Genelkurmay İnternette Dünya Haberleri Yayınlamaya Başladı

Genelkurmay İnternette Dünya Haberleri Yayınlamaya Başladı

Genelkurmay Başkanlığı, İnternet Sitesinden Dünyada Öne Çıkan Haberleri ve Uluslararası Gelişmeleri Aktarmaya Başladı.

Genelkurmay İnternette Dünya Haberleri Yayınlamaya Başladı

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde "Dünyada öne çıkan haberler", "Son günlerdeki uluslararası gelişmeler" ve "Dünyadaki terör olayları" başlıklarıyla yeni bölümler açıldı.

Genelkurmay Başkanlığı, sitesine bugün eklenen "Son günlerdeki uluslararası gelişmeler", "Dünyada öne çıkan haberler" ve "Dünyadaki terör olayları" başlıklı bölümlerde ajans haberlerine yer vermeye başladı.

Sitenin anasayfasındaki Haberler ve Olaylar başlığı altında yer alan sınır ihlalleri, Anıtkabir ziyaretçi sayısı, terörle mücadele faaliyetleri, toplumsal gelişime katkı ve arama kurtarma faaliyetleri'nin yanı sıra yakın zamanda TSK'nın doğal afetlerde ve yangınlarda sağladığı destek ve Lübnan UNIFIL harekatına ilişkin bilgiler içeren bölümler eklenmişti.

Son eklenen ve daha çok haber içerikli olan bölümlerde ise Avrupa Konseyi, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler ve Ortak Kuruluşlar Arasında Yıllık Yüksek Toplantı ve 43'üncü Münih Güvenlik Konferansı'na ilişkin bilgilere yer verildi. Dünyada öne çıkan haberler bölümünde ise Anadolu Ajansı'nın dünya haberlerinden bazıları yer aldı.

Geçtiğimiz ay Genelkurmay sitesinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Münih konferansında yaptığı konuşmanın yayınlanması dikkat çekmişti. Bu kez eklenen yeni haber bölümlerinde konferansa ilişkin geniş bilgi bulunuyor.

"Dünyadaki terör olayları" başlıklı bölümde ise Irak, Afganistan, Pakistan, Irak ve ABD'de meydana gelen terör olaylarına yer verdi.(ANKA)