Genelkurmay: Muhafız Taburu Haberleri Gerçek Dışı

Genelkurmay: Muhafız Taburu Haberleri Gerçek Dışı

Genelkurmay Başkanlığı, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın İsteği Üzerine, TBMM'de Konuşlu Muhafız Alayının Kaldırılması ve O Bölgeye Milletvekili Çalışma Ofislerinin Yapılması Projesinin Orgeneral Yaşar Büyükanıt Tarafından Kabul Edildiği Şeklindeki Haberlerin Gerçek Dışı Olduğunu Bildirdi.

Genelkurmay: Muhafız Taburu Haberleri Gerçek Dışı

Genelkurmay Başkanlığı, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın "TBMM kampüsündeki muhafız taburunu kaldıralım mı Paşam" sözüne, Büyükanıt'ın "Hay hay" yanıtı verdiği haberin gerçek dışı olduğunu duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, TBMM'de konuşlu muhafız taburu ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a atfedilen sözlerin de tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bir süredir bazı basın organlarında, TBMM'de konuşlu Muhafız Taburu ile ilgili olarak gerçeği yansıtmayan haberler yer almaktadır. Bu konuda, 8 Ocak 2008 tarihinde bir gazetede yer alan haber ve Sayın Genelkurmay Başkanı'na atfedilen sözler tamamen gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." (ANKA)

(AS/ZG)

Kaynak: ANKA