Genelkurmay Önünde Meczup

Genelkurmay Önünde Meczup

Genelkurmay Başkanlığı Önünde, Şüpheli Hareketleri İle Dikkatleri Çeken 1 Kişi Gözaltına Alındı. Gözaltına Alınan Kişinin Üzerinden 1 Tabanca İle 2 Tüfek Çıktığı Öğrenildi.

Genelkurmay Önünde Meczup

Genelkurmay Başkanlığı önünde, şüpheli hareketleri ile dikkatleri çeken 1 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin üzerinden 1 tabanca ile 2 tüfek çıktığı öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı güney nizamiyesi çevresinde görev yapan askeri personel, nizamiye çevresinde dolaşan şüpheli gördükleri ve adının Mustafa B. olduğu öğrenilen bir kişiyi gözaltına aldı.

Askerlerin olay yerine gelen Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Ekiplerinin teslim ettiği B.’nin üzerinden yapılan ilk aramada, 6.35 milimetre çapında bir silah, mavzer marka bir tüfek ile bir av tüfeği ele geçirildi.

Gözaltına alınan Mustafa B.’nin 45 yaşında olduğu Ankara’ya Gebze’den tek başına geldiği ve kendini Hz. İsa olduğunu söyleyerek Mesih olduğunu iddia ettiği belirtildi.

Psikolojisinin bozuk olduğu ileri sürülen şahıs Ankara Numune Hastanesinde kontrol için gönderilmesine karar verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri ise olayın çok yönlü olarak araştırıldığını bildirdiler.

Kaynak: ANKA