işi bana bırakmasınlar" diyen Şahin, makul bir süre daha bekleyeceğini belirterek "Eğer kendileri bu işi çözemezlerse ben yasanın bana verdiği yetkiyi kullanacağım ve Futbol Federasyonu'nu olağanüstü genel kurula davet edeceğim" ifadelerini kullandı. Futbolda kirlilikle mücadele edecek kurumsal yapının özerk Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yönetimi ve ilgili kurumları olduğunu ifade eden Şahin, şöyle konuştu: "Konu ile ilgili söylenmesi gereken her şey söylenmiştir. Ben de düşüncelerimi kamuoyu ile paylaştım. Artık söz yalama oldu, icraat zamanıdır. Sporda özellikle futbolda kirlilikle mücadele edecek kurumsal yapı özerk TFF ve yönetimidir. Eğer mücadelede yasal sorun varsa bunu hükümete ya da spordan sorumlu bakanlığa bildirirler, gerekli yasal düzenleme yapılır.
Gerekli Yasal - 30.11.2006
Samsun: 3 Aralık Engelliler Günü
AK Parti Samsun İl Başkanı Ali Akyüz, "Hiç Kimseye Bedensel veya Zihinsel Engelleri Nedeniyle Ayrımcılık Yapılmasına İzin Vermeyeceğiz" Dedi.
Gerekli Yasal - 30.11.2006
Ankara: Lpg Firmaları Eğitime İlgi Göstermedi
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) Bağlı Makina Mühendisleri Odası (Mmo) Yönetim Kurulu Sekreteri Ali Ekber Çakar, Lpg Piyasasındaki Firmaların Bu Piyasada Görev Yapan Personelin Eğitimleri Konusunda Yeterli Duyarlılığı Göstermediklerini Belirterek, Eğitim Taleplerini Karşılama Yönünde Mmo'nun Alt Yapı, Donanım ve Eğitmen Açısından Yeterli ve Hazır Olduğunu Bildirdi.
Gerekli Yasal - 30.11.2006
Fenerbahçe Tek Yürek
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Cihan Oskay'ın Telegol Programında İddia Ettiği Şike ile İlgili Olarak Medyanın Karşısına Çıktı. Yıldırım'ın Bir Başka Canlı Yayın Yüzünden Gecikmeyle Başladığı Basın Toplantısına Orduspor Eski Başkanı Mustafa Çebi de Katıldı..
Gerekli Yasal - 29.11.2006
Fenerbahçe Kulübü'nden Marıam Hana Açıklaması
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Eğitim A.ş. Sorumlusu Turhan Şahin, Etiyopya Uyruklu 16 Yaşındaki Atlet Mariam Hana'nın, Fenerbahçe Kulübü Tesislerinden İstanbul Emniyeti Tarafından Gözaltına Alınması ile İlgili Açıklamada Bulundu.
Gerekli Yasal - 28.11.2006
İstanbul: Şekip Mosturoğlu'ndan Şike İddialarına Cevap
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Özel Bir Televizyon Kanalında Ortaya Atılan Şike İddialarının Kulübe ve Yönetime Yönelik Organize Bir Komplo Olduğunu Söyledi.
Gerekli Yasal - 28.11.2006
Ankara: Bakan Pepe'den "Acarkent" Açıklaması
Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Acarkent ile İlgili, "Acarkent Başka, Acaristanbul Başka. Birisi Olmuş Bitmiş, 10 Yıllık Hikayesi Var, Diğeri İse Daha Başlangıç Safhasındayken, Ormanı Tıraşlamışlar" Dedi.
Gerekli Yasal - 28.11.2006
Yücel Uyar:"bunu İspat Etsinler Bir Daha Dönmemek Üzere Bu İşi Bırakırım"
Samsunspor ile Fenerbahçe Arasında 2000-2001 Sezonunda Şike Yapıldığı İddialarına Adı Karışan O Dönemin Teknik Direktörü Yücel Uyar, Namuslu, Şerefli Bir İnsan Olduğunu Belirterek, Kimsenin Sadece Kendisini Değil, 7 Kuşaktan Akrabasına Bir Lira Vermekle Suçlayamayacağını Dile Getirdi ve "Bunu İsp...
Gerekli Yasal - 28.11.2006
Papa'nın Türkiye Ziyareti... -İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Ziyaret Süresince Trafiği Rahatlatmak İçin İstanbullular'ın Mümkün Olduğunca Toplu Ulaşım Araçlarını Tercih Etmesini İstedi
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Papa 16. Benediktus'un Ziyareti Süresince Trafiği Rahatlatmak İçin İstanbullular'ın Mümkün Olduğunca Toplu Ulaşım Araçlarını Tercih Etmesini İstedi.
Gerekli Yasal - 28.11.2006
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah Harbiye Saint Espirit Kilisesi'nde Son Kontrolleri Yaptı
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Papa 16. Benediktus'un İstanbul Ziyareti İçin Alınan Güvenlik Önlemlerini Yerinde İncelemek İçin Papa'nın Ziyaret Edeceğin Yerleri Tek Tek Gezdi. Cerrah Papa'nın Ayin Yöneteceği Harbiye'deki Saint Espirit Kilisesi'nde de İncelemelerde Bulundu. İncelemele...
Gerekli Yasal - 28.11.2006
Osman Pepe: Devletin Bakanını Kimse Tehdit Edemez
AK Parti TBMM Grup Toplantısında Gazetecilerin Sorularını Yanıtlayan Çevre ve Orman Bakanı Pepe, Acaristanbul Skandalı ile İlgili Şunları Söyledi;
Gerekli Yasal - 25.11.2006
Ankara: Türk Hava Kurumu 39. Genel Kurulu
Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Emekli Tümgeneral Yusuf Güngör, ne kadar maaş aldığına ilişkin tartışmalara tepki gösterekek, "Ben maaş almıyorum. Yönetim Kurulu da 5 kuruş almıyor. 2 milyar civarında temsil ödeneği alıyorum o da çay ve benzin parasına gidiyor" dedi. THK'nun 39.Genel Kurulu Dedeman Otel'de başladı. Genel Kurul'un açılışına, 25. Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Aksay, kamu kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Genel Kurul Divan Başkanlığı'na mevcut genel başkanı Yusuf Güngör'ün desteklediği Adil Şahin seçildi. Bazı delegelerin genel kurul salonuna Atatürk posteri asılmadan çalışmalara başlanılmaması yönündeki itirazları üzerine, Atatürk'ün resmi sinevizyondan duvara yansıtıldı. Genel Kurul'un açış konuşmasını yapan THK Genel Başkanı Güngör, bazı çevrelerin, 'THK'nın misyonunu tamamladığı ve ihtiyaç olmadığı iddiasında' bulunduğunu belirterek, "THK, savunma havacılığımızın teşkilindeki misyonunu tamamlamış olabilir ama bütün bunlar THK'nın ilk günkü kadar gerekli olduğu gerçeğini asla değiştirmez" dedi. Havacılık sevgisinin genç nesillere kazandırılmasının THK'nın asli görevi olduğunu vurgulayan Güngör, "Çünkü genç nesillerin beyinlerinde havacılık ilgisini uyandıran THK'dır. Ülkenin havacılık alanında gelişmesi, havacılık sevgisiyle yetiştirilmiş nesillere sahip olmakla mümkündür" diye konuştu. "Unutulmamalıdır ki Türk Hava Kurumu'nun esas işi havacılıktır, havacılık eğitimi vermektir" diyen Güngör, THK yönetimi olarak, iki yıllık süre içerisinde aldıkları her kararda, her icraatlerinde bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi. Güngör, personelde tasarruf bilincinin geliştirilmesi maksadıyla kampanya başlattıklarını belirterek, bu kampanyanın kısa sürede şubelere de yansıdığını ve kampanyanın etkili olmasından çok memnun olduklarını dile getirdi. Özellikle 2005 yılında bazı yarışma, gösteri uçuşu ve kurs taleplerini iptal etmek veya ertelemek zorunda kaldıklarını ifade eden Güngör, "Bazı arkadaşlarımızın taleplerini karşılayamadık. Ancak büyük bir çoğunluktan destek gördüm, bu da beni cesaretlendirdi" şeklinde konuştu. Gönülleri razı olmasa da 109 şubeyi kapatmak zorunda kaldıklarını bildiren Göngür, kapatma gerekçelerini şu şekilde sıraladı: "Çünkü gelirleri giderlerini karşılamıyordu. Yakınlarındaki şubeler onun görevini yapabiliyordu. Çünkü yönetimleri toplanamıyordu. Çünkü kendisini feshedenler vardı. Çünkü yerel yönetimlerin ve hatta şube başkanlarımızın kapatılması önerileri vardı. Bütün bu hususlar bir komisyon tarafından incelendi, komşu şubelere danışıldı ve şartlar düzeldiğinde yeniden açılmak üzere kapatıldı. Teşkilatlar da insanlar gibi canlıdır, dinamiktir, şartlara göre küçülür, büyür veya değişir. Burada altını çizmek istediğim husus; bu faaliyetin bir şube kapatma değil, şube yenileme faaliyeti olduğudur. İspatı mı? 8 şubeyi yeniden açtık". 'FIRTINA PROJESİ' Güngör, Türkkuşu Genel Müdürlüğü imkanları ile uçuş eğitimi, yolcu taşıma, balon uçuşu, model uçak satışı ve kurslardan alınan katkı payları da dahil, havacılık faaliyetlerinden 6-7 trilyon lira gelir elde ettiklerini ve bu gelirlerin artarak çoğaldığını bildirdi. Uçuş eğitimi kapsamında, Türk Hava Yollarına pilot yetiştirme projesi hakkında bilgi veren Güngör, bu projenin mimarının 25.Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Fırtına olduğunu belirtti. Bu proje ile; 1999 yılında yaşananlardan sonra azalan uçuş faaliyetlerinin yaklaşık 14 misli arttığını, Türkkuşu personelinin kendisine olan güveninin tazelendiğini, halkın nazarında ve Türk havacılık camiasında kurumun saygınlığının ve uçuş eğitimi kalitesinin hak ettiği yeri tekrar bulduğunu vurgulayan Güngör, şunları kaydetti: "Sayın Komutanıma, desteklerinden ötürü, huzurlarınızda ve hepimizin adına teşekkür etmeyi borç biliyorum, şükranlarımı sunuyorum. İlk etapta yetiştirdiğimiz 25 pilot Türk Hava Yolları uçaklarında uçmaya başladı, 29 kişilik ikinci grubun eğitimi başarıyla devam ediyor, ikinci grup bitmeden Mayıs 2007'de 50 kişilik üçüncü grubun eğitimine başlayacağız. Ama yetinmiyoruz, durmayacağız. Amacımız yılda 150 pilot yetiştirmektir. Sadece Türk Gençliğine değil, artan kontenjanımızla yabancılara da eğitim vereceğiz. Uçuş eğitiminden yıllık 10 trilyon liranın üzerinde gelir hedefliyoruz". 'KURBAN DERİSİNDEN VAZGEÇMEYİZ' 'THK'nın kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu ve Türk milletine ve gençliğine eğitim üreterek, hizmet ettiğini dile getiren Güngör, kurumun bu hizmet için milli bütçeden hiçbir pay almadığını ve kaynağı halkın yardımlarından oluşturduğunu söyledi. Kurumun havacılık faaliyetleri için gerekli kaynakların temelini fitre-zekat ve kurban derileri oluşturduğunu, ancak bu yardımların; kurumu, 'malum' çevrelerin hedefi haline getirdiğini savunan Güngör, şöyle devam etti: "Sizlerin de çok iyi bildiği gibi THK'nın fitre-zekat ve kurban derisi toplamanın, gelir elde edilmesinin ötesinde misyonu vardır. Atatürk'ten kalan mirastır. Bundan asla vazgeçilemez. Bilinen mihrakların eline geçmesine izin verilmemelidir. Dönem içerisinde toplam 39 trilyon lira gelir elde edilmiş, ve her zaman olduğu gibi yüzde 60'ı, paydaş kuruluşlara, sosyal yardım görevlerini yerine getirebilmeleri için verilmiştir. THK, bir sosyal yardım kuruluşu olmamasına karşılık, bu görevini paydaş kurumlar aracılığıyla yürütmektedir. Paydaş kurumlara geçmiş döneme ait borcumuz bulunmamaktadır". İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Müfettişleri'nin 2005 yılında yaptıkları denetleme sonrası yürütülen faaliyetleri 'çok iyi' bulunduğunu aktaran Göngür, "2007 yılı içerisinde gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
İstanbul: Maliye Bakanı Unakıtan Vergi Kaçırma İddialarını Reddetti
Dünya Ekonomik Forumu'na Katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, CHP Milletvekilleri Tarafından Hakkında Ortaya Atılan Vergi Kaçırma İddialarının Gerçeği Yansıtmadığını Söyledi.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
Muğla: Türkiye'nin Kıyı ve Deniz Alanları Ulusal Konferansı
Muğla Üniversitesi'nde TÜBİTAK ve Akyaka Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleştirilen "Türkiye'nin Kıyı ve Deniz Alanları Ulusal Konferansı"nda yayınlanan sonuç bildirgesinde, "Kıyı alanlarının bütünleşik yönetimini öngören Avrupa Topluluğu'nun 1999 yılında yayımlanan Avrupa Bütünleşik Kıyı Yönetimi Stratejisi ve Avrupa Konseyi'nin 2002 yılında kabul ettiği önerileri doğrultusunda, Avrupa Topluluğu ile uyum görüşmelerini sürdürmekte olan ülkemizde, bütünleşik kıyı yönetiminin kurulmasıyla ilgili çalışmalar, ilgili kamu kuruluşları düzeyinde ivedilikle başlatılmalıdır" denildi. Sonuç bildirgesinde, 1990'lı yıllardan başlayarak, Kıyı Alanları Yönetimi Türkiye Milli Komitesi'nin, bazı akademik kurumların ve sivil toplum örgütlerinin çabalarına karşın, ülkede bütünleşik kıyı yönetiminin hala gerçekleştirilemediğini görerek başlatılan Türkiye Kıyıları Ulusal Konferansları'na, kamu kuruluşları başta olmak üzere katılımın, olması gerekenin çok altında gerçekleşmesinin üzüntü verici olduğu belirtildi. Son yıllarda Kıyı Kanunu'nda yapılan ya da yapılmak istenilen değişikliklerin, kıyı ve deniz alanlarının korunması, kıyıların ve sahil şeritlerinin Anayasa gereği olarak kamu yararına kullanılması açılarından çok önemli sorunlar açacağına, yapılan değişikliklerin kıyıların, sahil şeritlerinin ve hatta su alanlarının kamu yararı dışında yapılaştırılmasını amaçladığını saptayarak, kıyı yönetimini yakından ilgilendiren yasaların TBMM'ndeki incelemeler ve görüşmeler sırasında yapılan eklemelerle bütünlüklerinin bozulduğuna ve koruma yeteneklerinin azaldığına dikkat çekildi. Muğla Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Kıyı Alanları Yönetimi Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Erdah Özhan başkanlığında bu yıl 6.'sı düzenlenen konferansın 9 ana başlıkta toplanan sonuç bildirgesinde, "Türkiye'nin kıyı alanlarının yönetimiyle ilgili olarak son aylarda olumlu ve olumsuz gelişmeler yaşanmıştır. 1990 yılında kabul edilen, 1992 yılında kanunun daha korumacı olması yolunda değişiklik yapılan Kıyı Kanunu'nda 2006 yılında önemli olumsuz değişiklikler yapılmak istenilmiştir. Kıyı yönetimi açısından ülkemizin en önemli kuruluşlarından olan Kıyı Alanları Yönetimi Türkiye Milli Komitesi, Kıyı Kanunu'nu değiştirme çalışmalarıyla ilgili bilgilendirilmemiş ve katkı yapmaya davet edilmemiştir. Başbakanlığa sunulan kanun değişikliği tasarısı yanlış tanımlamalar içermekte ve kıyı alanlarının korunmasını ve kamu yararına kullanılmasını, mevcut kanuna göre daha geriye götürmektedir. Yeni bir Kıyı Kanunu değişiklik tasarısı hazırlanmalı ve daha geniş katkı için bu yeni tasarı herkesin bilgisine sunulmalıdır. Türkiye'de kıyı alanlarının yönetimiyle ilgili son aylarda ortaya çıkan önemli sorunlarla ilgilenmek üzere, çözüm yollarının ortakça aranması ve güç birliği oluşturulması amaçlarıyla, ulusal düzeyde etkinlik gösteren ilgili meslek kuruluşlarını ve sivil toplum örgütlerini Türkiye Kıyı Platformu adıyla biraraya getirmek için Kıyı Alanları Yönetimi Türkiye Milli Komitesi gerekli girişimleri ivedilikle başlatmalıdır. Ülkemizin en önemli doğal varlıklarından olan tarım alanlarımızın mutlak korunması için gerekli yasal ve yönetsel düzenlemeler zaman geçirilmeden yapılmalıdır.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
Aile İçi Şiddet... -İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Tuskan: -"aile İçi Şiddetin Mağdurları En Çok Kadınlar ve Çocuklar Oluyor"
İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Aydeniz Alisbah Tuskan, Aile İçi Şiddetin Mağdurlarının En Çok Kadınlar ve Çocuklar Olduğunu Belirterek, 2005 Yılında Baroya Yapılan Başvuruların Yüzde 96'sının Şiddete Maruz Kaldıklarını Beyan Ettiklerini Bildirdi.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
Emniyet Sözcüsü Çalışkan: Papa'ya Üst Düzey Koruma Uygulanacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Papa 16. Benediktus'un Türkiye Ziyareti Sırasında Alınacak Güvenlik Önlemlerinin En Üst Düzeyde ve Devlet Başkanlarına Uygulanan Şekilde Olacağını Söyledi.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
Ankara: Karayolutaşımacığlıı ve Denetimi Konferansı İl Emniyet Müdürleri Toplantısı'na Katıldı
İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Karayolu Taşımacılığı Konusunda Alt Yapı Çalışmaları Kadar, Etkili ve Sürekli Denetimlerin de Çok Önemli Olduğunu Belirterek, İl Emniyet Müdürleri'nin Bu Konuda Çalışmalarında Daha Hassas Olmaları Gerektiğini Söyledi. Aksu Ayrıca, Hükümet Olarak Başlattıkları Duble Yol Seferberliğiyle Trafik Kazaların Önemli Oranda Azalmasına Katkı Sağladıklarını Söyledi.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
Ankara: "Karayolu Taşımacığlığı ve Denetimi Konferansı İl Emniyet Müdürleri Toplantısı"
İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Karayolu Taşımacılığı Konusunda Alt Yapı Çalışmaları Kadar, Etkili ve Sürekli Denetimlerin de Çok Önemli Olduğunu Belirterek, İl Emniyet Müdürleri'nin Bu Konuda Çalışmalarında Daha Hassas Olmaları Gerektiğini Söyledi. Aksu Ayrıca, Hükümet Olarak Başlattıkları Duble Yol Seferberliğiyle Trafik Kazaların Önemli Oranda Azalmasına Katkı Sağladıklarını Söyledi.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
Papa İçin Olağanüstü Koruma Tedbirleri
Emniyet Sözcüsü İsmail Çalışkan, Önümüzdeki Hafta Türkiye'ye Gelecek Olan Papa 16. Benediktus'un, Devlet Başkanlarına Uygulanan Birinci Derece Güvenlik Önlemleri ile Korunacağını Açıkladı. Çalışkan, "Papa'nın Geçeceği Güzergahlar, Kalacağı Yerler ve Ziyaret Edeceği Yerlerde Alınacak Güvenlik Önlemleri En İnce Ayrıntısına Kadar, Titizlikle Değerlendirilmektedir" Dedi.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
TMMOB Zmo Başkanı Günaydın: "Cargill'e Yönelik Düzenleme, Kişiye, Firmaya, Somut Olaya Yönelik Hukuksal Düzenleme Yapılamayacağı Yolundaki Genel Hukuk Kuralına Açıkça Aykırılık Teşkil Etmektedir" -Zmo Iı. Öğrenci Kurultayı, Yarın Başlıyor
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (Zmo) Başkanı Gökhan Günaydın, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Yasasın'da Yapılan Cargill'in Yasal Zemine Çekilmesini Sağlayan Düzenlemenin, "Kişiye, Firmaya, Somut Olaya Yönelik Hukuksal Düzenleme Yapılamayacağı" Yolundaki Genel Hukuk Kuralına Açıkça Aykırılık Oluşturduğunu Belirtti.
Gerekli Yasal - 24.11.2006
Ankara: Emniyet Genel Müdürlüğü Haftalakı Olağan Basın Toplantısı
Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Papa'nın Türkiye'ye Gerçekleştireceği Ziyaret Sırasında, Devlet Başkanlarına Uygulanan Tedbirler Çerçevesinde En Üst Düzeyde Korunacağını Bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gerekli Yasal Haberleri | Gerekli Yasal Haber - Haberler - Sayfa 5 - Gerekli Yasal haberleri, son dakika gerekli yasal haber ve gelişmeleri burada. Başkent Üniversitesi'nden Patalya Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 08:46:42. #1.15#
title