Gerekli Adımlar Haberleri

Gerekli Adımlar haber, Gerekli Adımlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gerekli Adımlar - 30.10.2020
Son dakika haber: ABD'nin çoğu bölgesinde gri kurtlara yönelik koruma kararı kaldırıldı
Gelen son dakika haberine göre ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi, ülkenin çoğu kesiminde gri kurtlara yönelik Nesli Tükenmekte Olan Türler Yasası kapsamındaki korumayı kaldırdı.
Gerekli Adımlar - 28.10.2020
TCMB Başkanı Uysal soruları yanıtladı: (4)
"İyi oldu böyle bir soru gelmesi. Demek ki burada bir yanlış anlaşma söz konusu olabilir. Bizim çok sık aralıklarla para politikası toplantılarımız var, her ay yapıyoruz. Bununla birlikte şu anda halen sıkılaşma eğilimi içerisinde olan bir yaklaşım içindeyiz. Dolayısıyla finansal istikrar ve fiyat istikrarı konusunda para politikası gerekli adımları atmaya devam edecek, atıyor.
Gerekli Adımlar - 28.10.2020
TCMB Başkanı Uysal soruları yanıtladı: (3)
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, "Rezervlerimiz üzerinde bu dönemde bir baskı oluştu ancak önümüzdeki dönemde yapılan parasal sıkılaştırma ile kredi kanalından gelecek baskının kademeli olarak azalmasını öngörüyoruz.
Gerekli Adımlar - 24.10.2020
Bakan Soylu, TAMP Çalışma Grupları Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 Kasım Salı günü, İstanbul Kağıthane'de toplanma alanlarına ilişkin tahliye planı tatbikatının ilk adımının gerçekleştirileceğini söyledi.
Gerekli Adımlar - 24.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD Büyükelçiliğinin güvenlik uyarısı yayımlamasına ilişkin, "Böyle bir tehdit algısı ve bizim tarafımızda olmayan bir bilgi varsa bunu paylaşmaları gerekir. Dostluk bunu gerektirir.
Gerekli Adımlar - 23.10.2020
Son dakika! "Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
Son dakika haberi: Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Avrupa Birliği'nin salgın sonrası dönem için ticari ilişkilerini çeşitlendirmeyi ve kendisiyle benzer düşünen ülkeler ile ittifaklar oluşturmayı planladığını belirterek, "Bu dönemde hem rekabet...
Gerekli Adımlar - 21.10.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda, İYİ Parti'nin, "atanamayan öğretmenlerin sorunlarının araştırılarak gerekli çözümlerin belirlenmesi" konusunda verdiği önergenin, gündeme alınma önerisi kabul edilmedi.
Gerekli Adımlar - 13.4.2008
Konyaspor'u Galibiyete Tehoue Taşıdı
Konyaspor, Kendi Sahasında Bursaspor'u Tehoue'nin Attığı İki Golle 2-0 Mağlup Ederek, Ligde Kalma Yolunda Önemli Bir Galibiyet Aldı.
Gerekli Adımlar - 13.4.2008
Jeopark Projesi
Muğla Valiliği, Yatağan Kaymakamlığı ve Yatağan Belediyesi'nin Girişimleri ile Başlatılan Yatağan Jeopark Projesi'nde Önemli Adımlar Atılıyor. Dünyada Sadece 26 Jeopark Bölgesi Bulunurken, Gökbel Vadisi, Stranokia, Lagina, Dünyadaki İlk Seramik Atölyesi ve Yine Hıristiyanların İlk Açık Hava Tapınağı Bölgelerini İçine Alan Yatağan Jeopark Projesi İse Türkiye'de Bir İlk Olma Özelliği Taşıyor.
Gerekli Adımlar - 11.4.2008
Barroso Bilgi Üniversitesi'nde Konuştu
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Türkiye'nin Türban Gibi Sorunları Kendi İçinde Halletmesi Gerektiğini Belirterek, "Ziyaretimizin Kapatma Davası Gibi Yoğun Siyasi Gündemin Olduğu Zamana Denk Gelmesi Tamamen Tesadüf" Dedi. AB ve Türkiye'nin Ortak Bir Kaderi Paylaştığını da İfade Eden Barroso, "AB ve Türkiye'nin İşbirliğinden, Dünyanın Daha Güvenli Bir Yer Olması İçin M...
Gerekli Adımlar - 11.4.2008
Milletvekillerinden Eczacılara 6197 Sözü
Farmavizyon Eczacılık Fuarı'nda Konuşan AK Parti Milletvekilleri, 6197 Sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının Çıkarılacağı Yönünde Eczacı Birliklerine Söz Verdi. Yasa Taslağının Sağlık Bakanlığı'nda Olduğunu Belirten Milletvekilleri, Tasarısının Bir An Evvel Meclise Gelmesi İçin Bakanlığa Baskı Yapacaklarını İfade Ettiler.
Gerekli Adımlar - 10.4.2008
TMO'dan 'Pirinç' Açıklaması
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, Uluslararası Piyasalarda Yaşanan Hareketlenme Dolayısıyla Tüketicilerine Gereğinden Fazla Bir Bedelle Pirinç Fiyatının Yansıtılmaması İçin En Kısa Sürede İlave Adımlar Atılacağını Bildirdi.
Gerekli Adımlar - 9.4.2008
Trabzonspor Enerji Sektörüne Giriyor
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Kulübe Kalıcı Gelir Kaynakları Oluşturma Konusunda Bir Dizi Projeye Sahip Olduklarını ve Bu Doğrultuda İlk Etapta Enerji Sektörüne Girileceğini Söyledi.
Gerekli Adımlar - 9.4.2008
Trabzonspor Kulübü, kalıcı gelirler için enerji sektörüne giriyor
Trabzonspor, kulübe kalıcı gelir kaynakları oluşturma çalışmaları doğrultusunda enerji sektörüne girecek. Kulübü Başkanı Sadri Şener, kulübe kalıcı gelir kaynakları oluşturma konusunda bir dizi projeye sahip olduklarını ve bu doğrultuda ilk etapta enerji sektörüne gireceklerini bildirdi.
Gerekli Adımlar - 9.4.2008
CHP Genel Başkan adayı Koç: "Kürt sorunu tüm yönleriyle çözülmeli"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan adayı Haluk Koç, Kürt sorununun teröre karşı durarak, ülke bütünlüğü içinde siyasal, ekonomik, kültürel ve toplumsal boyutlarıyla ele alınarak çözülmesi gerektiğini söyledi.
Gerekli Adımlar - 9.4.2008
Trabzonspor Kulübü Enerji Sektörüne Giriyor
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Kulübe Kalıcı Gelir Kaynakları Oluşturma Konusunda Bir Dizi Projeye Sahip Olduklarını ve Bu Doğrultuda İlk Etapta Enerji Sektörüne Gireceklerini Bildirdi.
Gerekli Adımlar - 9.4.2008
301'i Yeni Adımlar İzleyecek
Başbakan Tayyip Erdoğan, 8 ay sonra seçim akşamı AKP Genel Merkezi’nin balkonundan yaptığı konuşmasına atıfta bulunarak, "22 Temmuz akşamı dediğim gibi; biz yalnızca bize oy verenlerin değil, bize oy vermeyenlerin de emanetini taşıyoruz" dedi. Erdoğan, partisinin dünkü Meclis Grubu’nda mahkeme sürecinin kendi doğal mecrasında ilerleyeceğini belirtti. Erdoğan şu mesajları verdi: "Bu sürecin, ülkemiz ve milletimiz için çok ağır bazı siyasi ve ekonomik sonuçlara yol açacağını da görmezden gelemeyiz. Böyle bir sürece siyaset kurumunun kayıtsız kalması düşünülemez. Hukuk sistemimizin de demokrasimizin de bu süreçten daha da güçlenerek çıkması için, demokratik siyaset içinde çözüm arayışımız devam edecektir. Bizim AB hedefinde zafiyet göstermemiz söz konusu olamaz. Artık müzakere içerisinde olan bir Türkiye var. TCK’nın 301. maddesinde gerekli değişiklikleri yapma yönünde adım atmış bulunuyoruz. Bunu, Türk demokrasisini daha da ileriye taşıyacak başka adımlar seri bir şekilde izleyecektir." Erdoğan, muhalefetle uzlaşma arayacaklarını da vurgulayarak, "Demokratikleşme sürecinde gerekli adımları atacağız.
Gerekli Adımlar - 8.4.2008
MHP TBMM Grup Toplantısı...(2)
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türklüğe Hakareti Suç Sayan 301. Maddenin Değiştirilmemesi İçin Türkiye Genelinde Bir Kampanya Başlatacaklarını Belirterek, "Türklüğe Hakaretin Serbest Bırakılmasını Kim ve Hangi Amaçla İstiyor? 301. Madde Meclis Gündemine Gelirse AK Parti'li 339 Milletvekili Türk Milletinin ve Şerefli Türk Tarihinin Huzurunda Bir Onur ve Haysiyet İ...
Gerekli Adımlar - 8.4.2008
Başbakan Erdoğan: "Siyaset kurumu sorumluluk almaktan kaçamaz"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, siyaset kurumunun sorumluluk üstlenmekten kaçamayacağını belirterek, "Kaldı ki ülkemiz ve milletimiz için ağır kayıplara yol açabilecek, siyasi ve ekonomik istikrarın bozulması, birlik ve bütünlüğümüzün zaafa uğramasıyla sonuçlanabilecek böyle bir sürece siyaset kurumunun kayıtsız kalması düşünülemez" dedi.
Gerekli Adımlar - 8.4.2008
AKP Grup Toplantısı (2) Başbakan Erdoğan: "301'i Başka Adımlar İzleyecek"
Başbakan Erdoğan, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. Maddesinde Gerekli Değişiklikleri Yapma Yönünde Adım Attıklarını Söyleyerek "Türk Demokrasisini Daha da İleriye Taşıyacak Başka Adımlar Seri Bir Şekilde İzleyecektir. Öyle Zannediyorum Ki Komisyondaki Konuyla İlgili Çalışmalar Bu Hafta İçerisinde Başlar ve Önümüzdeki Hafta İçerisinde de 301. Maddeyi Genel Kurulu'ndan Geçiririz" Dedi.
Gerekli Adımlar - 8.4.2008
Erdoğan: Türkiye Demokrasi Mecrasından Geri Döndürülemez
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bugüne Kadar Millete Bedel Ödetecek Hiçbir Uygulamaları Olmadığını, Bundan Sonra da Olmayacağını Vurgulayarak, 'Şunu Herkes Bilsin Ki Sular Yokuş Yukarıya Akmaz, Türkiye, Demokrasi Mecrasından Geri Döndürülemez' Dedi.
Gerekli Adımlar - 8.4.2008
Devlet Bahçeli: "Her imkanı kullanarak 301'e karşı çıkacağız"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Meclis zemininde her imkânı kullanarak 301. maddede değişikliğe karşı çıkacağını bildirdi.
Gerekli Adımlar - 7.4.2008
Güneydoğu Avrupa İstikrar Paktı Özel Koordinatörü Busek'in Kosova Temasları
Güneydoğu Avrupa İstikrar Paktı Özel Koordinatörü Erhard Busek, bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Kosova'nın, kendilerini Avrupa Birliği (AB) üyeliğine götürecek gelişmeleri takip edebilmesi için bölge ülkeleriyle ilişkilerini ve işbirliğini geliştirmeye özen göstermesi gerektiğini söyledi. Kosova incelemeleri çerçevesinde Başbakan Hashim Thaçi ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Erhard Busek, Güneydoğu Avrupa Bölgesel İşbirliği Konseyi'nin Ekonomik Forumu'nda Kosova'ya yatırım yapılması konusunun da gündemde yer alacağını hatırlattı. Amaçlarının bölgesel işbirliğinin geliştirilmesi ve bölgenin AB ile NATO'ya üyeliği olduğunun altını çizen Güneydoğu Avrupa İstikrar Paktı Özel Koordinatörü Erhard Busek, bu amaca kısmen ulaştıklarını belirterek, "Bağımsızlığını ilan etmesinin ardından Kosova'nın bölge ülkeleriyle sıkı bağlar kurarak AB yolunda tüm gelişmeleri takip etmesi gerekir. Kosova haritada siyah bir nokta olarak gösterilmemeli; tam aksine, Kosova'nın Avrupa ile bütünleşme süreçlerine katılımı için gerekli adımlar atılmalıdır" ifadelerini kullandı.
Gerekli Adımlar - 7.4.2008
Hollywood Kapılarını Engellilere Açıyor
1973 Yılında Amerika'nın Kaliforniya Eyaletinde Çıkarılan 'Lanterman Yasası' Çerçevesinde, Engelliler Ayakları Üzerinde Mümkün Olduğunca Durabilmelerini Sağlayan Fonları Kullanma İmkanına Kavuştular.
Gerekli Adımlar - 7.4.2008
Hollywood Kapılarını Engellilere Açıyor
Down Sendromu, Otizm Gibi Hastalıkları Olan Engelliler, Hollywood Filmlerinde Engelli Rollerini Canlandırmaya Başladılar.
Gerekli Adımlar - 6.4.2008
Diyarbakır'da Bar Sayısı Artıyor
Diyarbakır'da Huzur Ortamının Sağlanması ile Birlikte Kentte Ardı Ardına Açılan Disko ve Barlara Yenisi Eklendi. Eğlence Sektörünün Hareketli Olduğu Diyarbakır'da Geceler Renkli ve Eğlenceli Geçiyor.
Gerekli Adımlar - 4.4.2008
Doğusan çalışanları geleceklerinden endişeli
Erzincan'ın önemli kuruluşlarından birisi olan Doğusan Boru Fabrikası çalışanları, fabrikada yaşanılan maddi sıkıntılar sebebiyle geleceklerinden endişeli.
Gerekli Adımlar - 3.4.2008
Bernanke: ABD Yılın İlk Yarısında Küçülebilir
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, ABD Ekonomisinin Yılın İlk Yarısında Küçülebileceğini Söyledi.
Gerekli Adımlar - 2.4.2008
İTO Başkanı Yalçıntaş: "Endişeli bir bekleyiş içindeyiz"
İstanbul Ticaret Odası Başkanı (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Türkiye'nin içine sürüklendiği siyasal sürecin iş alemi olarak 2008'e bağladıkları ümitlerin gerçekleşmesini çok zor bir hale getirdiğini söyledi. Anayasa Mahkemesinin 11 Mart tarihinde yabancı şirketlerin Türkiye'de mülk edinmesini yasaklayan kararına siyasi belirsizliğin de eklendiğini belirten Yalçıntaş, "Türkiye'deki hem iç hem ...
Gerekli Adımlar - 2.4.2008
Başbakan Erdoğan İsveç'e Gitti
Erdoğan, AK Parti'nin Kapatılması ile İlgili Davada Anayasa Mahkemesi Kararına İlişkin Olarak AB Cephesinden Gelen, 'Kararın Hükümeti Topal Bıraktığı' Yönündeki Eleştirileri Değerlendirdi.
Gerekli Adımlar - 1.4.2008
Satıcı: "Gerilimin Faturası Ekonomiye Çıkıyor"
Tim Başkanı Oğuz Satıcı, Türkiye'de Son Günlerde Yaşanan Gelişmelerin, Türkiye'yi Tüm Kurumları ve Kuralları ile Eksiksiz İşlemesi Gereken Hukuk Devleti Anlayışından Uzaklaştırdığını Savunarak, "ve Ne Yazık Ki, İçeride ve Dışarıda Yönünü Kaybetmiş Bir Türkiye Algısı Yaratıyor. Bunun Faturası, Hiç Şüphesiz Sadece Siyasete Değil, Ekonomiye de Çıkıyor. Yani Hepimize Çıkıyor" Dedi.
Gerekli Adımlar - 31.3.2008
Aziz Yıldırım: "Tekrar Edilemeyen Başarılar Tesadüftür"
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Tekrar Edilmeyen ve Aşılamayan Başarıların Tesadüfen Kazanıldığını Belirterek, "Hafızalarda Hoş Bir Anı Olarak Kalmaktan İleriye Gidemezler" Dedi.
Gerekli Adımlar - 31.3.2008
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır'a okul yaptıracak
Yerel Yönetimler Akademisi'nde ders anlatmak için Diyarbakır'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vali Hüseyin Avni Mutlu'yu makamında ziyaret etti.
Gerekli Adımlar - 27.3.2008
Trabzon'da yine tabela krizi kapıda
Trabzon'daki tabela tartışması bir türlü gündemden düşmüyor. Belediye Başkan Volkan Canalioğlu, daha önce Karayolları ekiplerinin kaldırdığı tabelanın yakın bir yerine 'Çöp sorununu çözdük' yazılı tabelayı dikti. Vatandaşlarsa bu durumu 'tabela inadı' olarak değerlendirdi.
Gerekli Adımlar - 27.3.2008
Derece alan öğrencilerden Başkan Binicioğlu'na teşekkür ziyareti
Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu voleybol ve futbolda şampiyonluk kazanan İsmetpaşa Mazlum Palabıyık İlköğretim Okulu öğrencilerini makamında ağırladı. Yalova'da voleybolda il birinciliği elde eden bayan oyuncularla, il üçüncülüğü elde eden futbol takımı şampiyonluk kupalarıyla geldikleri ziyarette, Binicioğlu'na desteklerinden ötürü teşekkür etti.
Gerekli Adımlar - 26.3.2008
TFF: "Yabancı statüsündeki oyuncu sayısı gelecek yılda aynı kalacak"
Türkiye ıÜüFutbol Federasyonu bugün Belarus'un başkenti Minsk'te yaptığı toplantıda Turkcell Süper Lig'de yabancı statüsündeki oyuncular için uygulanmakta olan 6 2 sisteminin 2008-2009 sezonunda da devam etmesini karara bağladı. FIFA'nın 5 6 sistemiyle ilgili çalışmalarını yakından takip eden Yönetim Kurulu, yabancı statüsündeki oyuncularla ilgili olarak, 2009-2010 sezonundan itibaren kalitenin artırılmasına yönelik yeni bir düzenlemeye gidilmesini de kararlaştırdı. Yönetim Kurulu bu düzenlemeye gidilirken, Türk futbolunun yararına olacak daha verimli oyuncu seçimleri yapılmasının temel ilke olacağını ve bu belirlenirken futbolun paydaşları ile kulüplerin görüşlerine de başvurulacağını belirtti. Yönetim Kurulu toplantısının öğleden sonraki bölümünde, ayrıca Bank Asya 1. Ligi'nde, Turkcell Süper Lig'den düşen kulüplerin kadrolarında yabancı statüsünde oyuncu bulundurulması nedeniyle haksız bir rekabetin oluştuğu görüşüne varan Yönetim Kurulu, bunun önüne geçilebilmesi için, bu ligde yabancı oyuncu transferine izin verecek bir çalışmanın başlatılmasına kararlaştırdı. Kulüp temsilcileri ve TFF'nin ilgili kurullarının da görüşleri alındıktan sonra, Bank Asya 1. Ligi'ndeki kulüplerin 21 yaş altında yabancı oyuncu transfer edebilmesi için yapılacak çalışmanın sonuçları Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilecek. Yönetim Kurulu, toplantının sabah bölümünde ise bazı yeni projelerin uygulanması için start verdi. Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda, Türkiye Futbol Federasyonu, futbolun geniş bir tabana yayılması, ülke genelinde yetenekli gençlerin ortaya çıkarılması ve çağdaş eğitim kriterleriyle yeni bir yapılanmayı sağlayacak büyük bir projeyi hayata geçirecek. Ahmet Güvener Başkanlığı'ndaki Futbol Geliştirme Merkezi, (FGM) tarafından yürütülecek olan proje ana hatlarıyla şu hedefleri içeriyor: - Futbolun 7'den 70'e yaş, cinsiyet, fiziki ve ekonomik koşul gözetmeksizin ülkenin her bir köşesinde yaygınlaştırılması. - Türk futbolunun Gençlik Geliştirme Programının, Türkiye'deki tüm genç nüfusu, özellikle okullardaki gençleri kucaklaması. Yetenekli futbolcuların belirlenmesi, çağdaş futbol eğitiminden yararlandırılması ve yeni bir yapılanmanın sağlanması. - Bu adımların atılabilmesi için tüm paydaşların bir araya gelmesiyle 81 ilde yeniden yapılanan çalışmaların süratle tamamlanması. Yalnızca Türkiye Futbol Federasyonu'nun değil, " TÜRKİYE'NİN PROJESİ" olacak geniş kapsamlı bu çalışma, kısa bir zaman diliminde uygulamaya konulacak. Türkiye Futbol Federasyonu, ayrıca futbolun paydaşlarıyla Mayıs ayı ortasında Antalya'daki Milli Takım kampı sırasında geniş kapsamlı bir toplantı yapacak. Stratejik planlama çalışmalarının gerçekleştirileceği bu toplantıda, Türk futbolunun stratejik hedefleri belirlenecek. Daha sonra bu hedefler doğrultusunda gerekli adımlar atılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gerekli Adımlar Haberleri | Gerekli Adımlar Haber - Haberler - Gerekli Adımlar haberleri, son dakika gerekli adımlar haber ve gelişmeleri burada. MasterChef pizza tarifi! En güzel Pizza tarifi! Pizza için gerekli malzemeler nelerdir? Pizza türleri nelerdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 20:09:06. #1.15#
title