Gerede Haberleri

Gerede haber, Gerede son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gerede - 30.07.2020
Son dakika haberleri! Bakan Soylu: Normal araç hareketliliğinde geçen bayramlara oranla yüzde 30 artış var
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAN, ÖZEL ARAÇLARA KAYMA SÖZ KONUSU  Bakan Soylu, koronavirüs nedeniyle toplu taşıma araçlarından, özel araçlara kayma olduğunu, bunun da trafikteki yoğunluğu artırdığını belirtti. Soylu, "İstanbul çıkışlarında akıcı bir yoğunluk söz konusu. Geçen yılki bayramlarda toplu taşıma önemli bir etkendi. Fakat koronavirüsün olması nedeniyle vatandaşlarımız gerek memleketlerine gerek tatil beldelerine özel otomobillerle gidiyor. Onun için trafikteki yoğunluğun arttığını, özellikle toplu taşımadaki otobüslerin sefer sayılarının yaklaşık yüzde 30, yolcu sayısının ise yüzde 50 düştüğünü söyleyebiliriz. Özellikle Gerede istikametinde normal zamanın dört katı trafik yoğunluğu var.
Gerede - 30.07.2020
İçişleri Bakanı Soylu trafik denetimine katıldı: (1)
"En önemli" ikinci konunun ise "kurallara uymak" olduğunu anlatan Soylu, şöyle devam etti: "Üçüncü konu ise sabırlı ve hoş görülü olabilmek. Özellikle şunu ifade edeyim. Şu anda İstanbul'da çıkışlarda akıcı bir yoğunluk söz konusu ama en önemli yoğunluğun yaşandığı yerler, bunu da şuna bağlıyoruz, geçen yıllardaki bayramlarda toplu taşıma önemli bir etkendi. Fakat Kovid-19 sebebiyle vatandaşlarımız daha ziyade, gerek memleketlerine gerekse tatil beldelerine ve yörelerine daha ziyade özel otomobilleriyle gidiyor. ya kendi özel otomobillerini kullanıyorlar veya kiralık olarak. Trafikteki yoğunluğun çok arttığını, özellikle toplu taşımadaki otobüslerin, toplu taşıma sefer sayılarının yaklaşık yüzde 30 civarında düştüğünü, yolcu miktarının da yüzde 50 düştüğünü düşünürsek ama elimizde bir başka rakam daha var. Özellikle Gerede istikametine normal zamanın 4 katı kadar bir trafik yoğunluğu var.
Gerede - 30.07.2020
Gerede-Karadeniz Bağlantı Yolu'nda uzun araç kuyruğu oluştu
Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçirmek için yola çıkan vatandaşlar Anadolu Otoyolu'nun Gerede- Karadeniz Bağlantı Yolu üzerinde yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda araç yoğunluğu oluşmasına neden oldu.
Gerede - 30.07.2020
Yılport Samsunsporlu futbolcuların gözü şampiyonlukta
Kırmızı-beyazlı ekip, yeni sezon öncesi Anadolu Otoyolu'nun Gerede kesiminde bulunan bir otelde gerçekleştirdiği ilk kamp döneminde toparlanma idmanları yapıyor.
Gerede - 30.07.2020
Son dakika haberi | DHA YURT BÜLTENİ-2
'163 BİN POLİS VE JANDARMAMIZ GÖREV YAPACAK' Bakan Soylu, Kırıkkale'de olduklarını anımsatarak, "Bugünkü rakamlardan biraz bahsetmek isterim. Bugün itibariyle trafik yoğunluğumuz salgın öncesi dönemden çok üstte. Şöyle bir örnek verebilirim; bugün trafikteki toplam araç hareketliliğindeki artış yüzde 31. Oysa otobüs seferlerindeki azalış yaklaşık yüzde 31, yolcu sayısındaki artış yüzde 55. Bu şu demektir, özellikle Kurban Bayramı'nda memleketine ve tatile gitmek isteyen insanlar özel araçlarıyla birlikte daha önce görmediğimiz büyük bir yoğunluk oluşturuyorlar ve özellikle toplu taşımada da hem salgın kuralları çerçevesinde hem de Kovid-19 nedeniyle toplu taşımayı tercih etmeyen vatandaşlarımızın özel araçlara yönelmesi sebebiyle çok ciddi bir trafik yoğunluğunda artış var. Şu anda bulunduğumuz Kırıkkale'deki kavşakta da örneğin Gerede kavşağında da bizim beklediğimizin çok üzerinde bir trafik yoğunluğu olduğunu bugün itibariyle söyleyebilirim.
Gerede - 30.07.2020
İçişleri Bakanı Soylu trafik denetimine katıldı Açıklaması
Bugün trafikteki toplam araç hareketliliğindeki artışın yüzde 31 olduğuna dikkati çeken Soylu, şöyle konuştu: "Oysa otobüs seferlerindeki azalış yaklaşık yüzde 31, yolcu sayısındaki artış yüzde 55. Bu, şu demektir. Özellikle Kurban Bayramı'nda memleketine ve tatile gitmek isteyen insanlar, özel araçlarıyla birlikte daha önce görmediğimiz büyük bir yoğunluk oluşturuyorlar. Özellikle toplu taşımada da hem salgın kuralları çerçevesinde hem de Kovid-19 sebebiyle toplu taşımalardan biraz sarfınazar etmek isteyenler veya toplu taşımayı tercih etmeyen vatandaşlarımızın özel araçlara yönelmesi sebebiyle trafik yoğunluğunda ciddi artış var." Bakan Soylu, Kırıkkale'deki kavşakta ve Gerede Kavşağı'nda da bugün itibariyle beklediklerinin çok üzerinde trafik yoğunluğu olduğunu aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gerede Haberleri | Gerede Haber - Haberler - Sayfa 10 - Gerede haberleri, son dakika gerede haber ve gelişmeleri burada. 4 Ağustos Salı İstanbul elektrik kesintisi! İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler İstanbul'da elektrik ne zaman gelecek?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 14:38:23. #1.14#

title