Gerçek Demokrasi Denizli'de Yaşanıyor

Gerçek Demokrasi Denizli'de Yaşanıyor

- DENİZLİ'de, 6 günden bu yana süren Gezi Parkı'na destek eylemlerine katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şube Başkanı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Emniyet Müdürü Zeki Bulut'u, hükümete, diğer illerin Vali ve...

Gerçek Demokrasi Denizli'de Yaşanıyor

- DENİZLİ'de, 6 günden bu yana süren Gezi Parkı'na destek eylemlerine katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şube Başkanı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Emniyet Müdürü Zeki Bulut'u, hükümete, diğer illerin Vali ve Emniyet Müdürleri'ne örnek gösterdi ve "Gerçek demokrasi Denizli'de yaşanıyor" dedi. Rize'de yaşanan olayları protesto eden Karaca, Denizli'nin örnek alınmasını istedi.

Denizli'de altı günden bu yana süren Gezi Parkı'na destek eylemlerine katılan Atatürkçü Düşünce Derneği denizli Şube Başkanı Gülizar Biçer Karaca, yazılı açıklama yaparak Rize'de yaşanan olayları kınadı. Rize Valisi ve Emniyet Müdürlüğü'ne yeterli önlemi almamakla suçlayan Karaca, "Olayların vahim sonuçlar doğurabileceğini bilmesi gereken Rize Valiliği ve Emniyet yetkilileri iç savaş çığırtkanlığı yapanları haklı çıkartırcasına yeterli güvenlik önlemleri almayarak, toplanan saldırgan grubu dağıtmamış, gece geç saatlere kadar bu kişilerin özgürlükleri kısıtlanmış, ülke genelinde demokratik haklarını kullananlara gaz bombası ve tazyikli su sıkan güvenlik görevlileri, saldırganlara neredeyse çiçek atmıştır. Bundan cesaret alan saldırganlar onların gözü önünde ADD şube binasını taşlayarak cam ve çerçeveleri kırmışlar, hakaretler yağdırmışlardır" dedi.

SAĞDUYULU YAKLAŞIMA TEŞEKKÜR

Gezi Parkı'na destek eylemlerinde Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Emniyet Müdürü Zeki Bulut'u tüm Türkiye'ye örnek gösteren Karaca, "Denizli Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'nün Denizli halkının demokratik tepkilerinin ifadesi olan eylemler sırasında sağduyulu yaklaşımları, eyleme katılan yurttaşlarımızın provokasyona yönelik davranış sergileyenlere karşı duruşları ve tutumları ile ilimizde süren demokratik ortam tüm Türkiye'ye örnek olmalıdır. Gerçek demokrasi Denizli'de yaşanmaktadır. Hükümeti, devletin valilerini, emniyet müdürlerini Denizli'deki demokrasi inancını örnek alarak yurdun bütün kesimlerinde eşit davranmaya, orantısız güç kullanmaktan vazgeçmeye, halkın hükümet istifa seslerine kulak vermeye çağırıyoruz" diye konuştu.

ONB - Denizli

Kaynak: DHA