Genelkurmay Başkanlığı'ndan Açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Yapılan Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 Yıldan Bu Yana Devam Eden Terörle Mücadele Sürecinde, İlk Defa Bu Tür Anlamsız Saldırılara Hedef Yapılmak İstenmektedir. Bu Saldırılar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Terörle Mücadele Azmine, Hainlerden Daha Fazla Zarar Vermektedir" Denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 yıldan bu yana devam eden terörle mücadele sürecinde, ilk defa bu tür anlamsız saldırılara hedef yapılmak istenmektedir. Bu saldırılar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadele azmine, hainlerden daha fazla zarar vermektedir" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 03 Mart 2008 günü düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay Başkanı tarafından, Irak'ın kuzeyinde icra edilen sınır ötesi harekat hakkında basın temsilcilerine detaylı bilgiler verilmiş ve kamuoyunda tartışma konusu edilen bazı noktalara açıklık getirilmiştir. Genelkurmay Başkanı ve diğer komutanlar, basın ve kamuoyu önündeki açıklamalarını en anlaşılır ve yalın bir dille yapmışlardır. Tüm bu iyi niyet ve şeffaflığa rağmen, 04 Mart 2008 günü basın dışından Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alan söylemler, ülke adına terörle mücadele eden ve şehitler veren bir kuruma haksız ve seviyesiz saldırılar olarak değerlendirilmektedir. Siyasi kişi ve kurumlarla hiçbir zaman polemiğe girmek istemeyen Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 yıldan bu yana devam eden terörle mücadele sürecinde, ilk defa bu tür anlamsız saldırılara hedef yapılmak istenmektedir. Bu saldırılar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadele azmine, hainlerden daha fazla zarar vermektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin maruz kaldığı bu tür saldırıların değerlendirilmesini, Türk Milletinin engin sağduyusuna havale ediyoruz. Kamuoyuna saygı ve üzüntü ile duyurulur" ifadeleri yer aldı.

(OK-Y)

Kaynak: İHA