Akar ve MİT Müsteşarı, Rusya Savunma Bakanı'yla Görüştü! Her Şey Bu Masada Netleşecek

Akar ve MİT Müsteşarı, Rusya Savunma Bakanı'yla Görüştü! Her Şey Bu Masada Netleşecek

Moskova'ya giden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yla bir araya geldi. Görüşmede, Orta Doğu'daki durum ele alındı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Resmi temaslarda bulunmak üzere Rusya'nın başkenti Moskova'ya geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Moskova'da Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasımov ile bir araya geldi. Görüşmenin gündeminde, bölgesel güvenlik konuları, Suriye'deki son gelişmeler ve Astana/Cenevre süreci yer aldı.

MASADA ORTA DOĞU VAR

Öte yandan, Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve MİT Müsteşarı Fidan'ın Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya geldiği belirtildi.


Görüşmede, Orta Doğu'daki durum ve diğer güncel konuları ele alındı.

"HER ŞEY BU GÖRÜŞMEDEN SONRA NETLEŞECEK"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Genelkurmay Başkanımız ve MİT Müsteşarımız bugün Moskova'dalar. Bugün görüşmelerini yapıyorlar. Sadece Afrin konusunu değil, Suriye sahasında yaşanan bütün hareketliliği ve gelişmeleri değerlendirmek üzere Rus mevkiidaşlarıyla görüşmelerini yapıyorlar. Her şey bu görüşmeden sonra netleşecek" dedi.