Genelkurmay Operasyon Görüntülerini Dağıttı

Genelkurmay Operasyon Görüntülerini Dağıttı

Genelkurmay Başkanlığı'nın, Irak'ın Kuzeyindeki Zap, Avaşin -Basyan ve Hakurk Bölgelerindeki Terör Örgütü PKK Kongra -Gel'e Ait Hedeflere Düzenlenen Operasyonlara İlişkin Dağıttığı Görüntülerde, Hedeflerin Türk Hava Kuvvetlerine Mensup Savaş Uçakları ve Karada Konuşlu Ateş Destek Unsurları Tarafından Tam İsabetle Vurulduğu Görülüyor.

Genelkurmay Operasyon Görüntülerini Dağıttı

Genelkurmay Başkanlığı'nın, Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerindeki terör örgütü PKK KONGRA-GEL'e ait hedeflere düzenlenen operasyonlara ilişkin dağıttığı görüntülerde, hedeflerin Türk Hava Kuvvetlerine mensup savaş uçakları ve karada konuşlu ateş destek unsurları tarafından tam isabetle vurulduğu görülüyor.

Genelkurmay Başkanlığı, 25-26 Nisanda Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyonlara ilişkin görüntü ve fotoğrafları, basın kuruluşlarına dağıttı.

Genelkurmay'ın dağıttığı 20 fotoğrafta, Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk'ta kullanılamaz hale getirilen barınak ve mağaralar yer alıyor.

Savaş uçakları tarafından çekilen görüntülerde, terör örgütüne ait 73 barınak, 14 mağara, 8 uçaksavar mevzii, 7 haberleşme noktası ve 9 malzeme stok yerinin kullanılamayacak şekilde tahrip edilişine de yer verildi.