Genel Seçimlere Doğru - Haberler
Haberi Paylaş

Genel Seçimlere Doğru

AA - Haberler | Güncel
Genel Seçimlere Doğru

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Abdülkadir Akcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Orgeneral Engin Alan'a PKK'lı muamelesi yaptığını ileri sürdü.

12 Haziran seçimlerinde yeniden Milletvekili adayı gösterilmeyen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Abdülkadir Akcan, Dazkırı köylerini ziyaret ederek, vatandaşlardan partisi için destek istedi.

Engin Alan'ın tek suçunun "Kenya'dan PKK lideri Abdullah Öcalan'ı paketleyip uçakla getirmesi olduğunu" ifade eden Akcan, şöyle konuştu:

"Ancak ve sadece PKK'lılar bu şekilde intikam alabilirler. MHP, Alan'ı aday gösterdi diye Başbakan ortalığı darmadağın ediyor. 'Ben onu cezalandırdım, rütbe vermedim, emekliye ayırdım' diyor. Aferin, tamam güzel. ya sonra; Peki PKK'lıyı temsil eden o kadın polise tokat vururken, tokat vurulan o polis de mi sana saygısızlık yaptı da, polise tokat vuranı affeder gibi bir davranış sergiliyorsun. Üstüne gitmiyorsun olayın. Hakkari'de, Yüksekova'da komaya sokulan o sivil polis memurları devlete ve millete karşı suç mu işledi? Sana saygısızlık mı yaptı da sahip çıkmıyorsun. Geldiğimiz nokta bu arkadaşlar. "

Doğu ve Güneydoğu'da 50 baş ve üzeri damızlık hayvancılık yapanların desteklendiğini belirten Akcan, hayvancılığın merkezi olan Afyonkarahisar'ın da desteklenmesi konusunda Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'ndan talepte bulundu.

Akcan, talebini şöyle dile getirdi:

"Alacağın yüz hayvanın 40'ı hibe. 'Alacağın makine teçhizat, yapacağın ahır ne alırsan al yüzde 40 hibe'. Peki aynısını Bakanlar Kurulu kararıyla Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'dan istiyoruz. Arkadaş, bir gün de deki 'Bu kararnameyi imzalamıyorum'. Benim ilçem Şuhut'un girişinde, 'sucuk ve patates diyarı Şuhut'a hoş geldiniz' yazıyor. Bu sucuk havadan sudan yapılmıyor. Etten yapılıyor. Dana etinden yapılıyor. Hayvancılığın yapıldığı yer Afyonkarahisar. Ottan suya hepsini satın. Öbür tarafta Doğu'da ve Güneydoğu'da alabildiğine yer mera. Orada üretim maliyeti batıya göre daha düşük. Tarlayı ekip biçeceksin de hayvanın önüne götürüp yedireceksin. Sonra da 'hayvancılık yapıyorum' diyeceksin. Öbür tarafta merada 100 hayvanın başında bir çoban güdeceksin. Bizim geçip kaynağımız olan tarım sektörünü ayağa kaldırmamız gerekiyor. Neyle? İnsanla. Bu insanların karı nasıl olur? Düşünceli bir politika ile halletmemiz gerekiyor. "

- AFYONKARAHİSAR

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım